banner vertical 155x600 ACI.jpg
banner vertical 155x600 ACI_1.jpg
Image 1 of 4

Social

Un nou șofer a aterizat în Someș, lângă BT Arena. Trebuie ZID de beton pentru a-i opri? - FOTO

  



 

UPDATE

 

Incredibil sau nu, pe strada Splaiul Independenței din Cluj-Napoca au avut loc luni dimineața nu mai puțin de 3 accidente, într-un interval de câteva ore. Al treilea accident a avut loc la ora 9:30. Un șofer a intrat direct într-un tramvai. Vezi AICI detalii.

 

Dimineața, la ora 8:10 un șofer s-a răsturnat și a căzut în Someș, iar în același timp două autoturisme s-au tamponat lângă Cluj Arena. Unul dintre șoferi a ratat la ”mustață” coliziunea cu un tramvai. Vezi AICI detalii.

 

---------------------------- 

Un alt șofer care s-a crezut prea stăpân pe mașina lui a zburat de pe sosea direct în Someș, în zona BT Arena.

 

Accidentul a avut loc pe strada Splaiul Independenței, duminică dumineața, în jurul orei 8.10.

 

Șoferul nu era băut, dar nu a adaptat viteza la condițiile de drum, a derapat și a ieșit de pe drum. Mașina s-a răsturnat și a căzut în Someș.

 

La volan era o femeie care a fost rănită ușor în urma acestui incident

 

Autoritățile au montat denivelări pe Splaiul Independenței pentru a limita numărul accidentelor și o vreme acest lucru s-a întâmplat, dar în ultima săptămână acesta este al doilea caz de șofer care s-a răsturnat. 

 

La scurt timp după accident, în zonă s-a mai produs un accident, de această dată minor.

 

 

Taximetristul din imaginea de mai sus a derapat, s-a răsucit pe carosabil și a ajuns în fața șoferiței. A trecut razant pe lângă un tramvai mov.

coral1_1_1.jpg
24-9-2018, 8:30
7426 vizualizări
35 comentarii
hmmm25-9-2018, 6:51
La cluj prostia este la ea acsa. Cei mai cretinei soferi sunt in judetul pitikului necivilizat. Urmeaza salajul pe locul doi.
Gigiuca25-9-2018, 8:59
Iara astia cu beamveurile ftwar dracu ! Ai uitat de AB, MS, HD , SB toti lingai si vinituri cu abilitati de condus prin Somalia!
Evolutia25-9-2018, 6:21
Un ciine dupa ce este lovit de masina stie din acel moment sa se fereasca .Asa si cu vitezomanii care ajung in Somes.Zeci de saritori si nu a murit nimeni.E foarte bine ca nu e zid,dupa o planare va sti sa reduca viteza i.f.d.conditiile de drum.Altfel omoara azi-miine pe cineva ca multi se cred la raliu.
SANYI24-9-2018, 22:26
Iarasi viniturile urla la vinituri.

Toti sunteti vinituri !
lulu cluj24-9-2018, 21:41
fara numar !!! vinituri si ? gunoaie in trafic !!!
Turcu24-9-2018, 19:20
De ce trebuie opriti cu un zid?
Oricum se opresc cand ajung in Somes.
Bobo24-9-2018, 18:00
Eu zic sa verificati cunostintele rutiere a acestui individ si cum si-a luat permisul. Veti avea raspunsul la intrebare. Zidul de beton e o optiune, dar va impiedica ceea ce am spus mai sus la viitorul accident. Sigur putem discuta oricat despre starea drumurilor, a parapetilor, a semnelor rutiere si a altor elemente din trafic. Intodeauna este loc de mai bine in special la noi
asdasdas24-9-2018, 16:01
Presimt praguri la sol in zona aia
toth jotzobag24-9-2018, 13:46
Politia rutiera ce face????... Acolo este LIMITARE DE VITEZA, la 30km/h...
dasdasdas24-9-2018, 16:02
Politia sta la panda in locuri unde trece o masina la jumate de ora
tot clujan24-9-2018, 13:18
HIHIHIHI, cat o fost untoldu' in zona respectiva nu s-a produs nici un accident. !
pe scurt, trebuie sustinute concerte mai des!
iii24-9-2018, 13:59
Desteptule, cand a fost Untoldu', a fost inchisa acea portiune de drum. Si da, daca am urma rationamentul tau "genial" si am inchide toate drumurile, surpriza: nu s-ar produce nici un accident...
exe24-9-2018, 11:19
De cand circula masini pe strazile Clujului, adica de 100 de ani, un singur BMW nu a cazut macar in Somes. Au cazut zeci de alte marci dar spalati pe creiere de legende cu BMW-uri exista...

