banner vertical 155x600 ACI.jpg
banner vertical 155x600 ACI_1.jpg

Social

Taximetru răsturnat pe strada Bistriței - VIDEO

  



 

Un taximetru s-a răsturnat pe strada Bistriței, din cartierul Gheorgheni

 

Incidentul pare inexplicabil la o primă privire, pentru că zona este aglomerată și se circulă cu viteză redusă. Se pare, că taximetrul a încercat să facă o depășire, dar a agățat autoturismul de culoare neagră din imagini și s-a răsturnat. 

 

Video: Info Trafic jud. Cluj

coral1_1_1.jpg
3-5-2018, 15:59
34 vizualizări
7 comentarii
! ! ! ! ! ! !4-5-2018, 2:27
Caru' cu boi s-a rasturnat la cluj. Este incredibil cum de pun astia zilnic masinile cu rotile in sus. Este singurul loc din tara cu astfel de gogomani.
Bogu3-5-2018, 18:56
Boc e vinovat. Sper ca in declaratia politiei si pe asigurare asa figureaza..
tache4-5-2018, 6:29
un prostalău, ca de altfel 80% dintre taximetriştii clujeni!
alex3-5-2018, 17:01
Dont worry , are asigurare de calatori si bagaje.
SI de fapt in acel moment nu era taxi ci era uber...
Delu Tripon3-5-2018, 16:40
Masina s-a rasturnat si taximetrul din interiorul ei(ceasul) s-a rasturnat cu masina.
Prost dar fudul, nu-i așa? 3-5-2018, 18:04
TAXIMÉTRU, taximetre, s. n. Automobil care efectuează, contra plată, transporturi de persoane sau de mărfuri, în general în interiorul orașelor, fiind prevăzut cu un aparat pentru înregistrarea costului transportului în funcție de distanța parcursă; taxi. – Din fr. taximetre.

sursa: DEX '09 (2009)
Delu Tripon4-5-2018, 16:42
Fudul esti,prost inca nu , doar moron nenea ziarist: Legea 38/2003 art.11"In sensul prezentei legi ,urmatorii termeni se definesc astfel:lit b) aparat de taxat-aparat cu functii metrologice si fiscale,compus dintr-un TAXIMETRU si un aparat de marcat electronic fiscal..." Data viitoare inainte de a jigni citeste legea sa vezi ca "in sensul legii" termenii au intelesuri diferite fata de sursa ta DEX, unica ta sursa de cuvinte probabil.