CFR Cluj a făcut remiză în deplasare cu FC Brașov. Au reușit să urce o poziție în clasament REZUMAT VIDEO

CFR Cluj a obținut o remizăin deplasare, în partida disputată sâmbătă seară împotriva FC Brașov, meci terminat cu scorul 2-2.

Clujenii au fost cei care au deschis scorul, în minutul 13, prin execuția lui Sergiu Negruț. Totuși, gazdele au reușit să egaleze după aproximativ 10 minute, golul fiind înscris de Constantinescu.

În cea de-a doua repriză, Tade a fost faultat în careul adversarilor, acesta reușind să transforme lovitura de penalty în cel de-al doilea gol al ”feroviarilor”.

Cu toate că CFR-ul a fost foarte aproape de victorie, brașovenii au reușit să egaleze, din nou, în ultimele cinci minute ale partidei, prin lovitura lui Marco Becun.

Egalul le-a adus clujenilor un punct, aceștia urcând astfel pe poziția 16 în clasamentul Ligii I, cu 24 de puncte.