banner vertical 155x600 ACI.jpg
banner vertical 155x600 ACI_1.jpg

Social

Tânăr dispărut în centrul Clujul, căutat de familie / Update: A fost găsit

  



 

UPDATE

 

Tânărul a fost găsit, după ce a fost internat în spitalul de psihiatrie, la secția închiși. El le-a spus aparținătorilor că cineva i-ar fi pus droguri în băutură.

 

El a fost dus la Poliție pentru a i se lua declarații. În plus, susține că cei de la Psihiatrie nu l-au lăsat să ia legătura cu nimeni.

 

------------------- 

Un tânăr dispărut din centrul Clujului este căutat de familie.  

 

Acesta este varul meu. Nu dam de el de mai bine de o zi. A fost in centru, în faza unui club din Piața Unirii.

 

Am cautat la spitale, am sunat la poliție și ne-am gândit că ne pot ajuta clujenii care l-au văzut. 

 

Are în jur de 1,78 înălțime, 68 de kg”, ne-a relatat unul dintre aparținători. 

 

Tânărul este student la UTCN, în anul 2. Poliția și rudele au verificat apartamentul acestuia și vor încerca să identifice traseul urmat de tânăr din fața clubului Janis.

coral1_1_1.jpg
22-6-2018, 9:45
86 vizualizări
13 comentarii
drog napoka23-6-2018, 8:49
Drogatii sunt o realitate pentru orasul piticului analfabet care doarme pe el. Trebuie izolati, altfel nenorocirea se muta in toata tara.
Iuliana lorincz24-6-2018, 4:04
Cred ca drogatul esti tu!
Plin de drogati22-6-2018, 23:39
Impotriva drogatilor nu se poate face nimic. In zona unde locuiesc sunt multi drogati. Sun la 112, doamna este foarte amabila, apoi imi face legatura la politie. De acolo incepe dezastrul.

Exemplul 1
Politia - Stiti sigur ca e drogat?
Eu - 100% nu stiu, dar am un feeling care imi spune ca e drogat, nu beat.

Exemplul 2
Politia - Poate e in stare de ebrietate, daca nu tulbura ordinea publica, nu avem ce face.

Exemplul 3
Politia - Acesta e un numar de urgente.
Eu - Pai asta e numarul pe care il stie orice cetatean, un numar scurt care e usor de memorat.
Politia - Un cetatean sprijinit de un perete nu e o urgenta, mai ales daca nu stiti sigur ca e drogat.
Eu - Sa-l ia dracu de numar, unde sa sun daca alt numar nu stiu?
Politia - Puteti fi amendat ptr injuraturi.
Eu - La revedere!

Cam asa sta treaba, si nu doar in cazurile astea, ci in orice problema ai avea.
Iesus23-6-2018, 10:46
și unde e problema aici?
de asemenea, de ce "împotriva drogaților"? de ce împotriva? stigmatizare, ură - dar mai știți și altceva?
Ion A.23-6-2018, 11:59
da, munca fortata, care-i trateaza complet si definitiv de placerea drogarii
EU22-6-2018, 17:39
Nu se poate .dacă e să ne luăm după milițianul Ilea în Cluj nu sunt drogați . Presa locală cam exagerează
poov22-6-2018, 11:57
Drogurile le-a luat singur, asta cu "mi-au pus in bautura" e poveste pentru parinti. Cine sa se riste tinere pentru asa ceva? E dosar penal pentru vatamare corporala grava pentru asa ceva, daca ai ajuns pe la psihiatrie, si e de la 2 la 7 ani.

De acum tinere nu mai folosi etnobotanice experimentale, foloseste ce iti recomanda colegii.
Doc22-6-2018, 11:54
mda...ca cineva chiar ar fi avut intentia sa il bage pe asta la nebuni...E mai usor sa dai vina in loc sa accepti dependenta.
ilse22-6-2018, 9:51
Ia vedeti in pivnita igrasioasa Motilor, primesc Nutella in vene.
dan 22-6-2018, 15:18
Prima-i ma-ta, idioata!
vi-ni-turi22-6-2018, 17:16
@dan
ce-i bre droghsitule ti-a dat drumu mai repede de la bulau?
dan22-6-2018, 21:34
Pe mat.a, fatalaule!
Boc22-6-2018, 9:49
E pe legaleeeee