Image 1 of 2

Social

Vești bune, pentru clujeni. Drumul Nord Cluj-Florești s-a redeshis FOTO

  




Primăria comunei Florești anunță că drumul de legătură Nord Cluj-Napoca - Florești a fost redeschis.

Drumul a fost închis timp de aporoape o săptămână, pentru reabilitare, perioadă în care traficul de pe DN 1 a fost tot mai aglomerat.

De azi, duminica, de la ora 12, Drumul de Nord este deschis. Reabilitat complet, adica strat de asfalt plus de uzura, largire carosabil cum, unde si cat a fost posibil, plus marcaje. Drumul e ca in palma, cu asfalt similar celui de autostrada, stiu ca imbie la a apasa acceleratia, dar, va rog, atentie, disciplina in trafic, respect pentru ceilalti, si, mai ales, respectati indicatoarele rutiere.

Si inca un amanunt, spus cu subiect si predicat. Iata, si ma refer aici la executantul Drumului de Legatura de pe Sud, daca se doreste, daca se vrea, daca exista vointa si capacitate tehnica si daca interesele meschine si de bocare ale Florestiului nu isi vara coada, se poate realiza la superlativ o reabilitare a unui drum de 10 km in 5 zile, lucrand zi si noapte. Felicitari SC Viarom SA !

PS...Stiu, zilele trecute a fost trafic greu pe DN. Iata, astfel, din nou, acest drum, hulit de unii, luat in deradere de altii, a demonstrat cat de vital este pentru o fluidizare a traficului. Si daca am mai avea unul....Daca am avea cu cine sa il facem.....”, a scris primarul comunei Florești, Horia Șulea, pe pagina sa de Facebook.

coral1_1_1.jpg
12-8-2018, 13:00
4612 vizualizări
13 comentarii
Ciprianovici12-8-2018, 21:25
Am trecut pe acolo de cateva ore, drumul e exact ca inainte cu zonele acelea stramte pe unde incape doar o masina. De asemenea, capetele de pod sunt tot acolo.
Surlea practic se lauda pe FB cu aplicarea unui strat de 3 cm de asfalt deasupra si trasarea marcajelor.
Acest om nu cunoaste rusinea, pe langa incompetenta cu care ne-am obisnuit.
ionci12-8-2018, 20:25
si in floresti sunt strazi fara trotuare. inclusiv aveam iancu. despre ce vorbim dom peimar??,
QQQ13-8-2018, 7:58
Cred ca ai probleme cu litera R de pe tastatura. Dar noi intelegem Ionci draghe
Calin12-8-2018, 16:35
Da trotuarele de pe Avram Iancu is in consevare?
Ca ne-am stricat pantofii si ni se umple ciorapii cu ciment domnu primar.
Fa bine si fa o aroganta de 5 zile si gatale de rog... cu asfalt din ala buuun.
Suleo12-8-2018, 15:37
Tu ai fi si mai destept daca ai taia un drum peste Hoia in Baciu. Sa te intelegi cu primarul din Baciu, sa faci rapid pe fonduri europene un drum pe minim 2 benzi si gata, i-ai luat Untoldu' din gura bocului.
Utc Rachitele12-8-2018, 15:03
Poate vesti bune pt. floresteni ca ei circula pe acolo , pentru clujenii care locuiesc pe Donath sunt chiar vesti rele
Ana12-8-2018, 16:53
Sunt de acord cu tine, acest drum a facut un calvar pentru clujeni
Momo12-8-2018, 19:30
Care clujeni?
Clujenii si-au vandut bojdeucile primite gratis de la comunisti la preturi anormal de mari si s-au mutat in Floresti!
Tzaranii din Floresti si imprejurimi si-au vandut o palma de pamant si s-au mutat in Cluj!
"Clujenii" sunt tzaranii si migrantii din alte judete si asa va fi in viitor!
Radu12-8-2018, 21:02
Ai dreptate Momo,e plin Clujul de asazisii "Clujeni" care de fapt sunt niste tzaranoci cu mucii la nas ,cu obiele puturoase dar cu jeep,veniti si pripasiti p,acilea din toate cotloanele tzarii!
Clujeni adevarati nascuti de generatii aici abia daca mai vezi!
Moldoveneste,moldoruseste,regatzeneste,si alte stalciri a limbii romane auzi la tot pasul in Cluj
@Radu13-8-2018, 15:47
Ai uitat sa amintesti de limbajul snobilor corporatisti.
Nunele12-8-2018, 14:13
sigur ca e vital să se asfalteze drumul ......E doar o coincidență ca primarul are câteva hectare de pământ acolo. Prietenii știu de ce!!!!
DNU12-8-2018, 15:19
Spain tati au pământ acolo, și pesedeii și udemereii și aldeii.... Că doar in acte e ..drum de exploatație agricolă..inclin sa cred că și ADN Cluj nu e straina ...
mica12-8-2018, 13:38
cel mai bun primar, estee!!




glumesc, ce votezi aia primesti...