banner vertical 155x600 ACI.jpg
banner vertical 155x600 ACI_1.jpg

Social

Străin tâlhărit în centrul Clujului

  



 

Poliţiştii clujeni au reținut patru bărbaţi acuzați de tâlhărie.

 

La data de 15 iulie a.c., Poliţia municipiului Cluj-Napoca a fost sesizată, printr-un apel telefonic, despre faptul că un tânăr, în vârstă de 23 de ani, cetăţean străin, a fost victima unei infracţiuni de tâlhărie.

 

Conform cercetărilor efectuate, cel în cauză, în timp ce se afla pe o stradă din zona centrală a municipiului, ar fi fost agresat de patru tineri care l-ar fi deposedat de un ceas, un lănţişor şi circa 100 de euro.

 

În urma sesizării, poliţiştii din cadrul secţiilor de poliţie 1 şi 2, din Cluj-Napoca, au reuşit în scurt timp identificarea celor bănuiţi de comiterea faptei, stabilindu-se că este vorba despre patru bărbaţi, cu vârste cuprinse între 18 şi 38 de ani, din Cluj-Napoca şi Vaida Cămăraș.

 

În baza probatoriului administrat, cei patru au fost reţinuţi pentru 24 de ore, fiind cercetaţi sub aspectul comiterii infracţiunii de tâlhărie, faptă prevăzută şi pedepsită de Codul penal.

 

Aceștia urmează a fi prezentaţi magistraţilor pentru dispunerea altor măsuri preventive.

coral1_1_1.jpg
16-7-2018, 13:08
78 vizualizări
24 comentarii
care ?20-7-2018, 0:52
"Strainii" care vin in Cluj sunt taranii din jur ce au acum pasapoarte de America sau Canada sau acte de Spania. Tot niste amarasteni raman cu o suta in buzunar.
radu B18-7-2018, 10:40
Ce masuri preventive?Bagati direct la puscarie pt. ca gunoaie de acest fel ne fac de ras in toata lumea .
Emil Alaus17-7-2018, 11:07
Cea mai mare dilema a Occidentului fata de Romania. Ce faci cand majoritatea coplesiotoare a populatiei unei tari are hotia in sange ?. De generatii. O alta onbservatie tuturor celor care comenteaza: De ce folositi pseudonime ?. Sunt clujean. Eu nu va inteleg. Emil Aluas, Budapesta.
Alin17-7-2018, 16:40
Cam tuciuriu, cam tuciuriu pentru un clujean, tot asa, ca o observatie generala... Nici noi nu va intelegem.
penstu ”Sanyi”17-7-2018, 10:56
Măi civilizatule și europeanule, la Vaida-Cămăraș e plin de unguri așa ca tine, nervoși și cu aere de mare domni.
Paul-C17-7-2018, 7:54
Oraș sufocat de vinituri !!
Mai stati pe acasă ca ne luati aerul , sau mergeți mai departe la cules de capsuni ca orasul asta e prea scump pt voi mhai saracilor. Inapoiatilor tâlhării oameni pe strada futu¥@ g₩r@ de nespălate.
Klingonieni da navetiști , mai stati și pe acasă.
Poliția cred ca este în concediu în perioada asta ....di sunt pt a constata faptele nu sa prevină))). Încet încet ajungem un oraș precum Craiova,Galați sau un Ferentari.
din diaspora17-7-2018, 8:20
Nu se intampla in centrul Galatiului asa ceva, acolo este mereu plin de straini care se simt excelent. Vorbesti ca drogatii. Nici in centrul Craiovei nu se intampla asemenea mizerii ca la boc in curte. Drogatii sunt noua emblema a clujului.
tz18-7-2018, 12:52
Zi zau, parca in Craiova se bateau interlopii ca orbii cu sabii, bate si topoare, ce sa-ti povestesc. Iar Galati e un oras sigur...chiar, cati turisti vin in Galati, mai mult dedoi?
cosasul17-7-2018, 7:33
La cluj este mai rau ca in tarile inapoiate. Dar acolo macar centrele oraselor vizitate de turisti sunt in siguranta fiind pline cu politisti. Nu poti pretinde nimic de la paduretul analfabet ales si reales de cei ca el.
ionci17-7-2018, 5:13
il scapa dragnea urgent. nu il prinde untold in puscarie. au prins curaj infractorii cu noul cod penal al pesedeului
Rusine !17-7-2018, 0:45
Orasul drogatilor si al borfasilor. Au nevoie de bani pentru droguri . Nici la Videle nu se intampla asa ceva. Oamenii de acolo sunt in siguranta.
Pavel17-7-2018, 0:10
Credeti ca le pasa? Vine tudorel si dragnea si ii lasa liberi...
Aiurea !17-7-2018, 0:37
Vin procurorii analfabeti ca kukuveaua si le fac dosare de rahat.
Sanyi16-7-2018, 22:34
NICI O PROBLEMA !

NU AU REUSIT ROMÂNII SA SE INTEGREZE IN ACESTI 100 DE ANI !

SA LASAM IN PACE ROMII !

IN PARLAMENT NU ROMII FURA !

POPOR CIORDACHE !
POPOR DANCILA !
Stepa17-7-2018, 5:17
B***** NOMAD!
Stef17-7-2018, 16:58
Iar tu= POPULATIE B O Z G O R A ! :-))

Verestoy nu a furat in Parlament?

Macar tanti Dancila ARE TARA, nu ca tine, FLENDERE(zdreanta)....
Stef16-7-2018, 21:14
Nu trebuie sa fim rasisti! Daca nu putem ajuta la reintegrarea lor, macar sa nu lovim! Romii sunt prigoniti de peste tot, copiii lor nu sunt primiti la scoala, parintii nu sunt acceptati la job-uri fiindca miros sau nu le convine patronilor sa lucreze cu ei, iar din saracie nu poti supravietui. Daca nu facem ceva pentru ei, atunci trebuie sa acceptam ca exista si astfel de derapaje. Cand iti canta stomacul, nu poti dansa hora unirii, eventual furi
@stef16-7-2018, 23:21
cine ii pune sa faca atatia copii daca o dus asa de rau?
mica16-7-2018, 18:52
CE NU S-A MENTIONAT SI ERA IMPORTANT - ERAU TIGANI SAU NU??
ATAT CONTEAZA
...16-7-2018, 17:43
MOARTE CIORILOR
Ovidiu16-7-2018, 22:45
de acord cu tine
Moc an16-7-2018, 15:40
Cata culooareee, are culoareee, cee faaiiinnnn iiillaaaa Clujjjjj, se daaa culoaaareeeeee!
tase16-7-2018, 14:45
"Bine ati venit in muncipiul nostru" !
Adela.16-7-2018, 20:33
...oraș de 5* ,cu trafic infernal ,cele mai scumpe locuintze ,tilhării și violuri in centrul orașului ,cerșetori la fiecare pas , boschetari pe fiecare bancă și corturi in centrul istoric al orașului locuite și animate de oameni fără adăpost provenitzi din centrul de asistentză socială de zi și noapte din Chinteni str.Oașului,aceștia fiind Stindardul Clujenilor #REZIST ,deci bun venit .