Social

Un șmecher cu BMW lovește din nou: ”A trecut pe verde ca pietonii” - VIDEO

  



 

Șoferul unui autoturism marca BMW a dat dovadă că nu ar merita să mai dețină carnetul de cinducere. 

 

În Florești, pe DN 1, ”driverul” a ieșit în trombă dintr-o parcare, iar după câțiva metri, ajuns la semafor, a fost incomodat de faptul că a prins roșu, așa că a făcut o ”românească”.

 

Șoferul a intrat pe acostament și apoi a virat stânga prin fața tuturor mașinilor oprite în trafic. Prin acest gest inconștient, care putea duce la producerea unui accident, șoferul BMW -ului a câștigat câteva minute prețioase în drum spre casă.

 

Omul a trecut pe verde…pentru pietoni, ca era si el pe trecere…

 

Video: Trafic Tube.ro

coral1_1_1.jpg
26-12-2017, 8:12
46 vizualizări
28 comentarii
Nelu Saninelu26-12-2017, 14:29
Si uite asa, zi de zi se vede prostia taranilor asezati de 2 generatii in Cluj. Subiectul preferat al cititorilor StiriDeCluj: Ghiolbanii cu BMW! Ce poate fi mai inaltator pentru un taran ajuns in Cluj de undeva de la tara acum 50 de ani, cand parintii lui isi uscau hainele in fata blocului pe sarme, si Ceausescu i-a adus la oras si le-a facut tramvai sa aiba unde lucra in zona industriala a Clujului?! Ajunsi la oras cu ciuperci intre degetele picioarelor, cu papuci de guma legati cu sarme in colturi, acesti plozi ai fostilor proletari cu masele stricate in gura si dinti galbejiti si puturosi in respiratie, au crescut mari...
Vremea a trecut, dar civilizatia ocoleste copiii de tarani modificati genetic in proletari demni votanti ai tovarasului Emil Boc, si uite asa, cum pe vremuri vedeau o garsoniera parintii lor, acestia se mira in anul 2018 de un BMW, care intruchipeaza maximum de potenta financiara a unui amarat cu 8 clase, aflat la a 3-a generatie de adaptare la oras. Si se mira... se mira caci nivelul sau intelectual este sub demnitatea unui om care se respecta prin simpul statut de cetatean al unui oras ce se pretinde cu X stele...
A aparut astfel o subclasa sociala, de baietei crescuti cu pampersi din Turcia la fund, de prin sfarsitul anilor 90, inceputul anilor 2000, care ajung in lipsa altor preocupari si capacitati intelectuale neexistente, sa isi procure rable marca BMW la a 7-a mana, neaparat negre, sau gri inchis. Apoi dupa ei potopul, caci nu mai exista nici lege, nici discernamant, majoritatea gasesc ceea ce cauta. Dar asemeni parintilor lor care in urma cu 30 de ani se admirau care mananca mai multa guma de mestecat TURBO, acum plozii lor se admira in marea lor imbecilitate, care are o besina nemteasca de masina ce dincolo ar urma calea fierului vechi.
Pacat ca iasa victime de cele mai multe ori...
"sani nelu"26-12-2017, 14:55
saninelule, daca n-ar fi Boi ca tine eu de cine m-as mai rade..??!! ::))))
@ saninelu26-12-2017, 16:02
Hi hi hi, sa intelegem ca si pe vremea lui ceasca erau ciudosi din aceia care nu stiu sa scrie! Ce gust are balega de vaca, mosule besinos?
begetu26-12-2017, 16:26
Ah, ce sariti in sus, muste bete. Va vad la OMV cum alimentati de 30 de lei benzina, apoi in fata blocului cu usa deschisa, sa se auda si subwooferul din portbagaj. Va ginesc si-n drumurile mele, cum capatati lividitate in fatau cand derapati , aveti zambetul superior cand fentati semafoare, va bagati in fata celor ce stau civilizat, depasiti aiurea la risc. Da, Nelu are perfecta dreptate, sunteti urmasii necalificatilor, portarilor de la CUG,adusi de Ceasca din satele tarii, educatie yoc, betii in casa cu muiere si copii pe strada, frustrati- vexati, inculti si cocalari. Credeti ca masina va reprezinta dar nu o stiti conduce, cum e alunecus va dati in petec. Nespalati si needucati, sleahta de mahala cu besini. Pe rand va vine randul, masina praf, Gherla, accident, invalizi. Ce e rau e ca mai cad si nevinovati, din alte masini ca aia ce se urca cu voi, imputiti la volan sunt aceeasi specie.
-26-12-2017, 20:25
Ba voi sunteti ordinarii care sufoca Clujul noi aici i Cluj ne-am nascut viniturilor.HUO!
S6Quattro26-12-2017, 21:20
pt saninelu, begetu, etc

