banner vertical 155x600 ACI.jpg
banner vertical 155x600 ACI_1.jpg

Social

VIDEO LIVE: Un motociclist a intrat GLONȚ într-un autoturism. Cine a fost vinovat - VIDEO

  



 

Un motociclist a fost lovit în plin de un șofer care se grăbea să intre într-o parcare și a trecut linia dublă continuă.

 

Accidentul a avut loc pe strada Frunzișului, înainte de Golden Tulip, unde un șofer a virat stânga peste linia dublă continuă pentru a intra în parcarea hotelului. 

 

Motociclistul nu a mai putut evita impactul, mașina tăindu-i calea. Nimeni nu a fost rănit grav în urma acestui accident, terminat cu pagube materiale.

 

Unii martori au spus că motociclistul putea să frâneze, dacă nu ar fi circulat cu viteză foarte mare. Din imagini se vede cum bikerul a frânat puternic și că a încercat să echite mașina, lovindu-se de roată. 

 

Foto: Info Trafic jud. Cluj

 

coral1_1_1.jpg
13-9-2018, 11:16
120 vizualizări
32 comentarii
JEguri14-9-2018, 9:49
Motociclistii astia trebe castrati , sunt un pericol pentru umanitate, nu fac decat sa pune in pericol vietile publice . mergeti ba pe banda voastra .
Roberto14-9-2018, 10:35
Te rog sa îmi lași numărul tău de înmatriculare celor ca tine de obicei le rup oglinda tu o sa Primești și un bonus
gugu-gaga14-9-2018, 10:39
Ce-ai ba fatalaule cu motociclisti, mancate-ar focu'! Jeg e ma-ta, ma, futu-ti mortii, mormintii si mamaliga ma-tii de c**** imputita si nespalata! Castreate-ar pe tine ma-ta de imbecil, pisam-as pe albina ce polenizeaza florile de pe mormintii ma-tii!! Prostia ta, mediocritatea ta e un pericol pentru umanitate nu motociclistii, ba, jegule, handicapatule! 'tu-ti Luceafaru' ma-tii de rahat cu ochi!
JEguri14-9-2018, 11:39
uita fa la "gugu-gaga" cum vorbeste si se mai intreaba lumea ce avem cu motociclistii. ba ,n-ai vrea sa ne intalnim in trafic ,crede-ma . si voi comentati ca noi soferii de bmw suntem cocalari. ia sa te vad cad de coios esti cand o sa fie treaba serioasa, ca aici vad ca comentezi , *te-tear molima de biker certat cu sapunul.de abia astept sa dau de tine ,moama ce am sa ma distrezcu oasele tale..
dan14-9-2018, 11:51
@JEguri deci tu ai inceput sa vb ca proasta in sat,ti s-a raspuns pe masura,iar acum te dai virgina?! nu merge fah,ori c****,ori gospodina.
Roberto14-9-2018, 12:01
Bă m*** atunci dacă esti așa jmecher și zici ca ce faci tu cu noi lasă-mi un nr de înmatriculare.Ieri am rupt doar 2 oglinzi +o casca in gura la un taximetristi
@Roberto14-9-2018, 12:26
Parca te si vad sub beemveul lui JEguri dupa ce-i rupi oglinda ...
Roberto14-9-2018, 17:34
Stai liniștit cocalar ca el fumez toată ziua
Mortii matii24-9-2018, 19:14
Ar trebui sa le s*** tu p*** la toti bikerii..daca va dati cu parerea sa consumati spatiu..luati si o m*** de drum
Mihai14-9-2018, 8:26
Glont pe mama naibii. S-a speriat, a franat si a cazut langa masina cretinului ala care dupa ce ca a intors peste linie continua a ramas acolo ca un tampit in loc sa se traga.
advetro14-9-2018, 8:19
Culpa comuna, soferul idiot peste linia continua si se opreste in mijlocul drumului, motociclistul cu viteza clar mai mare decat cea prevazuta pe acel sector de drum.
glont13-9-2018, 21:29
Ala cu masina care intoarce pe linie dubla
evidenta13-9-2018, 21:25
Cei mai prosti soferi din tara (dar si din Europa) sunt mokanii inculti ai rakitaleanului. Toti romanii se feresc preventiv de ei.
@evidenta14-9-2018, 16:34