::)))))):::)))))))))))))
dasdas24-9-2018, 15:59
De obicei sar oamenii in rau ca sunt soferi de bmw care le taie calea in ceva forma. Uite aici sa vezi ca si bmw-urile fac baie
http://tv8.md/2018/04/29/foto-accident-matinal-la-balti-soferul-unui-bmw-nu-s-a-ispravit-cu-controlul-volanului-si-a-plonjat-intr-un-rau/
dar sa nu uiti nici de ala care a spalat-i in mare... spune multe de caracterul celor cu bmw
Blabla25-9-2018, 10:47
Dasdas asa tare iti doresti un bmw de esti asa frustrat?
@dasdas25-9-2018, 11:34
Tot ce scrii tu acolo au facut toate marcile auto si mult mai des ca beemveurile dar spalatii pe creier pot distinge doar ce-i duce creierul fara circumvolutiuni..!!
Indivizi mediocri ca tine au dus la aparitia acelor vorbe..."spalat pe creier" .
Unii si-au revenit, tu esti irecuperabil...
ender24-9-2018, 10:38
trebuie puse denivelari adevarate. si multe. de tipul celor de pe calea turzii.
bula25-9-2018, 9:01
alea nu mai exista
Marius24-9-2018, 10:16
Se stie si se cunoaste ca clujenii sunt cei mai prosti soferi din tara. Ce sa le faci, asa sunt ei mai inceti la minte, pana la urma e acelasi oras care l-a votat pe piticul atomic ca si sef de mocanime.
Eu24-9-2018, 11:36
Marius... vinitura cu complex de inferioritate. Te-am descris bine? Sa le iei maciuca in mana tuturor clujeniler.
y24-9-2018, 12:12
Unde scrie ca, clujenii sunt cei mai prosti soferi din tara? Caut asta de o luna si nu gasesc. Peste tot scrie ca voi astia din Teleorman suntei cei mai prosti soferi. De fapt voi conduceti prost orice.
C24-9-2018, 13:32
Marius....parca vad ca ai numar de inmatriculare de bontida sau albania
--24-9-2018, 17:52
Viniturilr din alte judete habar n-au de condus sunt varza toti plecati din Cluj la voi viniturilor si lasati Clujenii in pace.huo!
--24-9-2018, 17:56
Mergeti viniturilor si va bateti coasa la voi acasa si furati curent la voi nu in Clujul Clujenilor.Mars! din Cluj!
Doc24-9-2018, 9:43
trec mii de masini pe acolo, si doar unu ajunge in somes. Oare de ce? Romanu nu gandeste, el conduce la fel indiferent de vreme, cauciucuriile sunt o cheltuiala nu o investitie, creierul e pentru a umple golul din cap, nu pentru a gandi.

Numa bine am scapat de inca un harb
dorel24-9-2018, 9:48
Acolo trebuie un banner urias pe partea stadionului cu o femeie despuiata sa atraga atentia , macar asa intra in gardul stadionului .
andi24-9-2018, 10:18
si pe baner sa scrie...
"„1859 - Moldova renunţă la orgoliu pentru unitatea românilor
1916-1918 - Moldova e bastionul rezistenţei pân' la capăt a eroilor
1918-2018 - Moldova cere echitate şi respectarea drepturilor/ Moldova vrea autostradă”."
poov24-9-2018, 9:30
Radarele fixe au fost si sunt in strainatate singura solutie, din pacate in RO asa ceva nu e posibil, imi amintesc si acum ce disperati erau cei mai corecti soferi ca sunt ilegale, pana au reusit sa le inlature.

Camere se pun degeaba, desi acolo vezi ca el merge cu 150km/h nu ai cum sa dovedesti.

Din pacate discutam discutii, in RO gandirea e proasta, dar in ultima vreme se pare ca am uitat si asta, si ne dam peste tot mari corecti si persecutati :)
bula24-9-2018, 9:00
punti macar o camera video sa imortalizeeze cascadoriile, sa le vedem si noi.
Eusebiu24-9-2018, 8:53
Daca se construiește un zid acolo, or muri zdrobiți, având viteză impactul este mai mare. Soluția este in educatie si montarea unui radar in zona
Calin24-9-2018, 8:43
Bine ca nu a fost nimeni accidentat pe trotuar !

Soferul oricum e un pui de DANC...
tot clujan24-9-2018, 8:41
Din nou. alo politia, unde e radarul? aaaaa stati ca voi nu serviti non stop acolo, pai atunci, nu mai bine faceti ceva cu drumul acela nenorocit? Am zis tot timpl de cand s-a reabilitat drumul: panta inclinata spre exterior este mortala! Asa se faceau drumurile acum 300 de ani, nu in secolul curent. Va trebui sa moara careva pana cand se vor lua masuri.
SANYI24-9-2018, 8:47
Si culmea !

VOI DE 2018 ANI SUNTETI IN ZONA SI PANTA TOT NU E CUM TREBUIE !
fsadfsad24-9-2018, 9:36
Radarul e intr-o zona unde trec 2-3 masini pe ora ca acolo e cea mai mare nevoie ... bleah politia
Eu24-9-2018, 22:13
A fost radar cateva zile, cand s-a pus limitarea de viteza. Cand soferii au aflat de el, politia nu mai dadea nici o amenda... si si-au mutat locul in alta parte unde sa faca bani.
Drumul era ud de la ploaie. Nu o sa vezi radare pe ploaie... De ce? Simplu: viteza nu se calculeaza cu acuratete si toate contestatiile se castiga daca se specifica in procesul verbal ca ploua. Explicatia: radarul prinde si viteza stropilor de ploaie si atunci viteza masinii este calculata gresit, plus ca undele se atenueaza daca trec prin apa. La fel si pe timp de ceata... undele electromagnetice / microunde / ultrasunete ( depinde de tipul de radar) sunt atenuate de aerul umed.

... si toate sariturile in Somes au fost pe timp de ploaie sau carosabil umed (imediat dupa ploaie)