Sport

CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL 2018: Vezi programul complet al Campionatului Mondial din Rusia

  




Campionatul Mondial de Fotbal din Rusia începe joi, 14 iunie, cu meciul de deschidere dintre Rusia și Arabia Saudită (ora 18:00), și se se termină pe 15 iulie, cu marea finală.



Iată care este programul complect al Campionatului Mondial de Fotbal Rusia 2018:

Grupa A:

14 iunie, ora 18:00 Rusia - Arabia Saudită (Moscova, Lujniki)
15 iunie, ora 15:00 Egipt - Uruguay (Ekaterinburg)
19 iunie, ora 21:00 Rusia - Egipt (Sankt Petersburg)
20 iunie, ora 18:00 Uruguay - Arabia Saudită (Rostov-pe-Don)
25 iunie, ora 17:00 Uruguay - Rusia (Samara)
25 iunie, ora 17:00 Arabia Saudită - Egipt (Volgograd)

Grupa B:

15 iunie, ora 18:00 Maroc - Iran (Sankt Petersburg)
15 iunie, ora 21:00 Portugalia - Spania (Soci)
20 iunie, ora 15:00 Portugalia - Maroc (Moscova, Lujniki)
20 iunie, ora 21:00 Iran - Spania (Kazan)
25 iunie, ora 21:00 Spania - Maroc (Kalinigrad)
25 iunie, ora 21:00 Iran - Portugalia (Saransk)

Grupa C:

16 iunie, ora 13:00 Franța - Australia (Kazan)
16 iunie, ora 19:00 Peru - Danemarca (Saransk)
21 iunie, ora 15:00 Franța - Peru (Ekaterinburg)
21 iunie, ora 18:00 Danemarca - Australia (Samara)
26 iunie, ora 17:00 Danemarca - Franța (Moscova, Lujniki)
26 iunie, ora 17:00 Australia - Peru (Soci)

Grupa D:
16 iunie, ora 16:00 Argentina - Islanda (Moscova, Spartak)
16 iunie, ora 22:00 Croația - Nigeria (Kalinigrad)
21 iunie, ora 21:00 Argentina - Croația (Novgorod)
22 iunie, ora 18:00 Nigeria - Islanda (Volgograd)
26 iunie, ora 21:00 Islanda - Croația (Rostov)
26 iunie, ora 21:00 Nigeria - Argentina (Sankt Petersburg)

Grupa E:

17 iunie, ora 15:00 Costa Rica - Serbia (Samara)
17 iunie, ora 21:00 Brazilia - Elveția (Rostov)
22 iunie, ora 15:00 Brazilia - Costa Rica (Sankt Petersburg)
22 iunie, ora 21:00 Serbia - Elveția (Kalinigrad)
27 iunie, ora 21:00 Serbia - Brazilia (Moscova, Spartak)
27 iunie, ora 21:00 Elveția - Costa Rica (Novgorod)

Grupa F:

17 iunie, ora 18:00 Germania - Mexic (Moscova, Lujniki)
18 iunie, ora 15:00 Suedia - Coreea de Sud (Novgorod)
23 iunie, ora 18:00 Germania - Suedia (Soci)
23 iunie, ora 21:00 Coreea de Sud - Mexic (Rostov)
27 iunie, ora 17:00 Mexic - Suedia (Ekaterinburg)
27 iunie, ora 17:00 Coreea de Sud - Germania (Kazan)

Grupa G:

18 iunie, ora 18:00 Belgia - Panama (Soci)
18 iunie, ora 21:00 Tunisia - Anglia (Volgograd)
23 iunie, ora 15:00 Belgia - Tunisia (Moscova, Spartak)
24 iunie, ora 15:00 Anglia - Panama (Novgorod)
28 iunie, ora 21:00 Anglia - Belgia (Kalinigrad)
28 iunie, ora 21:00 Panama - Tunisia (Saransk)

Grupa H:

19 iunie, ora 15:00 Polonia - Senegal (Moscova, Spartak)
19 iunie, ora 18:00 Columbia - Japonia (Saransk)
24 iunie, ora 18:00 Japonia - Senegal (Ekaterinburg)
24 iunie, ora 21:00 Polonia - Columbia (Kazan)
28 iunie, ora 17:00 Senegal - Columbia (Volgograd)
28 iunie, ora 17:00 Japonia - Polonia (Samara)

Optimile de finală - Campionatul Mondial din Rusia:

30 iunie, ora 16:00 (optimi1) 1C - 2D (Kazan)
30 iunie, ora 20:00 (optimi2) 1A - 2B (Soci)
1 iulie, ora 16:00 (optimi3) 1B - 2A (Moscova, Lujniki)
1 iulie, ora 20:00 (optimi4) 1D - 2C (Nijni Novgorod)
2 iulie, ora 16:00 (optimi5) 1E - 2F (Samara)
2 iulie, ora 20:00 (optimi6) 1G - 2H (Rostov-pe-Don)
3 iulie, ora 16:00 (optimi7) 1F - 2E (Sankt Petersburg)
3 iulie, ora 20:00 (optimi8) 1H - 2G (Moscova, Spartak)

Sferturi de finală - Campionatul Mondial din Rusia:

6 iulie, ora 16:00 (sfertul 1): câștigătoare optimi1 - câștigătoare optimi2 (Nijni Novgorod)
6 iulie, ora 20:00 (sfertul 2): câștigătoare optimi5 - câștigătoare optimi6 (Kazan)
7 iulie, ora 16:00 (sfertul 3): câștigătoare optimi7 - câștigătoare optimi8 (Samara)
7 iulie, ora 20:00 (sfertul 4): câștigătoare optimi3 - câștigătoare optimi4 (Soci)

Semifinale - Campionatul Mondial din Rusia:

10 iulie, ora 20:00 (semifinala 1): câștigătoare sfert 1 - câștigătoare sfert 2 (Sankt Petersburg)
11 iulie, ora 20:00 (semifinala 2): câștigătoare sfert 3 - câștigătoare sfert 4 (Lujniki, Moscova)

Finala mică - Campionatul Mondial din Rusia:

14 iulie, ora 16:00 Învinsele din semifinalele 1 și 2 (Sankt Petersburg)

FINALA MARE - Campionatul Mondial din Rusia:

15 iulie, ora 17:00 Învingătoarele din semifinalele 1 și 2 (Lujniki, Moscova)

13-6-2018, 13:34
216 vizualizări
0 comentarii

Cele mai citite ştiri din Sport

3335 vizualizări
18-8-2018, 11:45
U Cluj și Dinamo joacă în acest weekend la Cluj! Galeriile se întâlnesc și merg în Gruia» Vezi tot
1915 vizualizări
18-8-2018, 16:58
CFR Cluj a semnat cu un fost fundaș al lui Real Madrid, Arsenal și AS Roma» Vezi tot
181 vizualizări
17-8-2018, 14:50
CFR Cluj a transferat un portar care a jucat la Real Madrid - FOTO» Vezi tot
147 vizualizări
16-8-2018, 15:32
U Cluj va transfera un nume greu. Sabău: ”E între primii 4-5 din ţară, pe postul său”» Vezi tot
35 vizualizări
31-10-2013, 18:12
Walter vrea să ducă U Cluj în Liga a patra? A dat afară toată conducerea clubului, în frunte cu celebrul RJ - Mircea Cenan» Vezi tot

Sondaj de opinie:

Dacă în toamnă ar fi alegeri parlamentare, ce partid ați vota?