Sport

Catalina Ponor, EXCLUSĂ din FINALA de la sol. A rămas numai cu finala de la bârnă - VEZI evoluția ei - VIDEO

  



 

UPDATE

 

Juriul de apel a reanalizat exercițiul Cătălinei Ponor și i-a scăzut nota în evoluția de la sol. Juriul a considerat că Ponor nu a executat un element și i-a scăzut nota cu jumătate de punct. Astfel, în loc de 13.566, Cătălina a rămas cu 13.066, nemaifiind între primele opt sportive la acest aparat. În aceste condiții, Cătălina Ponor nu va mai evolua în finala de la sol.

 

----------------------

Știrea inițială 

 

Cătălina Ponor s-a calificat, joi, 20 aprilie, în finale la bârnă (14.066) şi sol (13.566), fiind a patra în calificări la ambele aparate.

 

Pentru mine a fost important să mă calific, pentru mine, cât s-a putut, a fost un concurs de verificare, iar în finale sper să reuşim să dăm tot ce putem. Se poate mai bine, având în vedere că la sol nu mi-am făcut o cerinţă, am avut zecimi în minus, iar la bârnă am pierdut foarte mult, pentru că nu am făcut legări. Pentru mine nu a contat ce notă sau pe ce loc a fost, important a fost să mă calific, iar la finală o să fac cum ştiu că pot să fac”, a spus gimnasta.

 

Finalele la bârnă şi sol vor avea loc duminică.



 

În finala de la bârnă s-au calificat Larisa Iordache 14.566 și Cătălina Ponor 14.066.

 

 



20-4-2017, 21:31
148 vizualizări
12 comentarii
Emil21-4-2017, 12:25
europene de gimnastica v-am adus.. eu am putut, doamna firea de la capitala, nu. va aduc la vara si europeanul de baschet. untold va aduc de 3 ani, in timpul caruia aproape 700 000 de turisti au vizitat orasul...va aduc si un campionat european de fotbal sa nu mai urlati.
@Alexa21-4-2017, 12:33
profitor puturos, ia spune ceva de implicarea ta de pion in dosarul gazeta
Basescu21-4-2017, 16:56
Hahahaha bravo emiluț.or sa te de-a jos PSD ca ai ramas de partea mea
jos boc21-4-2017, 17:07
vom pune pe altii, va venii altii in locul tau catdecurind ,oameni calificati care asteapte demulta vreme
rasul lumii 21-4-2017, 7:15
Trebuiau sa stearga pe jos cu marlanul ala de boc in sala unde ploua peste cei ce fac antrenamente . Taranoiul ala fost servitor basist a facut Romania de ocara .
Primboc21-4-2017, 6:11
Asta de mai jos, schimba-ti stilul taranesc de exprimare, v-am spus si in sedintele pentru linsul fundului, vorbiti si scrieti fara sa se vada obedienta obsesiva, rahatofagismul scatofag, stati linistiti ca nu plec, pana ce Codruta e tot acolo unde e, ca eu am trecut-o la examene, ca de nu eram eu era tot in anul pregatitor. Postati despre edificiile marete din zona Stadion, despre conditiile oferite de efortul neprecupetit al marelui Primar, despre viitoarele Campionate Mondilale de Caiac canoe , pe Somesul navigabil, depre visuri, dati prostanilor sperante, sosele suspendate, parkinguri, CTP functional etc, etc. Hai ca va iubeste TATTA, veniti dupa bon!
boc isi bate joc21-4-2017, 8:09
boc isi bate joc ..
dreptate si adevar21-4-2017, 8:11
CIT MAI SUPORTAM ?
boc isi bate joc21-4-2017, 4:05
dar stai asa... vine se europeanul de baschet...demisiaaaa:))))
demisiaaa :)))21-4-2017, 4:03
v-o adus Boc campionate europene de gimnastica la Cluj. o pus clujul pe harta europei dupa ce pe harta lumii l-o pus cu Untold
Protonic21-4-2017, 12:26
Clujul era pe harta Europei
De pus o pus ai puso tu acuma cand ai venit aici.
boc isi bate joc21-4-2017, 3:58
no ii bine ca o facut primaria cea mai moderna sala din tara? ii bine dara