Sport

Conceicao și-ar fi dat demisia de la CFR Cluj

  



 

Antonio Conceicao și-ar fi dat demisia de la CFR Cluj după eliminarea echipei, anunță Digi Sport. 

 

CFR Cluj a pierdut meciul cu Dudelange, scor 2-3, și a ratat calificarea în faza grupelor din Europa League.

 

Antonio Conceicao a spus că se simte rușinat de prestația elevilor săi: ”Eu vă spun sincer că mă simt ruşinat, dar aşa este fotbalul până la urmă, trebuie să avem demnitatea de a înfrunta realitatea pe care o avem în acest moment, şi eu sunt responsabil pentru ceea ce s-a întâmplat şi înţeleg şi atitudinea suporterilor, nu este plăcut să te vezi condus acasă”.

 

Despre demisia cerută de suporteri a spus: ”Îi înţeleg şi pe suporterii care mi-au cerut demisia,ei sunt dezamăgiţi. Trebuie să fim realişti, să vedem faptul că eu am venit doar de o lună la club. Repet, am preluat o echipă total nouă şi nu am avut timp să antrenez echipa, doar din trei în trei zile a fost mai mult recuperare. Unde nu sunt rezultate, antrenorii sunt primii care plătesc şi e posibil să fie aşa şi de această dată”.

 

CFR Cluj - Dudelange / 2-3. Umilință maximă - REZUMAT VIDEO

 

30-8-2018, 23:55
224 vizualizări
14 comentarii
LAJI31-8-2018, 15:29
UNDE ESTI ARPI ?

yeeeeah31-8-2018, 11:35
mandru ca-s clujean,felicitari domnule Boc pt toate aceste realizari, va iubesc si va mai votez ori de cate ori am ocazia,no numa bine,sanatate.
DA!31-8-2018, 14:09
he he he, si daca nu-l votezi tu, tot iese primar
Mue cfr31-8-2018, 10:37
De pe surse. Vine Ganea
O sa fie patron tzigan, antrenor tzigan si suporteri unguri.
Astfel se rezolva si problema cu fanii. Vor fi mobilizați cei din Para rat
alin31-8-2018, 11:34
Ha ha..f tare comentariul :D
Eu31-8-2018, 10:19
Conducere varza, antrenor praf, jucatori...doar tatuati si smecherasi! ZERO fotbal, conditie fizica zero, tehnica zero...doar un stil de joc bazat pe echipa la gramada! Lasati-va de fotbal, se fac angajari la Selgros, ati fff buni acolo. RUSINE!
Aurel31-8-2018, 9:40
Dacă juca CFR-ul fără antrenor se calificau.
poov31-8-2018, 0:18
Asa va trebuie ca va bateti joc de oameni!

L-ati zburat pe Iordanescu, ala facuse echipa in vara, dupa a venit asta si a stricat-o, primele 2-3 meciuri au jucat din reflex si dupa au inceput sa joace in stilul lui.

Pai cum sa bata ma parlitii astia pe Malmo? Trebuia sa intelegeti ca fotbalul romanesc, se aliniaza cu economia! In Zambia de aia nu e fotbal bun ,ca e la nivel, si la noi usor usor se niveleaza, ajungem la nivelul care trebuie!

Au fost niste jucatori, facuti pe banii comunistilor de care tot radeti acum, care deja au iesit la pensie, si astia noi sunt exact la nivelul economiei, adica de 3 lei.

Nu e doar la noi, e in toata Europa de Est, de asta si Legia a luat bataie de n-au mai stiut de ei!
Raul31-8-2018, 0:27
Aproape de acid cu tine . Doar remarca la Concecoa , nu sunt de acord cu tine . Consider ca este un antrenor nu bun , ci foarte bun , care din păcate a trebuit sa facă rezultate cu jucătorii aduși de Edy , pe care îl consider tot un antrenor bun . Și sa nu uitam ca acest antrenor a câștigat cupa României atunci când echipa se afla in insolventa .
Mue cfr31-8-2018, 0:14
Ati făcut Clujul de rusine..... sobolanilor
razvan31-8-2018, 7:43
L au pus pe harta europei, sefule. Conteaza.
Pinguinii 31-8-2018, 8:23
Bine că măcar e promovat Clujul pe sate de către ucj...
Eu31-8-2018, 22:45
Și datorită Untold , Clujul e atât de bine promovat.
Alegatoru31-8-2018, 0:09
Nici o problema ca si-a dat Conceisao Demisia, noi clujenii votam in continuare BOC !!! ...