CFR Cluj a luptat până la capăt în meciul cu Asa Tg. Mureș și a reușit să facă un egal respectabil REZUMAT VIDEO

CFR Cluj a fost un rival pe măsură în meciul de vineri seara, de pe stadionul din Gruia, împotriva echipei ASA Târgu Mureș.

Scorul a fost deschis de clujeni încă din minutul 9, prin execuția lui Ferebory Dore, însă oaspeții au egalat după doar 10 minute, prin golul lui N’Doye.

Senegalezul a reușit să mai dea încă un gol în cea de-a doua repriză a partidei, dar fericirea celor de la ASA nu a durat mult deoarece Tade a egalat scorul de pe tabela de marcaj.

Meciul dintre cele doue echipe s-a terminat la egalitate, cu scorul de 2-2, iar cei de laa ASA Târgu Mureș au pierdut astfel ocazia de a deveni lideri în clasament.