banner vertical 155x600 ACI.jpg
banner vertical 155x600 ACI_1.jpg

Social

Ziua 3 de proteste la Cluj! La ce oră are loc evenimentul

  




Un nou protest se anunță la Cluj-Napoca, duminică seară, în semn de solidaritate cu protestatarii răniți de jandarmi în urma incidentelor de vineri seară.

Modul in care, la ordinul omului de casa al cuplului Pandele-Firea, #JandarmeriaRomana a actionat la protestul din #10August din capitala este inacceptabil si impardonabil! S-au folosit gaze lacrimogene si tunuri de apa pentru a dispersa multimea pasnica! Batrani si copii au avut nevoie de ingrijiri medicale, in timp ce dinspre Parlamentul European protestatarii primesc mesaje de sustinere! Nu avem voie sa ne lasam intimidati acum! Protestele PASNICE trebuie sa continue! Ne vedem in continuare in Piata!”, anunță organizatorii evenimentului.

O manifestație a avut loc și sâmbătă seară, iar peste 5.000 de clujeni aub stat în fața sediului prefecturii Cluj, scanând împotriva Guvernului și a Jandarmeriei.

Protestul de duminică, 12 august, va începe de la ora 19.00, în Piața Unirii din Cluj-Napoca.

coral1_1_1.jpg
12-8-2018, 12:40
60 vizualizări
25 comentarii
Eu12-8-2018, 23:34
Lovitura de stat a eșuat datorită redacției rapide a jandarmilor din primele ore.
Eu12-8-2018, 23:39
REACTIEI rapide....
@13-8-2018, 5:51
nataraule, nu te mai mira ca primesti ceea ce meriti :)







@@13-8-2018, 9:27
Imbecilule, la scoala cu tine!!!!!
Primesc cu vârf si îndesat.
Eu13-8-2018, 10:54
Doar cu Pest Repeller))), putem scapă de gândaci si șobolani. Nu gazelor folosite de jandarmi .
Adio, dăunătorilor.
"Ne vedem in continuare....."12-8-2018, 22:09
Dragi clujeni, pe langa m u i a ce vi s-a pus in gura, oare mai incape si o mura-n gura?

"Ne vedem in continuare....." -"Ne vedem pe inserat"......

Dw.de si Europa libera -vocea propagandei CIA, finantate de CIA din prima zi, vocea Securitatii si a Serviciilor de Informatii ale altor state, va place sa ascultati/cititi asa ceva?, daca pe vremuri interesele noastre coincideau, oare astazi mai e cazul? Petre M. Iancu, "mare jurnalist, mare roman", luati titlurile si articolele lui - incitare si stilul agresiv al mercenarului, activist agitator pe banii serviciilor altor state. V-ati bucurat ca idiotii ca a inceput sa emita Europa "libera", fara sa va puneti nici cea mai mica intrebare: de ce tocmai acum? Oare cine le-a dat banii sa reinceapa sa emita cand este nevoie de scandal?

"dinspre Parlamentul European protestatarii primesc mesaje de sustinere...." -ochelarii tomcruz ai lui Johannis, "incurajari" date din buze, in timp ce noi aici, desigur, trebuie sa fim carnea de tun, suntem carnea de tun, ca intotdeauna.

"inacceptabil si impardonabil!" -intr-un miting de ieri se cauta justificarea mitingului de maine, iar noi, din nou, carnea de tun si ciuca batailor!

"multimea pasnica!" -?? fiecare cu parerea lui, filmarile vorbesc

"Batrani si copii au avut nevoie de ingrijiri medicale...." -batranii si copiii, scosi la inaintare ca in orice provocare

"Nu avem voie!!!...." -bineinteles ca nu avem voie altfel, ci "trebuie" sa le facem jocul ....

"TREBUIE sa continue!!!!"

La final, cea mai tare: "....anunță ORGANIZATORII evenimentului." .........





diaspouleanu feat M U I E12-8-2018, 19:29
eu ma duc
va las in poula
numai lucru
pe bascula
Eu12-8-2018, 19:38
Sa te întorci cand te-or chema la înrolare.Pana atunci s-o lași pe ma.ta-n poula.
:)12-8-2018, 20:13
:))))))))))
curiosu12-8-2018, 19:20
Mai protesteaza cineva astazi? Mitingul de la Bucale s a terminat aseara.
anti coca piti12-8-2018, 18:41
Baa mai terminati naibii cu cacalarismul asta de rahat, daca erati jupani mergeati la Bucuresti unde jandarmii i-au pus cu botul pe labe pe diaspowla, daca va adunati toti astia lasii, fricosi din orase si mai ales elita de asfalt din spatele tasturii, macar prezenta fizica, sa umpleti piata aceea cu un milion de suflete. Dar e mai lejer intr-un Cluj unde primarul autorizeaza porcariile, unde jandarii pactizeaza cu nesimtitii, unde blocarea CTP e un act de eroism si scrisul de mascarii pe asfalt si urletele obscene din besafoane e un act eroic. iata cine vrea sa schimbe Romania, prin mu ie, prin asemena indivizi lasi, fricosi, badarani.
@12-8-2018, 18:57
corect se zice jindari, nu jandari
Este cumplit12-8-2018, 18:08
Puhlimea manipulata! Cat de prosti pot fi acesti oameni!!!... Scosi in strada din nou, vor da chix din nou! Oras universitar?? Ei nici acum nu inteleg ce s-a intamplat zilele astea...
grigorescu12-8-2018, 18:22

P_ulime cu M U I A in gura :) , ca li s -a pus si M U I A IN GURA acestor spalati pe creier :))

Aceasta M U I E isi va lasa gustul in gurile lor mult timp de acum inainte.

Cu ce sunt acesti spalati pe creier mai buni decit ceilalti care se vind pe un kil de ulei ?
Gicu12-8-2018, 17:37
M u i s t i l o r , ati dat FALIMENT....... Mai clar de atat nu se poate!
Antonia.12-8-2018, 16:13
Ce eveniment?
E cumva Untold, Tiff, Electric sau ceva Bal al Operei?
Sper ca nu instigați la măcel?
Moc an 12-8-2018, 13:34
Hai ploaie, hai!
dan12-8-2018, 13:50
vezi sa nu-ti ploua in gura
Moc an12-8-2018, 14:08
Sau tie prostovane, câte clase ai?
io12-8-2018, 14:21
Moc an sa iti dam la m u i e si tie si la Psd.Si sa le dam la m u ie la toti psd-istii
Eu12-8-2018, 14:29
Sa nu uiți de mat.a!!!!!
dan12-8-2018, 15:34
la ce comentarii ai pus pe la alte articole,eu zic ca trenul are mai multe clase decat tine,fatalaule,oricum nu esti sile,esti un fake.
dan vero12-8-2018, 16:08
In spatele tastaturii făcătură cu puta, in realitate m***-re cu puta, o neica nimeni fără familie, f frustrat lesbian și imbecil cât duce trenul.
dan12-8-2018, 20:00
asa este,de acord,Moc an asta e o peezda,clona lui sile
dan vero12-8-2018, 21:35
Te mânca-n c**, prostule fără majuscula, si semne de punctuație.
Ma deconspiri, ma dau bătut.