Image 1 of 7

Social

Tragedie la Cluj-Napoca în ziua de Crăciun! Accident mortal pe Calea Baciului FOTO

  





Un accident rutier mortal a avut loc, luni după-amiază, pe Calea Baciului, Din Cluj-Napoca.

Din primele informații, cel puțin trei autoturisme au fost implicate, iar incidentul a fost cauzat de un șofer care circula cuj viteză excesivă. Conform oamenilor legii, acesta ar fi pierdut controlul asupra volanului, a intrat pe contrasens, s-a izbit de un alt autoturism care circula regulamentar, după care a ricoşat într-o altă maşină.

Accidenul s-a soldat cu 5 victime, dintre care una decedată.

Traficul a fost blocat timp de aproape o oră în zonă.

Oamenii legii continuă cercetările pentru a stabili ccu exactitate circumstanțele în care a avut loc accidentul.

FOTO: Facebook - Timotei Balota

coral1_1_1.jpg
25-12-2017, 16:10
153 vizualizări
26 comentarii
Re.27-12-2017, 15:13
Cand mergi cu suta in zona cu limita de 50km/h asta nu mai e ucidere din culpa, e omor si ar trebui incadrat la 10-20 ani puscarie, nu sa ia 2-3 ani cu suspendare dupa ce a omorat un om si a nenorocit alti 4 pe viata!
seby27-12-2017, 15:57
Lucan are banveu x 6 !
Alex27-12-2017, 9:37
Bune erau camerele alea, trebuiau puse in toate zonele periculoase. Ce cuminti erau soferii. Daca era camera acolo femeia aia ar fi trait.
qwewqewq26-12-2017, 17:54
macar de ar fi crepat soferul vinovat cu bmw nu sa moara nevinovati daca crepa el era mai bine
Mircea26-12-2017, 20:03
Macar de ar fi crapat mata era mai bine
hehea27-12-2017, 7:35
M irceo, ma si miram sa nu apara idiotul de servicu, la datorie?
Adevar26-12-2017, 11:24
POPOR NECIOPLIT !
@26-12-2017, 16:09
Lucan are banveu x6!
Clujean26-12-2017, 9:19
Voi vedeti ce mazca si jeg e pe jos? asta nu e oras e cocina de porci, am vazut in ultimel zile nenumarate masini, prin oras, la viteza mica, derapand. Ca sa nu vorbesc de curatenia care lasa de dorit jalnic, macar vietile oamenilor ar putea fi o prioritate ca sa curatati naibi strazile de mazga.
Tetea26-12-2017, 12:39
Daca esti sofer cum pretinzi, adaptezi viteza la conditiile de drum, conduci preventiv, nu pleci cu masina daca nu esti in siguranta. Dupa tine, cand pica un fulg trebuie sa vina cineva inaintea ta sa iti mature zapada si sa iti puna covor rosu!
Clar ca trebuie si dezapezire dar nu poti face asfaltul ca vara indiferent cat de mult iti doresti tu!
orasan26-12-2017, 13:32
Tete, esti prostul satului, la oras te pierzi in multime. Na afla tu, taranoiule, ca la oras e altfel ca la tine in sat. Aicia strazile trebuie curatate cu solutii specifice. Daca nu e respectata aceasta treaba iasa cam ce este pe strazi acum, mazga asta periculoasa. Nu face tu pe marele tracorist de CJ. esti un inapoiat primitiv!
Aicia solutii specifice26-12-2017, 16:08
@'orasan'

imbecilule, esti 'orasan' de Gherla?
orasan27-12-2017, 6:37
Nu.
soferu28-12-2017, 6:42
Din pacate aceasta plebe lumpena si aroganta, care-ti spune pe fata ca nu e mazga, ca totul e ok are destui adepti, acu' e mare bucuria, vor fi artificii si sampanie, Boc e Mare, Tare, vai si amar de cei mai luminati!
poov26-12-2017, 9:04
Din pacate un taran ignorant face iarasi victime.

BMW e o masina ok, dar nu e pentru Romania; pentru o astfel de masina iti trebuie un altfel de drum, o autostrada cu 3-4 benzi unde sa te poti bucura de ea, si aici ma refer la zonele din Austria sau Germania unde nu este limita de viteza. Acolo mergi pe riscul tau, daca ai zburat in cap, e treaba ta, nu bagi pe altii prin spitale.

In Romania, aceasta marca (sau mai nou Audi, modelul A5) e condusa de doua tipuri de tarani: primul este taranul sarac, satul de cei doi cai putere ai carutei parintilor, de obicei conduce un seria 3 sau un seria 5, cateodata tunat, cateodata doar cu niste stickere pe el care atentioneaza pe restul ca un cocalar se afla la volan; a doua categorie e taranul imbogatit prin hotie, acestia conducand X5 sau X6.

Daca taranul imbogatit prin hotie se remarca doar prin parcari aiurea sau agresiuni verbale si fizice cand este deranjat, taranul sarac este mult mai periculos, el fiind o fiinta complexata, se simte tot timpul inferior si de asta trebuie constant sa demonstreze celorlalti ca este mai bun, iar daca la discoteca isi prezinta iPhone-ul pe masa, la volan incearca tot timpul sa demonstreze ca este mai bun prin viteza excesiva si tot felul de manevre riscante. Din pacate, uneori se intampla tragedii ca asta de acum din cauza acestui tip de indivizi.
gheorghe26-12-2017, 9:10
esti prost cu spume domnu' psiholog
poov26-12-2017, 9:13
Presimt ca ai un BMW la scara :)
Vasile26-12-2017, 9:16
@poov
PERFECT de acord cu tine ! Taranii saraci cu coji de BMW de 20 ani cu 10 clase sunt cei mai periculosi in trafic. Frustrarile lor fac multe victime. Eu le-as lua permisul pe viata.
Nae26-12-2017, 10:01
Stai sa vezi cand deschide gura si ii iasa porumbeii morti. Agramati, organele in gura, peltici, gasesc greu cuvintele. Da, astia cu BMW-uri, mai nou si pitipoance.
seby27-12-2017, 15:56
Lucan are banveu x 6 !
benbeu26-12-2017, 7:35
Romitan Razvan, profil Facebook, cocalar din Baciu, poze de neam prost.
....25-12-2017, 20:25
LUCAN are BMW !! ... X 6 !!
Criculae25-12-2017, 19:08
Ni mah, ghibolu' cu bmw face iarasi victime.
Masina de curve si boschetari.
....25-12-2017, 20:02
C**** e fix ma*ta care te-a facut retardat mintal...
Murphy25-12-2017, 23:52
masina puternica, la volan un tanar neexperimentat si mizerabil educat, legi facute in favoarea infractorului, care nu incarunteste la gandul ca ar putea face puscarie; rezultatele se vad zilnic, pe strazi si nu numai
bula25-12-2017, 18:19
curba e vinovata, nici macar cu 100 km/h nu poti intra in ea, dapoi cu ditamai BeaMWe-ul.