Sport

CFR Cluj a falsificat semnătura lui Omrani! Fotbalistul pleacă la Steaua

  



 

Billel Omrani a devenit liber de contract, după ce semnătura i-ar fi fost falsificată de cei de la CFR Cluj. 

 

Comisia pentru Soluţionarea Litigiilor a LPF a decis că semnătura prin care Omrani şi-ar prelungi contractul cu CFR Cluj este falsă.

 

Semnăturile depuse pentru Sportiv în cuprinsul actului adiţional la convenţia civilă br. 15 din 02.09.2016 şi convenţiei de servicii sportive nr.8 din 22.03.2017 NU au fost executate de Omrani Abdel-Slem Billel, ale cărui semnături model de comparaţie au fost puse la dispoziţie”, se arată în actul Comisiei.

 

Omrani nu a semnat o nouă înţelegere cu CFR Cluj, iar semnătura de pe documentul prezentat de CFR Cluj nu este a lui. 

 

Becali a lansat informaţia cu pricina în direct la Digi Sport: ”Astăzi s-a decis analiza grafologică care spune că semnătura lui Omrani este falsă. Analiză făcută de comisii. Am vorbit cu impresarul, facem conferinţă video cu el şi jucătorul şi gata, vedem ce rezolvăm. Comisia de Disciplină a făcut această expertiză grafologică, adică ei au cerut-o, nu eu. E liber de contract şi îl luăm. Nu mă interesează dacă e penal sau nu această semnătură falsă. Pe noi ne interesează jucătorul”.

 

Fotbalistul va deveni liber de contract și aproape sigur va semna cu FCSB.

 

Falsurile ne ţin pe loc. Ăsta e şi motivul pentru care fotbaliştii trec cu avionul peste România... În proporţie de 99% este la FCSB. Vă daţi seama că Omrani nu e încântat de ce s-a întâmplat cu semnătura”, a spus impresarul jucătorului, pentru ProSport.

 

Oficialii CFR Cluj susțineau că atacantul crescut la Marseille şi-a prelungit contractul şi clauza de reziliere a fost mărită de la 200.000 de euro la 2 milioane de euro, dar actele ar fi false.

 

23-5-2018, 10:52
9091 vizualizări
14 comentarii
wow24-5-2018, 8:02
Cand se va dovedi ca asta este o stire comandata si semnatura lui Omrani NU este falsa, vor accepta toate publicatiile online si posturile de tembeliziune, care acuza la comanda CFR-ul, sa plateasca daune echipei din Gruia?
Hotii Din Gruia24-5-2018, 11:21
Hoti si blatisti nenorociti. Falsificati contracte si mituiti arbitrii si jucatori.
wow24-5-2018, 11:40
Nu mai lua droguri.
Cornel24-5-2018, 6:49
Măi baieții,asta e o stire falsa aruncata de Gigi frustrat fiind ca a pierdut titlul,incearca orice truc ca sa destabilizeze Cfr ul.
gruia 24-5-2018, 4:04
La ce se preteaza echipa din deal ?!Rusine.
bula23-5-2018, 17:04
un mare FAKE NEWS,Omrani a fost dus cind CFR era in insolventa,pe acel contract trebuie sa fie si semnatura aministratorului judiciar!!!
Hopaaa23-5-2018, 17:09
E vorba de prelungirea contracrului. Deci alt act. Blatistii i-au falsificat semnatura
@hoppa23-5-2018, 17:12
esti total pe linga
bula23-5-2018, 17:29
ce nai inteles? titlul este:
CFR Cluj a falsificat semnătura lui Omrani!
in realitate CFR are un contract din 2016 valabil pina in 2018 semnat si de administrator judiciar...
ieri la comanda lui becali a aparut un nou contract de la un impresar fantoma din franta ,iar pe acel contract este o semnatura falsa!!!!
Hotii Din Gruia23-5-2018, 16:20
Hotii din gruia. Cum sa te pretezi la astfel de fapte? Sa semnezi contracte si prelungiri cu semnatura falsa? Asta e caz penal. Speram la retrogradarea echipei blatiste care face fals in acte.
poov23-5-2018, 15:14
Am inteles ca e falsa, e ok.

Acum cine raspunde pentru fals in acte ? Muresan?

Au incercat saracii orice, sa ii ofere contract mai bun, etc, sa scape cumva, il tineau pe 5500 de euro, cand la steaua luau parlitii aia de Alibec si Tanase 20,000, pai e normal?

Omrani a semnat cand clubul era in faliment, cu lacrimi si suspine, pe 5000 pe luna si dupa drept BONUS i-au dat 5500 pe luna, asa e cand te zgarcesti.
Dodo23-5-2018, 13:04
O semnatura poate fi asemanatoare una cu alta, nu identica. Nu vei vedea un om care sa semneze identic, adica cu acuratete 100% precum a semnat anterior. Chiar daca intre cele doua semnaturi e o distanta temporala de 5 minute. Expertiza poate fi contestata. Adica se poate cere reexpertizarea sau o noua expertiza. Trebuie respectat dreptul unei a doua pareri. Trebuie sa doreasca si Omrani sa plece la FCSB, degeaba platesc clauza de reziliere si devine liber. Trebuie sa vrea si fotbalistul, clauze, salarii, aia aia
Zamfir ,Muresan etc23-5-2018, 14:27
Chiar crezi ca au curaj sa conteste ?????
dan23-5-2018, 16:25
Falsul de semnatura se dovedeste usor cu un test caligrafic. Doi oameni nu pot face semnaturi identice. Normal ca hotii din deal nu vor face nicio contestatie. Nu de nebun a cerut ancheta fotbalistul. Stia ca el nu a aemnat nimic.