banner vertical 155x600 ACI.jpg
banner vertical 155x600 ACI_1.jpg

Social

Tânăr suedez, lovit de mașină în Observator! Traversa pe trecerea de pietoni

  





Un accident rutier, soldat cu rănirea gravă a unei persoane, a avut loc, miercuri, pe strada Observatorului, din Cluj-Napoca.

Victima, un tânăr de 24 de ani, din Suedia, traversa pe trecerea de pietoni și a fost lovit de un autoturism.

La data de 1 noiembrie a.c., în jurul orei 12:00, un bărbat, de 47 de ani, din Florești, în timp ce conducea autoturismul pe strada Republicii, spre strada Observatorului, din Cluj-Napoca, a surprins şi accidentat grav un cetățean suedez, în vârstă de 24 de ani, care s-ar fi angajat regulamentar în traversarea străzii, pe trecerea pentru pietoni”, informează IPJ Cluj.

În urma impactului, pietonul a fost transportat la spital pentru a primi îngrijiri medicale.

Oamenii legii continuă cercetările pentru stabilirea exactă a circumstanțelor în care s-a petrecut accidentul.

coral1_1_1.jpg
2-11-2017, 11:43
28 vizualizări
3 comentarii
CLUJUL2-11-2017, 15:47
uite vinitura, cum se accidenteaza. inapoi cu tine, aici clujenii fac legea.
.2-11-2017, 17:24
Stai linistit ca nu ramane asta in Romanie pt un salar de nimic, isi termina facultatea si vezi cum se duce inapoi la cele 6 ore de munca pe zi cum ii la ei.
Ioan3-11-2017, 7:05
In cele 6 ore se munceste mai mult decat in 10 la Romanica!
Ieri mi-au venit 3 zidari la lucru; dimineata mi-au zis : " sefule, noi bagam 3 paleti de om/zi, da sa ne dai banii seara" Am acceptat, doar munca se plateste. Seara facusera 13mp de zidarie, adica cca 1/5 din cat se laudau ca fac! Pe jos era plin de chistoace de tigara si cateva peturi goale de bere. Deh, grea viata in Romanica, se munceste din greu si programu-i lung !