banner-castane 160-600_1.jpg

Social

Șoferii de pe Brâncuși se tem să își lase mașinile parcate pe stradă. Un BMW a spulberat 2 mașini - VIDEO

  



 

Un BMW a spulberat două autoturisme parcate pe strada Constantin Brâncuși, iar cei care parchează la bordură au început să se teamă. 

 

BMW circula dinspre Piața Cipariu și a ieșit în decor într-un mod inexplicabil. Bolidul a lovit o mașină parcată, pe care a proiectat-o într-un stâlp și de acolo într-un alt autoturism.

 

Oamenii care locuiesc în zonă cred ca nu ar strica să fie montate benzi rezonatoare pe stradă, pentru a-i opri pe cei care circulă cu viteză excesivă. 

coral nou_1.png
18-5-2017, 10:40
40 vizualizări
16 comentarii
Bocila19-5-2017, 7:23
Oamenii care stau in zona sa faca bine sa-si parcheze masinile in curte iar Primaria sa redea statulu de drum cu 2 benzi pe sens. Dar aicia-i hiba, asta nu se poate , trebuie si un parking, trebuie si Politie care sa amendeze firmele care-si parcheaza masinile in strada, de ex. UPC care blocheaza sistematic intersectia cu Albini, banci, tot felul de firme , etc, etc. Nu mai spun despre modificarea prioritatilor in intersectia cu Ladea, Borhanciului unde blocajul e pe Buna Ziua pana la dacia Service. Felicitari edililor si celor de la sistematizare dar si Politiei Rutire care a fost deacord cu batjocora. Asa e in tot orasul laui Untold si al festivalurilor chicioase.
adevaratele probleme19-5-2017, 16:06
... sunt pe memorandumului si la gara...
Deci o idee18-5-2017, 18:23
PTR ce nu trimitem noi clujeni totusi,o circulara,sa trimita boc,ca tot nu face nimic,sa trimita deci circulara la cartierul general Bmw din partea Cluj,oras european,ca tot ne dam ca suntem europeni,deci sa se ceara,sa se inpuna in circulara ca aceasta firma BMW sa puna pe masinile lor motoare cu 3cilindree cu putere mica,comparabil cu masinile ce se produce astazi ca sa se reduca nr accidentelor si a fraierilor care e loviti zilnic la noi in oras
comment...18-5-2017, 18:56
...de genul pwla-n perete... ai simtit vreodata cum este sa dai cu pwla-n perete?
danut18-5-2017, 20:19
;-)))))))))
desigur18-5-2017, 17:45
mno cum sa nu-mi fie frica de un bmw cu naishpe sute de cai putere condus de unu care se crede james bond ?
satul18-5-2017, 16:32
Metoda de a face vizualizari. clickurile bubuie, fraierii si prostimea se aduna gramada, ca deh, Bmw ul "la valoare"...
in cazul acesta18-5-2017, 17:42
TU ce cauti pe aici ?... Nu esti tot inca unul din puhlime?...
...18-5-2017, 14:15
Exe a fost ca nu mai e pe aici
EXE19-5-2017, 10:18
Bmw-ul meu valoros nici macar nu s-a zgariat, defapt nici nu a atins masinile, doar ca de la turbulentele ce le creaza minunea mea de masina a creat o suprapresiune de cateva zeci de bari care a distrus acele masini cum ati vazut si in Torque, doar ca eu eram numai in treapta 2-a la relanti sa merg la consum la 450la ora ca ma sparge la buzunar daca trec de 2000de ture la monstrul meu de 14000cai..
Paul18-5-2017, 11:27
Și toți săriră-n sus de bucurie căci era vorba de-un BMW. Tastaturile sunau, comentariile curgeau...
primaru'18-5-2017, 13:04
Ne-am bucura daca posesorii de bmw nu s-a speria de asfalt.
Cum sunt obisnuiti cu caruta si drumu' de pamant, fac haos cand dau
de asfalt.
nashpa !19-5-2017, 2:27
Astia din cluj au adus toate jegurile nemtilor la mana a cincea . Sunt cosciuge pe roti .
madriano18-5-2017, 11:19
Stirea corecta trebuia sa fie: O coaja de BMW cu 70% rugina s-a speriat de un Matiz si a intrat in masinile parcate pe marginea strazii.
Mai bine ar desfiinta parcarile si ar face benzi de biciclete pe Brancusi.
Ceaunul18-5-2017, 12:08
Ce sa faci, nu toate lumea stie sa conduca. Tu ramai in logan, daca arunc cu ceaunul dupa tine iti dau dauna totala!
Lumea ar renunta la masini daca ar fi conditii normale in mijloacele de transport in comun.
Primaru'18-5-2017, 23:27
Lasa bah ceaunu' ca va mai trebuie la stana.