Social

VIDEO cu JAFUL de la Cluj-Napoca! Poliția are nevoie de ajutorul clujenilor pentru a-l prinde pe tâlhar

  



 

UPDATE 1

 

Banca Transilvania a anunţat că banii sustraşi în urma unui jaf la o agenţie din cartierul Dâmbul Rotund din Cluj-Napca sunt asiguraţi.

 

 

”La Agenţia BT Dâmbu Rotund din Cluj-Napoca a avut loc astăzi un jaf în urma căruia a fost sustrasă o sumă de bani. Nicio persoană nu a fost rănită, iar banii sunt asiguraţi. Banca Transilvania acordă ȋntregul suport autorităţilor care se ocupă de procedurile specifice de investigare”, precizează oficialii băncii.

 

----------------------------- 

UPDATE

 

Suma sustrasă urmează să fie stabilită cu exactitate. Scena a durat foarte puțin, fiind persoane în incinta băncii. ”Spărgătorul a intrat în bancă și a amenințat cu un cuțit. Nimeni nu a fost rănit”, a precizat purtătorul de cuvânt al IPJ Cluj.

 

Spărgătorul ar fi dispărut cu 20.000 de lei. 

 

Sucursala este amplasată la intersecția străzilor Giordano Bruno și Corneliu Coposu.

 


-----------------
Un jaf la bancă a avut loc, luni după-amiază, la Cluj-Napoca, iar acum polițiștii solicită ajutorul clujenilor pentru a-l depista pe autorul faptei.

În jurul orei 15:00, Poliţia a fost sesizată cu privire la faptul că într-o unitate bancară, de pe raza municipiului Cluj-Napoca, a intrat o persoană cu faţa acoperită şi, sub ameninţare, a sustras o sumă de bani, după care a fugit”, informează IPJ Cluj.

În urma acestui incident, nicio persoană nu a fost rănită.

Imediat după sesizarea incidentului, toate echipajele de poliţie au fost mobilizate pe teren în vederea depistării bărbatului în cauză.

Urmează să se stabilească cu exactitate împrejurările în care s-a produs incidentul, suma care a fost sustrasă şi celelalte date de interes pentru soluţionarea cazului.

Ancheta este coordonată de către Serviciul de Investigaţii Criminale din cadrul inspectoratului.

Semnalmente:
- circa 1,80 - 1,85 metri
- vârstă aproximativă 25-30 de ani
- constituţie atletică, păr uşor grizonat, tuns scurt, ten uşor măsliniu
- purta o bluză de trening neagră, pantaloni de blugi negri, largi

Persoanele care pot furniza informaţii utile în acest caz, sunt rugate să apeleze numărul de urgenţă 112 pentru a anunţa organele de poliţie.


FOTO: Arhiva

coral1_1_1.jpg
18-6-2018, 16:05
47152 vizualizări
70 comentarii
bulina20-6-2018, 7:58
in 20 ani m-i s-au furat 3 biciclete.cind am fost la politie dupa ce s-a furat prima bicicleta tovarasii politisti au inceput sa urle la mine de parca eu as fi fost vinovat si m-au trimis la plimbare.
la urmatoarele 2 biciclete furate nici macar nu m-am deranjat sa ma mai duc la politie pentru ca stam ca este in zadar.asa ca mi-am cumparat alta.
bulina20-6-2018, 7:26
daca ti se fura portofelul din geanta la politie trebuie sa declari ca ti-ai pierdut buletinul nu ca a fost furat.politia este platita sa prinda infractorii.sa isi faca datoria fata de neam si tara.
bulina20-6-2018, 6:45
la cite comisioane imi ia banca chiar si pentru aerul respirat cind sint la sediul lor poate omul vroia sa recupereze comisionale percepute de banca.
ha ha ha ! ha ha ha ! ha ha ha !20-6-2018, 0:33
Hoti, violatori si drogati! Astia sunt votacii paduretului incult.
.... 19-6-2018, 17:52
Da poolaaa. Aveți voi băieți bine antrenați acolo unii cu status pe FB la Blackwater security + trupe speciale, la ce vă mai trebuie așa zisul cetățean Clujean.
:)))19-6-2018, 15:01
Sa ma risc eu sa iau un cutit pt o banca care oricum ma jefuieste treptat??? Nici o sansa.
Apoi sa il prinzi, e arestat ca sa vina Dracnea ca sa il elibereze?
....19-6-2018, 14:48
Prea tarziu... nu mai are rost sa il cautati, psd-ul il elibereaza cand e prins si ii da functie de conducere in partid.
han19-6-2018, 11:46
Ioiii.... ce bine îşi aranja părul juna aia din stanga imaginilor filmate de camera video!
Parcă aştepta să se termine totul cât mai repede ca să poată face împărţeala!!
Marius19-6-2018, 9:44
Dnul ghita nai vrea tu sa le suni p*** la moldoveni bai spurcaciune de om ce ești futurist morți în gat și sati iaun neamurile în p*** bai bozgorule
inchiriatorul19-6-2018, 16:32
Sa io suji la tac-tu si sa o regulezi pe muma-ta padurii moarta mai mizerie gerontofila si necrofila, analfabet si jagardea, de ce puta mat.ii ai incheiat contract cu banca, ai facut un calcul moldovinesc, decat sa dau pe chirie mai bine la rata, doar ca ROBORU te-a cam impiedicat, asa-i cand trageti tepe si fugiti cu banii de cheltuieli neplatite, cu chiuveta smulsa si tv ciordit, RDS neplatit, gaze, apa, etc. Apoi va milogiti sa va dau garantia inapoi, iete sula o luati inapoi, nici daca o platiti, plus plangere penala pentru distugere,. abuz de incredere, etc. Asa ca vi la Mandea cu 100 euro si ne intelegem, dupa ce platesc paguba, renovez, etc. Pana atunci vei zbura si din chiria bancii, Domane ajuta, zbor lin spre Gherla!
razvan19-6-2018, 9:11
He'll be back!
bebe19-6-2018, 8:19
la ce idioti de militieni avem nici nu ma mir ca au cerut ajutorul.
Chematil pe Superpolitistul PRIGOANA de la sectia 3 ca va rezolva el!!!!!!
@bebe19-6-2018, 10:40
de felul tau esti cam prost. In orice tara politia va cere ajutorul cetatenilor pentru a se misca lucrurile mai repede. nu ti se pare normal?