se vede de la o posta ca pe tine invidia te ROADE SI TE DOARE RAU, ha ha ha, CRAPI ca ne bagam in fata, ne urmaresti, ne vezi, ne mirosi, ne ginesti, ESTI OBSEDAT ... SUFERI ! ! ! VAAAI DE POOLA TA, SARACULE :))
@S627-12-2017, 11:14
AUZI LA EL "SARACULE" da tu cu ce puii mei esti mai bogat, cu o conserva de o mie de euro? in cazu' asta tu esti si sarac si prost.
begetu28-12-2017, 7:43
Nu din invidie, ca sa fiu martor in caz ca faceti o traznaie, nu-s singurul, nu degeaba sunteti luati la ochi de toti. Cum va opreste Politia cum si eu hop, semnez la martor si le pun filmarea la dispozitie. Va iubesc la nebunie, mitocanilor.
haha26-12-2017, 14:27
Unde este video-ul?
ADEVAR26-12-2017, 11:24
POPOR NECIOPLIT !
@26-12-2017, 15:46
BO Z GOR BORAT ! :)
bula26-12-2017, 11:05
aia nu e banda dedicata BeaMWeurilor?
gigi26-12-2017, 10:06
Mai ales pe vremea asta, cu o coaja de aia de bmw cu tractiune pe spate, e cel mia sigur sa faci slalom si sa fii magar. Felicitari soferului, masina nu are nicio vina.
Hank Rearden26-12-2017, 10:04
Astia de la stiridecluj scriu articolele astea ca sa rada de saracii care nu-si permit BMW ca ii vad cum spun public ca "is acri strugurii".
gigi26-12-2017, 10:08
Da, da. Exact de aia, pentru ca nimeni nu are 50 de euro pentru o coaja de bmw de aia. Felicitari ar trebui sa primesti o diploma de la UBB. Esti neam / prieten cu cineva cu bmw si conduce asa ? Simti o nevoie sa iei apararea la idioti? Sau doar esti un trol prost care nu are ce sa faca ? Oricum esti slab, stai jos si ciocu mic.
sofer26-12-2017, 13:36
Vai de tine mai Hank, tu crezi ca BMW-ul arata bunastrea cuiva? Poate modele noi, nu astea inmatriculate cu ghiotura, de care s-au scapat occidentalii ca consuma mai mult ulei decat benzina si aia multa. Un om cu putina educatie ii catalogheaza clar, ultimii cocalari.
andreas 26-12-2017, 15:52
@sofer

Ce mare dreptate ai, loganasul arata bunastarea cuiva, nu bmw, mercedes...
aandreas26-12-2017, 16:40
Un logan (sandero ) nou valoreaza mai mult decat 75% din bmw si mercedes ce se afla pe drumurile romanesti ,doar prostia -i fudulie
Madmax @ aandreas26-12-2017, 21:22
Mda,lasa-ne sa ghicim: proprietar de Logan ?
max27-12-2017, 10:20
Doar vroiam sa iasa in evidenta "bunastarea si bogatia " majoritatii proprietarilor de coji nemtesti,daca nu pricepi iti si traduc oricine are 2000 de euro sa faca circ pe sosea ,in rest iti arati ca sofer doar caracterul
@ max27-12-2017, 15:48




Ce conduci, ma? De ce nu raspunzi si te tot feresti?..
Criculae26-12-2017, 9:42
Ghibolu' cu bmw.
Astia cu bmw de obicei se grabesc acasa, ca au neveste curve si nu pot avea incredere
.....26-12-2017, 11:05
zise asta care nu stie cine e tac`su ca ma`sa era courva satului...
Ghici26-12-2017, 11:27
Știe, dar e idiot sa recunoască.
Trabi26-12-2017, 8:23
Pur si simplu gretosi. I-am studiat fizionomia, toti seamana unul cu altul, ceva intre gorila si paduche increzut.
dan27-12-2017, 9:59
Astia voteaza cu pcr-ul lui dragnea. Le place de tovarasul dragnea ca le face legi pt furat si comis alte infractiuni.
Bemvistu27-12-2017, 12:27
Cei mai loganistilor ca va dore ca mia-m luat din jermania BMWeu ca am muncit si mi lo dat cu 5 sute de euro si lam tunat si iam bagat boxe si pe volan guma de piele si am multe cruci pe jeam intre si iphonu luamati de cardan tati astia ce va roade ca sinteti sarantoci si cu ciorapi ruupti in calcaie CULDUSIOR
sorin27-12-2017, 15:54
@Bemvistu-- Dar tu de unde stii ca e 500 euro.. sau vorbeste dâca din tine ?