taci in pizdocu ma-tii de prost care esti tu. esti prost de iti pute capu'. ar trebui sa mori.
Orbit13-9-2018, 19:47
Un motociclist a fost lovit în plin de un șofer???? Cum sa-l loveasca soferul din moment ce era oprit in mijlocul drumului??Viteza motociclistul?Nu avea mai mult de 50 km /h
julian13-9-2018, 18:00
SE VEDE FOARTE BINE CUM MOTOCICLISTUL A INTRAT INTENŢIONAT ÎN MAŞINĂ DEOARECE INIŢIAL URCA CU DESTULĂ VITEZĂ PE BANDA DE LA AXUL DRUMULUI, APOI BRUSC A FRÂNAT ŞI A INTRAT ÎN ROATA DIN SPATE DREAPTA A MAŞINII AFLATĂ ŞI OPRITĂ DEJA PE BANDA DE LÂNGĂ PARCARE.
100% ERA LA VÂNAT DE BANI!
E UN COCĂLAR ÎMPUŢIT, PROVOCATOR CU FOAMEA ÎN GÂT!
ATENŢIE! INDIVID PERICULOS ÎN TRAFIC!
Blietzkrieg13-9-2018, 19:13
Prietene, intenționat sau nu ăla cu mașina e vinovat
mica13-9-2018, 19:14
pai daca gasesti boi in care sa se bage, spor la treaba.
cat il tin coastele si salele, sa se bage toata ziua in cretini care tau dubla continua. stii ce e aia?
@julian13-9-2018, 22:55
Julian esti beat, du-te culca-te.
helenov14-9-2018, 3:45
Feriţi-vă de motocicliştii-capcană! Cei mai mulţi sunt periculoşi şi provocatori!
Lăsaţi-i dracu să-şi soarbă singuri adrenalina şi nu vă puneţi mintea cu proştii!
Mulţi nu respectă regulile de circulaţie şi nu ştiu ce este fair-play-ul în trafic!
geo14-9-2018, 6:33
Culpa comuna. Unu a taiat linia dubla, celalalt a circulat cu viteza, ca prostu.
Ion14-9-2018, 8:22
Julian, ești prost tare. Să nu cumva sa te reproduci
Blietzkrieg14-9-2018, 10:40
Culpă comuna are ma-ta și tactu' când te-a făcut.Ce dracu nu știți putina legislație rutieră,dar toți comentați aiurea
irak13-9-2018, 17:23
Daca ala ii glont ...nasol pentru motociclist. Cel cu masina e de vina. Nu cred ca avea viteza mare motociclistul.
@irak13-9-2018, 18:20
Motociclistul avea in jur de 70-80 km/h in oras ... cam asa pare din video.
radar13-9-2018, 21:05
Avea 76,54 km/h.Avem informatia de la satelitul geostationar Alfa2qe73yzw
dasd13-9-2018, 16:39
ce destept ala cu masina, 20 m mai in fata e intersectie unde putea intoarce linistit si el intoarce in curba unde trebuie sa faca x manevre
ttt13-9-2018, 16:10
Gaozaru' asta cu motoru' urca Frunzisului in fiecare dimieata pe la 8:30-9. Prefera sa depaseasca pe banda din dreapta (aia stricata si peticita) la urcare chiar si cand coloana circula cu "doar" 90km/h. E nebun, se pare ca i-a ajuns pana la urma norocu'!
Bogu13-9-2018, 16:13
Dar de unde sti ca e gaozar? Ma, nu cumva...?!
iii13-9-2018, 19:27
Dar de cand schimbarea benzii e considerata depasire?!? Pacat ca nu te cunosc, ti-as suspenda permisul imediat, idiotule!
Doc13-9-2018, 15:45
ala nu incerca sa intre in parcare, ala vroia sa intoarca. Probabil de accea motociclistul nu se astepta ca ghiolbanu sa ramana in mijlocu drumului.
Motociclistul nu aveam viteza "foarte mare", cred ca mai mult de 60-65 nu avea. DAR cred ca era incepator pentru ca a franat ineficient, a blocat spatele...asta este. Bine ca a scapat fara rani grave.
Soferul...pacat ca nu a fost un tir sau autocar in locul motociclistul, poate asa se invata minte sa nu mai faca asemenea manevre criminale
Ion13-9-2018, 15:29
Magarul care a taiat linia dubla continua si a oprit orizontal pe 2 benzi a gresit, viteza motociclistului e irelevanta in acest caz. La fel putea sa fie un tir incarcat cu 30 km/k, nu l-ar fi putut evita in distanta aceea, mai ales ca mai jos e curba. Masina aia nu avea ce sa caute acolo!