Sport

30.000 de clujeni au asistat pe Cluj Arena la un regal fotbalistic. Un "Mondial" mai mic la Cluj le-a amintit clujenilor ce inseamna fotbalul

  



 

Treizeci de mii de oameni s-au adunat pe Cluj Arena, demonstrand ca fotbalul este intr-adevar sportul rege, atunci cand spectacolul este total. 

 

"Meciul a început şi pentru puştii din tribune a fost ca o lecţie  despre fotbalul de altădată, iar pentru cei care i-au prins jucând pe cei din teren a fost retrăirea unor sentimente pe care ar nu le pot uita.Belo şi Gică Popescu denotă acelaşi respect pentru atacanţi şi îţi oferă sentimentul de siguranţă doar când îi priveşti, iar Chivu şi Contra se ocupă de căratul mingilor. La mijloc, Lupescu joacă tot cu privirea mereu sus, Sabău nu se opreşte nicio secundă din alergat, iar apoi apare Hagi şi odată cu el şi zâmbetele în tribune. O pasă marcă proprie, cu exteriorul, o încercare de lob şi o lovitură liberă.Toate din acelaşi stâng genial peste care n-au trecut anii. Parcă ţi-e dor şi de scandări de genul “Joacă-l pe Cobra!” sau “E liber Răducioiu!”. Parcă nu-ţi vine să crezi că le auzi acum", a fost relatarea celor de la Prosport.ro.

 

Din echipa Barcelonei au facut parte nume mari ale fotbalului de odinioara, intre care Belletti (a dat golul victoriei într-o finală de Liga Campionilor (2006) şi e şi campion mondial) Nadal (fundaş cu peste 200 de meciuri în tricoul Barcelonei),  Goikoetxea, Giovanni şi Sonny Anderson. fostul golgheter Salinas, care a marcat şi aici. 

 

Hagi  nu a uitat cum e sa faci spectacol. Stadionul a luat foc cand a intrat în teren cu tricoul cu numărul 11 al Barcelonei. Toata seara a fost una de spectacol fotbalistic total incheiata cu aplauze si valuri pentru nume mari ale fotbalului mondial. 

 

Meciul Generatia de Aur- Legendele Barcelonei s-a incheiat 0-2, dar scorul nu a interesat pe nimeni.

 

Vezi video AICI

17-6-2018, 9:51
74 vizualizări
10 comentarii
Hopaaa17-6-2018, 20:00
Multumim domnule Boc. A fost un meci pe cinste. Sa ne mai surprindeti cu astfel de evenimente. Respect!
din mocănime17-6-2018, 18:28
va felicitam domnu primar ca ati adus stele fotbalistice la Cluj sa ne arete cum se joaca domnii nu astia de amu cu vandut de meci si in divizia judetana c-ai mai mare rusinea ca orasul asta de tineret studios cu scoli nalte se drogheaza si nu mere la fotbal sa-u alte sporturi sanatoase sa-u sa vie la noi la Mărgău sa invete sa mulga vaca si oile si sa deie la coasa si sa intoarca fanul cu furca ca ase o facut si primaru si uite ce mare o ajuns ca nu conteste ca are 165, conteste c-ai profesor universitar si docttore in drept si da ore la studenti exemplu de consatean ajuns mare
@ 17-6-2018, 18:59
sa ne soogi ca de obicei, sile !!
@Sile17-6-2018, 19:07
Și sa ne lingi și pe noiiiii.nu ne uita!!!!
din mocănime18-6-2018, 6:09
No uite cum rasar studiosii, maa jitelor, tat la munca campului ajugenti, orasul o sa va tape , acolo e civilizatie nu stana, vai de mamile vostre , otrepe cretine.
Ion A.17-6-2018, 11:29
cum poti "denota" respect pentru atacanti?
Ahile17-6-2018, 10:35
30 de mii de clujeni pe dracu:)) alea is viniturile venite sa spargă bani la Cluj, iar orașul sa crească. Apropo ați vazut ca in jurul stadionului si parc nici urma de mizerie sau gunoaie?
antoldeanu17-6-2018, 13:32
Ma , tu sa taci ca-ti bag pumnul in gura, locuiești cumva in zona?
MadMax17-6-2018, 13:50
Tu sa taci vinitura ca eu imi bag puciorul in gura la tine!!!Be- mi-ai bota!!!
antoldeanu17-6-2018, 15:21
Pune-ti masca, si ai grija la "pucior",si lasa-ti gura liberă.