Daca era m.a-t.a ucisa si criminalul neprins, ti se parea normal, asa nu. Esti prost. m.a.t.a-i c****
Sile19-6-2018, 6:54
Cătă căsi, vinituri spurcate, e mare ROBOR, hai, dispareti, dati in cap, va drogati, furati, talhariti, gunoie.
Ghiță19-6-2018, 6:46
V-AȚI căcat pe el oraș. Ați adus tăte viniturile aci. Din orașul cinaș care l-am avut ați făcut o adunătură de moldoveni nespălați și de mitici nesâmțâți. Uări unde meri numa de ei dai. Amu fură bănci, fură din jebe, violează ,sparg motore,asta ne trebie noua. Felicitări tovarăși conducători de urbe , niciodată condusă de PSD.
mmm19-6-2018, 14:58
cazuri dinastea au fost peste tot in tara, daca tu nu sti sa citesti numa site-ul asta esti inutil. Oricum nu avem nevoie de tine in oras, cu mentalitatea ta esti bun sa traiesti intr-o turma de porci.
Hector19-6-2018, 16:28
Au fost peste tot, dar aici au fost foarte rare. Pacat de Cluj
begetu19-6-2018, 5:50
Talharul e o vinitura care a ajuns sa nu mai poata plati ratele din cauza ROBOR-ului. Bravo ROBOR, bravo banci care le-ati inchiriat garsonierele, sa vina altii la rand, la executari silite, se mai duc naibii tziganii si jegosii , unii spre puscarie, altii cu funia si sapunul iar aia mai destepti catre cocioaba natala. Na hai ma gozuri, acasa cu voi maaa, bancile va iau si praful de pe toba, is hulpavi, e rau la Cluj, acasa! Nimeni nu va pus sa semnati contractul cu banca si clauzele acordarii imprumutului, dar la cum stiti nciti.... Cătă căși, vorba begetilor!
Aiurea !19-6-2018, 6:20
Este 100% un ardelean cu gena de sluga hoata de secole. Esti necredibil, nu mai veni cu astfel de acuze comice la adresa altora!
100%19-6-2018, 17:12
De aia veniti voi, primitivii asa zisi rumanasi de dincolo de civilizatie la Cluj? Mai bine slugi la Nemti, unguri, decat la tzigani, tatari si talhari, nespalatilor
????????????19-6-2018, 4:34
Cand le-au furat acelor tarani batrani o suma similara nu s-au vazut mobilizarile astea ale militienilor. Adica militia este in slujba bancilor si mai putin a oamenilor care o plateste.
BT19-6-2018, 4:17
Nu va pune nimenea sa imprumutati bani de la noi sau alte banci!
Sarantocilor care nu aveti nici macar un depozit bancar la limita saraciei
Amaratilor ,da ' gura spurcata aveti!
....19-6-2018, 3:45
Iti ia banca casa sau iti pune poprire pe salariu....si mai vrei informatii despre suspect. Noaptea mintii! :)))) hahaha :))))
O nuu19-6-2018, 3:35
Mult respect omului. Sa facem la fel. 80% din cei care cititi comentariul sunteti datori bancilor pe viata. Deci de ce sa aparam camatarii?!
Roby19-6-2018, 3:29
Doar cei care nu au credite la banca, adica la camatari ar da informatii despre suspect. Bor doamne ajuta si robor care creste in fiecare luna, rata tot mai mare. Prost sa fii sa ajuti pe cel care te f***. Mult respect individului si la cat mai multe. Oricum bancile sunt spaima romanilor.
dan19-6-2018, 3:23
Pai ce mobilizati toate echipajele de politie? E vorba de un jaf asupra unor camatari. Ca asa sunt bancile. Au distrus zeci de mii de destine. Si voi cautati sa aparati acesti camatari. Pana si amaratii de milotieni sunt datori camatarilor bancheri pana la pensie. Bravo si mult respect faptasului. La cat mai multe !
HA HA !19-6-2018, 0:12
O fi si asta mokan din rachitele. Mai nou toti au buletin de cluj. Are grija pitiku.
Carlos18-6-2018, 22:17
Luavas jafu-n pla ! Hotu striga hotu.... trebuia sa va lase-n curu gol la cum jefuiti voi cetatenii !
Iar golanu asta sper sa infunde cat de repede temnita !
ro18-6-2018, 21:28
Se leaga!!daca au fost trei femei si doi barbati,Dragnea,Tariceanu,Firicioaica,Dancila si Olghhina,cu ce dracu sa plateasca prrotestul?doar no r aduce de acasa.
Alternativa18-6-2018, 22:41
Chiorul, blonda, piticul, procuratoarea si rusoaica.
Stefan18-6-2018, 20:17
