CFR Cluj - RAPID 0-5 REZUMAT VIDEO - Clujenii, umiliti! Rapidul privat de un gol si un penalty UMILINTA

CFR Cluj a fost umilita pe teren propriu de un Rapid aflat intr-o zi foarte buna. Actiunile bucurestenilor au fost electrizante, iar Beto a fost spectator.

Primul gol a fost inscris in minutul 19 de Ovidiu Herea, care a primit o centrare de la Bozovici si a inscris fumos.

Rapid ar fi trebuit sa primeasca un penalty in minutul 25, dar centralul nu a vazut hentul comis de Panin.

In a doua repriza, CFR Cluj a dat semne ca si-ar putea reveni, dar rapidistii au curmat orice speranta in minutul 71, cand Grigore a inscris un gol superb, dupa ce a driblat mai multi jucatori ai CFR Cluj si a sutat de la marginea careului.

Trei minute mai tarziu, Rui Duarte a inscris cu un sut superb. Ultimele doua goluri pentru Rapid au fost inscrise in minutul 84, de Dan Alexa, si in minutul 86, cand Ciprian Deac a marcat cu un sut plasat.

O faza controversata s-a consumat in minutul 66, cand Herea a sutat din sase metri, dar Beto a respins din poarta. Centralul nu a validat golul, starnind unele suspiciuni.