CS Mioveni - CFR Cluj 3-4 - REZUMAT VIDEO - GEST rușinos al clujenilor și 4 goluri în 30 de minute

CFR Cluj a fost autoarea unei reveniri de senzație în meciul cu CS Mioveni, din sferturile Cupei României.

CS Mioveni a reușit să domine meciul, iar în minutul 60 scorul era 3-0. Stoica a marcat în minutul 36, cu o lovitură de cap, Nilă a marcat pentru 2-0 în minutul 51 şi Gălan, în minutul 59.

Clujenii au revenit ca prin minune, în minutul 62. Arbitrul Istrate a dat un penalty la un duel între Negoiţă şi Tade, iar ultimul a și transformat lovitura de la punctul cu var.

În minutul 70, Chanturia a marcat pentru 2-3, iar în minutul 87 CFR Cluj a egalat scorul. Acest gol a fost unul lipsit de fair play. Gazdele au dat mingea afară pentru a permite intrarea pe gazon a medicilor, dar la reluare CFR Cluj nu a înapoiat mingea gazdelor, iar Ivanovski a trimis mingea spre Tade, care a marcat.

Ivanovski a marcat pentru 4-3 în prelunguri, iar CFR s-a impus.