Asa suntem noi natia asta de inputiti. Ce ne paste grija altuia? Oriunde in lume sunt jafuri. Bancile sunt predispuse pentru asta si daca sa putut inseamna ca nu au avut pusa la punct propria paza. Da noi repede gasim vinovatii. Vinituri, homosexuali, extraterestrii. Cica 5 persoane contra unu. Orice om specializat in autoaparare te sfatuieste ca in cazuri de acest gen sa nu te amesteci. Dece? Pentru ca de regula jafurile sunt gandite pas cu pas si discernamantul tau in acel moment este depasit iar daca nu ai antrenament ca sa actionezi din instinct atunci este periculos.
Cristi18-6-2018, 20:07
Foarte bine le-a facut omul. De cand se tin banii intr-o banca in sertar ca la chioscul de tigari de la coltul strazii?
Mircea18-6-2018, 20:03
Se vede pe video ca erau 3 femei si un barbat,plus inca o persoana in spate,se vede cum se ridica de pe scaun.Deci 5 persoane contra unul,care nu are arma,doar cutit!Trebuia si putea fi usor oprit cand iesea afara.Si trebuia omorat pe loc,si atat de simplu era..Asta sigur v a fi prins rapid,si ori trebuie bagat pe viata la inchisoare,ori nenorocit omul.Va dati seama ce soc a primit doamna de la caserie??
@Mircea18-6-2018, 22:28
Jegule, de ce sa-si riste civilii viata ptr banii bancii care oricum sunt asigurati?
:)))19-6-2018, 15:01
Sa ma risc eu sa iau un cutit pt o banca care oricum ma jefuieste treptat??? Nici o sansa.
Apoi sa il prinzi, e arestat ca sa vina Dracnea ca sa il elibereze?
Vlad18-6-2018, 19:29
Nu au reusit parintii viniturilor sa isi vanda ciresele si porcu si nu i-au putut trimite bani si risca sa fie dat afara din chirie de aceea a jefuit banca.
Vinitura18-6-2018, 22:38
o jefuiesc si pe ma-ta cand vreau io,imputzitule
Utc Rachitele18-6-2018, 18:54
A fost exeee , vrea sa schimbe bmw-ul din '91 cu unul din '93 , o sa vedeti ca isi baga si credit pe telefon si o sa aiba net , exeee , du inapoi cutitul la maica-ta ca nu are cu ce taia cartofii :)))))
???18-6-2018, 22:06
Cine e exeee bro ??
radu @ ???18-6-2018, 23:36
Exe este baiatul care comenteaza din Munich, bai fasole...
lumea veche19-6-2018, 1:12
exe BAVARIANUL se stieee ::::))))
radu19-6-2018, 1:45
Cum e vremea la tine?
Poliția romană 18-6-2018, 18:36
Multumesc pt ajutorul acordat cu atata rapiditate.
Pulitia18-6-2018, 18:22
deci ce vrea Pulitia?
1.a intrat o persoană cu faţa acoperită
2. ajutorul clujenilor
deci va dati seama ca nebunul a ramas cu fata acoperita,umbla asa prin oras:)
Dan18-6-2018, 17:56
Nimic deosebit, doar un hot care fura de la alti hoti mai mari.
LOL18-6-2018, 18:16
hopa ,un comunist , ce edgy
dan18-6-2018, 18:26
Si inca ce comunist....!
Gabi18-6-2018, 17:51
iar a furat sefu bancii BT , sau i-a disparut banutii.. si i-ar sa dat o spargere.. si tocmai tot la BT :))) cam ciudat... :))
io18-6-2018, 18:26
i-ar se scrie iar bai analfabetule
@io18-6-2018, 18:29
Ai dreptate "io" !
"i-ar" se scrie iar.
Miky18-6-2018, 18:50
@io ...i-ar s-ar scrie in propozitia : -i-ar mai trage ma-tii o p*** sa mai faca un idiot ca tine !!! ..prea multe cratime pt nivelul tau m****
18-6-2018, 19:42
@Miky18-6-2018, 23:52
Javra cu ma.ta cu tot!
ASD18-6-2018, 17:40
Nu se poate ba sa dai atac la banca si Boc sa rama primar..!!
Demisia....::)))!!!
dan18-6-2018, 18:31
Sa "rama" BOC , inca 5 mandate mai sa fie da mare prost poți fi!!!!!!!
lalala18-6-2018, 17:36
A ramas Dracnea fara bani, acum trimite pupatorii de sosete la colectare!
BT18-6-2018, 17:33
Ne doare'n p*** de bancile voastre din partea mea sa le jefuiasca si dupa sa le aprinda pe toate!
Criculae18-6-2018, 17:21
A furat de la banca. ... banca mi-a marit rata ca cica Robor.
La ce prieten sunt cu banca, daca aflu cine e ii dau un premiu, nu-l dau in gat la gabori.
mica18-6-2018, 17:09
numai 20.000 roni? pacat
la ce sentimente au romanii fata de banci, nu cred ca o sa il dea in gat cineva :)

