Social

Vitezoman prins cu peste 210 km/h pe Autostrada Transilvania. A rămas imediat fără permis

  





Polițiștii de la Rutieră au depistat, sâmbătă, un conducător auto care mergea cu peste 210 km/h, pe Autostrada A3.

”La data de 6 august a.c., în jurul orei 14.00, polițiștii Brigăzii Autostrăzi și Misiuni Speciale au depistat, pe Autostrada A3 Gilău-Câmpia Turzii, un bărbat, de 30 de ani, conducând cu viteză excesivă”, anunță IGPR.

Acesta a fost surprins cu ajutorul aparatului radar, la kilometrul 15 al autostrăzii, în timp ce circula cu viteza de 212 km/h.

Polițiștii l-au sancționat cu amendă de 1.125 de lei, iar, ca măsură complementară, i-au reținut permisul de conducere, în vederea suspendării exercitării dreptului de a conduce, pentru 90 de zile.

coral nou_1.png
7-8-2016, 17:06
15 vizualizări
5 comentarii
radu8-8-2016, 16:53
Circula cu 80 km peste limita legala. In Europa, pentru o asemenea viteza peste limita, pedeapsa este mai aspra decat conducerea sub influenta alcoolului.
qwerty7-8-2016, 23:12
Ala la viteza aia daca intra intr-o alta masina,nu ca murea el,dar omora alti oameni nevinovati.Atatia oameni mor in fiecare zi din cauza vitezei...dar nimeni nu invata nimic din asta...
miklos8-8-2016, 13:37
asta ce zice tu numa pe drum normal ca nu pe autostrada si daca eram in Ungaria lua masina lui politia de tot
Livia8-8-2016, 7:57
Da uber functioneaza si l am incercat si am regretat.
Am comandat un taxi uber dupa care am asteptat 14 minute,circul zilnic pe aceeasi ruta,cursa este de 11-12 lei,dar cu uber a costat 21 de lei pe acelasi traseu,soferul habar nu avea de adresa unde sa vina,nu a gasit nici blocul nici scara,trebuie sa casti bine ochii deoarece aceste masini nu au cupola taxi,apoi inclusiv a trebuit sa il ghidez tot drumul pe unde sa mearga,iar daca doriti bon fiscal pt decontare sa va luati gandul.
Eu m am lamurit,iar chestia cu 20 ron este o poveste.
TotEu8-8-2016, 9:01
Alex, n-ai vrea s-o f*** pe ma-ta cu uber-ul tau?! Da-te-n mortii ma-tii cu reclamele tale cu tot!