Social

Taximetriștii din Florești au fost amendați pentru că lucrau în Cluj-Napoca

  



 

Taximetriștii din Florești au fost amendați pentru că lucrau în Cluj-Napoca, deși acest lucru nu este legal.

 

În data de 05.01.2017, poliţiştii locali din cadrul Serviciului Ordine şi siguranţă publică, în timpul desfăşurării serviciului de patrulare, au depistat 2 conducători auto care desfăşurau activitate de taximetrie în municipiul Cluj-Napoca, în baza unor autorizaţii taxi eliberate de Primăria Floreşti, utilizând standurile taxi de aşteptare a clienţilor din Piaţa Mihai Viteazu, respectiv din Piaţa Lucian Blaga nr. 1-3. Prin urmare, aceştia au fost sancţionaţi contravenţional, în conformitate cu prevederile H.C.L. nr. 109/2010, amenzile aplicate fiind în valoare de 500 lei fiecare.

coral nou_1.png
6-1-2017, 15:04
39 vizualizări
10 comentarii
je7-1-2017, 18:39
In concluzie Taximetristi=Tarani cu 2 clase indiferent de zona in care actioneaza SCURSURILE SOCIETATII!!!!! Nu leaga nici 2 cuvinte analfabeti fiind!!! In plus, indiferent de anotimp mirosul de cocina persista!!
Stelian8-1-2017, 11:53
Din textul tau , se vede că ai fost la școală , dar nu prea mergeai la ore. Dacă te pun să numeri anii mei de școală , ai nevoie de calculator , că nu ai ajuns cu numărătoarea așa departe.
Je8-1-2017, 17:20
Parerea mea este ca totusi ai multi ani de scoala dar sunt sigur ca sunt REPETATI!! Probabil clasa intaia si a doua ca trenu!!!
horica6-1-2017, 17:15
pe bucium in manastur nu mai incapi de sateniii de la plus si star. ba mai mult se intind pana pe calea floresti. unii mai curajosi stau si la sora in stand. pai ce amenzi de 500 lei? ridicati numerele si talonul. azi maine ne trezim ca la bucuresti ca ne invadeaza satenii.
ionica7-1-2017, 10:57
La Polus (adica in Floresti) nu mai incapi de orasenii de la nova, diesel, napoca, daniel, etc. Ba mai mult se intind de la intrarea 1 pana la intrarea 4. Unii mai curajosi stau chiar in fata la Primaria Floresti sau in parcare la Lidl.
Gigi6-1-2017, 17:11
e plin de sateni pe la bila mamastut sau bucium
Cuc6-1-2017, 15:32
Cum asa? Se retin normal numerele,si dispeceratul de la care erau respectivii SE INCHIDE DEFINITIV,asa zice legea
Carlos6-1-2017, 15:31
500 de lei ? Astea s amenzi ma militienilor !?
Trebuie lasati fara licenta, masina dusa la remat si pusi la matura unde le e locul la majoritatea gunoaielor.
Taxime vesel6-1-2017, 15:36
@carlos

Ce ar fi ca gunoaiele sa marga la matta si so futta n guura ca la casa de cultura de dimineata la pranz si la cina,ca o fatat cu sperrma de pa faianta baii comunale un cretinoid incult si un suggator de puule cum esti tu,un specimen cu acte n regula din greseala
Carlos6-1-2017, 17:43
V-am spus ca majoritatea taxistilor sunt niste inculti cu 2 clase ?
Uitati exemplu.....
Bai veselie, la maturoi cu tine...nu ti-e locul la covrig :))