CFR Cluj - Rapid LIVE TEXT, 0-5! GOL Ciprian Deac VIDEO

CFR Cluj intalnete Rapid Bucuresti pe teren propriu si are sansa de a scoate din lipsa o contracandidata la titlu, in cazul in care castiga.

Minutul 86- GOOLLL Rapid! Ciprian Deac a inscris cu un sut plasat

Minutul 84- GOOLL Rapid! Dan Alexa inscrie, dupa o pasa superba a lui Grigore

Minutul 80- Teixeira a iesit si a intrat Sburlea

Minutul 74- GOOLLL Rapid! Rui Duarte a inscris cu un sut superb

Minutul 71- GOOLLL Rapid! Grigore a marcat un gol superb, dupa ce a ridiculizat intreaga aparare a CFR Cluj

Minutul 68- Nuno Diogo a primit cartonas galben

Minutul 66- Herea a sutat din sase metri, dar Beto a respins din poarta. Centralul nu a validat golul

Minutul 33- Grigore l-a faultat pe Peralta si a primit un cartonas galben

Minutul 32- Rui Duarte a centrat foarte bine, dar mingea a trecut pe langa un coechipier si a iesit in afara careului

Minutul 25- O minge sutata de Teixeira l-a lovit pe Panin in mana, dar centralul nu a dictat hent si penalty. Totul s-a intamplat in careul CFR Cluj

Minutul 19- GOOOLLL Rapid! Ovidiu Herea a inscris, dupa o centrare venita de la Bozovici

Minutul 18- Gabi Muresan a trimis un sut superb de la 30 de metri, dar mingea a trecut pe langa plasa

Minutul 9- Grigore cade si acuma o lovitura, dar centralul nu acorda cartonas

Minutul 5- Teixeira a trimis o torpila pe poarta CFR Cluj

Minutul 1- A inceput partida

Rapid Bucuresti a facut cateva meciuri slabe in acest retur, iar daca mai pierde o partida atunci nu mai are sanse la titlu. O victorie ar insemna si o distantare fata de FC vaslui, care a pierdut cu 3-0, astazi, la Sibiu.

Daca Rapid castiga se apropie la 6 puncte de primul loc.

CFR Cluj - Rapid este transmis de la ora 21.30 de DigiSport 1.

Echipele de start

CFR Cluj: Beto - Maftei, Nuno Diogo, Piccolo, Panin - G. Muresan - Sougou, Peralta, Hora, Ronny - Kapetanos
Antrenor: Jorge Costa
Rezerve: Stancioiu, Vranjes, De Zerbi, Nicoara, Godemeche, Rui Pedro, L. Ganea

Rapid: D. Coman - Rui Duarte, M. Antonio, Oros, Bozovici - N. Grigore, Alexa, Teixeira - Deac, Herea, Surdu
Antrenor: Razvan Lucescu
Rezerve: Vatca, Ezequias, Pancu, Burca, Grigorie, Sburlea, Pavlovici, Sotelo