Sport

CFR Cluj a rămas fără antrenor pentru două meciuri. FRF l-a suspendat pe Miriuță

Comisia de Disciplină din cadrul FRF a decis suspendarea pentru două meciuri a antrenorului CFR Cluj, Vasile Miriuță, dar și amendarea acestuia cu 320 de lei, după ce a fost trimis în tribune la meciul cu CS Universitatea Craiova.

Miriuță a protestat dictarea unui penalty în minutul 37, acesta fiind trimis în tribune.

De asemenea, conform site-ului FRF, Billel Omrani, fotbalistul lui CFR Cluj, eliminat în aceeași partidă, a fost suspendat un meci și amendat cu 740 de lei.

Omrani a primit două cartonașe galbene într-un minut, pentru proteste și aplauze ironice la adresa arbitrului.

13-12-2016, 17:47