oricum eu zic ca seamana cu alexa, desi nu are burta. dar purta trening, ca un taran care este
Goagalu18-6-2018, 17:44
Mai Petrica- puta mica, ce ai spune tu de o intalnire cu asta pe care il tot calomniezi, asa intre 4 ochi? Ce zici? Sau nu esti Petrica? O sa vedem .
Satan18-6-2018, 17:51
Alexaaaaa...stai pe comentarii sa vezi cine iti umple frigideru?
P*** ta de umflat, cand te lauzi ca f*** femeile altora esti smecher nu?

Cand mai mergi sa cumperi paine de la panemar buna ziua, nu te intinde ca un nesimtit dupa tejghea...esti scarbos, si ne faci greata...burtosu pulii
mica18-6-2018, 18:40
haha l-ai prins pe gras, se crede si alexa sub acoperire :)))
Dragnea18-6-2018, 16:36
Bine macar ca nu fura de la oamenii saraci
Afara cu Untold18-6-2018, 16:27
la ce banca? in ce zona? avea accent de moldovean sau sudist?il chema Alexa? nu pricep de ce nu dati detaliile astea?
Utc Rachitele18-6-2018, 16:36
Cum sa fie Alexa cu constitutie atletica ???
mica18-6-2018, 16:46
haha, grasul ala oricum nu ar fi putut sa alerge. poate doar in 4 labe
cosmin18-6-2018, 17:28
era sorin apostu.nu i-a mai ramas nimic din spaga primita de la vanzatorii de lebenita ca a trebuit sa dea la baietii rai de la bulau taxa de protectie sa-si pastreze anusul virgin.pentru bot nu i-au ajuns banii,de aia are gura mare.
@cosmin18-6-2018, 18:24
:))))))))) pff,ce replica,au ramas masca fetitzele astea de mai sus
Gica18-6-2018, 19:46
Aprostu lucra la usamv e profesor cu salariu de 7000 de ron si preda inmultirea animalelor de ce sa fure 20000 ron nici 3 salarii de ale lui ???
Votam cosasul!19-6-2018, 0:15
A lasat in urma sa un miros puternic de izmene nespalate, exact ca cel din primarie. Sigur era om de-al locului.