Astra Ploiesti - CFR Cluj / LIVE TEXT 1-0 Rada se incurca si Fatai inscrie VIDEO

CFR Cluj joaca in Cupa Romaniei cu Astra Ploiesti, intr-un meci de la care patronul Arpad Paszkany asteapta victoria.

Minutul 90 - FINAL

Minutul 89- Kapetanos cade in careu in timpul unui duel pentru minge

Minutul 85- Kapetanos a ratat o mare ocazie, trecand pe langa minge

Minutul 47- GOL Astra! Rada a fost neglijent si Fatai a inscris

Minutul 46- A inceput repriza secunda

Minutul 45- PAUZA

Minutul 15- Kapetanos a primit o pasa in careu si a expediat un sut frumos, dar peste poarta

Minutul 4- Gabi Muresan a scapat pe contraatac si a trimis mingea putin pe langa poarta lui Lung jr.

Minutul 3- Matei a patruns in careu si a sutat, dar Minca a prins mingea

Minutul 2- Centrare buna pentru Astra, dar fundasii CFR Cluj au respins in corner

Minutul 1- A inceput partida

Sefii "feroviarilor" si-au anuntat intentia de a castiga Cupa Romaniei in acest an, asa ca meciul va fi extrem de disputat. Presedintele CFR Cluj, Iuliu Muresan, a spus ca adversara, Astra Ploesti, este o echipa puternica si ca replica va fi pe masura.

CFR Cluj vine dupa doua victorii rasunatoare, 4-0 cu Otelul si 2-0 cu FC Vaslui.