banner vertical 155x600 ACI.jpg
banner vertical 155x600 ACI_1.jpg

Social

Suporterii CFR Cluj și Universitatea Craiova s-au bătut în Piața Gării - VIDEO

  



 

Suporterii CFR Cluj și cei de la Universitatea Craiova s-au luat la bătaie în Piața Gării din Cluj-Napoca, după meciul din weekendul trecut. 

 

Suporterii CFR Cluj așteptau trenul spre Dej, iar cei ai Universității Craiova pe cel spre Alba. La un moment dat, suporterii CFR Cluj au început să se lege de cei ai Universității Craiova și de acolo a izbucnit un întreg scandal. Poliția Transporturi Feroviare a intervenit, dar agenții au fost depășiți numeric și au solicitat intervenția colegilor de la Secția 1, mai ales că suporterii au început să fugă unii după alții spre centrul orașului. 

 

Mai multe echipaje de poliție și jandarmi i-au prins la intrare pe strada Horea, iar suporterii celor două echipe au fost culcați la pământ. 

 

Pentru scandalul provocat, aceștia au fost sacnționați cu amenzi de câte 1000 de lei. 

 

Meciul dintre CFR Cluj și Universitatea Craiova s-a terminat cu scorul de 1-0, golul fiind înscris de Mario Camora (75), cu un şut din marginea careului deviat de Apostol Popov în propria poartă. 

 

CSU Craiova ar fi putut egala, dar a ratat un penalty în prelungiri, şutul lui Gustavo fiind apărat de portarul Giedrius Arlauskis (9+3).

 

Video: Sorin Rus

coral1_1_1.jpg
8-5-2018, 11:12
86 vizualizări
18 comentarii
bulina9-5-2018, 12:58
din partea mea puteau sa isi dea in cap pina se omorau.poate mai scapam de citiva prosti.
pieton9-5-2018, 9:55
Proști
o parere9-5-2018, 4:26
Astia de-si zic ceferisti (!) castiga doar in ultimile minute cu arbitri chiori. Nu se vor bucura niciodata de prestigiul si simpatia nationala de care se bucura echipa din Banie. Este echipa despre care s-a scris cel mai mult in Romania.
alta parere9-5-2018, 13:41
Mi-ai smuls un zambet. Cui ii pasa de tigania din Oltenia prietene ? Mie unul mi-e greata, nici nu vrau sa aud de zona aia....:))))
ucj8-5-2018, 18:35
Nu cred asa ceva ,e diversiune creat pe fata ,doar fanii lui u se bat prin orasul asta ,restul sunt ingerasi ca lazslo tokes!!!
Cfr8-5-2018, 15:15
Au fost cei de la "U" care au capturat si ceva steaguri de gard de la ei:)). Stati linistiti ca nu au fost cfriști.
dan8-5-2018, 16:34
Au fost golani de la cfr care locuiesc sub podul de la gara. Ne fac orasul de rusine.
Alex8-5-2018, 15:02
Asta e frumusetea sportului daca pierzi meciul de fotbal, poti sa-ti iei revansa dupa, la meciul de box.
Hopaaa8-5-2018, 15:01
Numai golani la spurcatii din gruia. Si vorbesc de U
unu'8-5-2018, 14:54
... bravo politia romana din Cluj. Au venit oltenii sa vada cum se executa regulile in lumea civilizata.
Pun pariu ca in Craiova se ajungea prima data la lupte de strada si apoi se intervenea.
ioi8-5-2018, 15:04
Se pare ca suporterii CFR au o problema cu toate universitatile din lume. Niciuna nu-i admite
gigi8-5-2018, 21:34
Franari scoliti ? mai greu ...
Carlos8-5-2018, 14:52
***istii, niste spurcati huligani. Ce mai, o adunatura de golani sus in deal
lulu cluj8-5-2018, 16:51
dar baloane la blocuri scrisuri pe pereti la cine sa sa le atribuim ??? la sepcile rosiii ??? NU !!!! golani ,,u ,,,of !!!!!!!
Carlos8-5-2018, 17:40
Sobolanii din deal mazgalesc orasul cu insemnele Universitatii doar sa creeze diversiune... i-a invatat scroafa securista smenurile astea obosite de pe vremea raposatului. Cum spuneam, o adunatura de golani.
Cj8-5-2018, 14:05
Franari huligani? Nu se poate...ei sunt academicieni.
eu8-5-2018, 14:00
Lasă că și ***-ul și-a luat-o în P-ța M.Viteazul!S-au răzbunat pe olteni !
Vlad8-5-2018, 13:45
Cei care ati comentat ieri ca suporterii lui U sunt niste huligani ce mai spuneti acum?.