Image 1 of 2

Social

Tineri prinși cu droguri asupra lor, în Pădurea Hoia-Baciu. Jandarmii au ridicat un borcan plin cu muguri de cannabis FOTO

  




Jandarmii clujeni au depistat, sâmbătă, un grup de tineri care aveau asupra lor o cantitate destul de mare de substanțe interzise.

Tinerii au fost depistați în zona Pădurii Hoia-Baciu, iar aceștia aveau asupra lor un boprcan cu muguri de canabis, ciuperci și un joint gata rulat.

Sâmbătă, 9 iunie a.c., în jurul orei 18.00, un echipaj de jandarmerie din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Judeţean Cluj care se afla în misiune de asigurare a ordinii şi siguranţei publice, în municipiul Cluj-Napoca, în zona Pădurii Hoia-Baciu, au identificat trei tineri cu vârste cuprinse între 25-30 de ani asupra cărora au fost găsite un borcan care conţinea muguri de substanţă vegetală de culoare verde-maroniu, două ciuperci sub formă vegetală de culoare deschisă şi un joint rulat, susceptibile de a avea efecte psihoactive, respectiv două mărunţitori şi două cutii de foiţă”, informează IJJ Cluj.

Documentele şi substanţele descoperite asupra acestora au fost înaintate D.I.I.C.O.T. Cluj-Napoca, în vederea continuării cercetărilor.

coral1_1_1.jpg
12-6-2018, 10:46
4724 vizualizări
13 comentarii
Gabor Zsazsa13-6-2018, 10:39
Rusine sa va fie, jandarmilor daca va ocupati cu niste tineri cara nu au facut nici o crima, nu au insultat pe nimeni, numai se distrau. De ce va pasa voua ce injecteaza alti sa se simte bine? Iarba si ciupercile iti fac bine, nu ca si alcoholul sau tutunul. Rusine DIICOT! TREZITI VA! CU TOTI AVEM DREPTUL SA CONSUMOM CE VREM NOI! SI DACA POLITIA NU NE LASA SA INCERCAM SI SA FOLOSIM ANUMITE SUBSTANTE ATUNCI NU AVEM NEVOIE DE O POLITIE ASA CORRUPTA!
Iar12-6-2018, 19:26
Boschetarii naibii ... numa sa-si injecteze ierburi si alte legale stiu, nici nu ma mira ca e bantuita padurea Baciu .e de la aia care baga acolo te miri ce lipiciuri, trebuie sa vin tot timpul inarmat cu bata pe acolo altfel nu se poate vorbi cu drogatii aia. TRIST !
Hank Rearden12-6-2018, 16:25
Asa, sa-i aresteze pe astia cu marihuane si sa ramana numa' aia cu etnobotanice care de care mai dubioase.

Nu am auzit pana acuma de nimeni sa moara de la drogul marihuana, pe cand de la etnobotabice preparate prin pivnite de blocuri pe la Minerva in manastur, da.
@13-6-2018, 0:40
:))))))))))
Ai reaparut, gozule?
Afara cu Untold12-6-2018, 12:21
Oribil, 10 ani de puscarie pentru fiecare. Sunt un pericol public, Nu mai poti sa te plimbi in liniste prin padure si-ti sare un drogat de asta in cap din copaci cine stie ce le trece prin cap in timp ce delireaza si poate te omoara. Doamne fereste, salbaticii astia ne distrug societatea. Boc ar trebui sa faca ceva sa-i stranga in camioane si sa-i duca la gherla ,dar nu face nimic pentru ca e corupt. Rusine !
omg12-6-2018, 12:37
Ai patit vreodata asa ceva ? te-a atacat vreun "drogat" sau mai degraba te ataca propria imaginatie?
Hai cu Untoldul12-6-2018, 14:28
Pfff... Paranoia e cu tine tot timpul? Cred ca tu esti un pericol pentru societate, mai mare decar ei
Untoldeanu12-6-2018, 17:26
Trăiască Boc și Untoldul.!
Bob13-6-2018, 0:13
Societatea o strica PSD-ul si sustinatorii sai,nu niste tineri care fumeaza canabis,de altfel legal in statele dezvoltate
Pepe Tiganul13-6-2018, 14:47
E, ma , e, PSDisti le-au pus alora marihuane in mana si i-a pastilat pe nespalati. Sigur ,ma boa mai esti. Ca aia care dau toata vina pe seama Soros si nu pre prostia activistilor .
ALERTA MARASTI !!!12-6-2018, 11:44
Bine ca se plimba in padure si in cartiere sunt dupa fiecare bloc cate un grup de etnobotanisti.

Unde sunt patrulele din cartiere?!?!

Ion A.12-6-2018, 10:58
dobitocii astia de jandarmi incalca drepturile tinerilor frumosi si liberi de a se incalzi pentru Untold
cosmin costea12-6-2018, 14:26
in tarile avansate si dezvoltate ale lumii nu mai e considerata fapta penala fumatul canabisului.la taranii ortodocsi romani,da.da sa-si bata nevestele,nu,e ok,e de la mosi stramosi.niste toparlani primitivi,plini de ifose si prosti ca poula.si nespalati.sa calataresti cu mijloacele de transport in comun acum e ceva cumplit.