banner vertical 155x600 ACI.jpg
banner vertical 155x600 ACI_1.jpg

Social

Șofer de BMW e ”Specialul zilei” pe Calea Turzii: ”Merita un video doar pentru el” - VIDEO

  



 

Șoferul unui BMW s-a dat în spectacol pe Calea Turzii și a trecut de mașinile din trafic de parcă erau jaloane. 

 

Merita un video doar pentru el. Circulam cu ~50 km/h pe prima banda. M-a speriat rau de tot, pentru un sofer incepator s-ar fi putut termina mai rau”, a notat cel care afilmat pe Trafic Tube Cluj.

 

Probabil că o amendă de câteva sute de lei nu reprezintă mult pentru acest șofer, astfel că nu ar strica o schimbare de legislație, iar amenda să fie proporțională cu valoarea mașinii. 



coral1_1_1.jpg
13-3-2018, 8:40
59 vizualizări
28 comentarii
Unu14-3-2018, 12:05
EGALITATEA ESTE CEL MAI MARE DUSMAN AL DEMOCRATIEI spunea Petre Tutea .....
Cred se potriveste foarte bine acest citat cu starea de spirit de pe acest forum si a celui care filmează.
Am 2 întrebări pentru el :
1) De ce se refera doar la Bmw cand Volvo era in urma Bmw ului , cu aceeași viteza făcând aceleași manevre?
2 ) De a tăiat filmulețul , si nu a lăsat macar 30 sec in plus sa vedem ce se intampla.
În încheiere mai vreau sa adaug ca atata invidie si răutate nu am gasit la nici un popor si sunt un om umblat pe aproape toate continentele .
În țară asta toti pozează în corecți , în cinstiti , insa în sinea lor multi si-ar vinde si mama pentru o sumă de bani . Mai nou toti sunt si politisti , așteaptă ocazia sa filmeze și ei ceva , macar o staționare interzisă daca se poate .
Chivu 14-3-2018, 8:55
ala care filmează merge cu maxim 35-40 km la ora .....normal ca incurci traficul ba !!
vasile14-3-2018, 8:50
eu cred ca prima data lumea ar trebui sa puna mana pe cartea de legislatie rutiera si sa invete semnificatia art.42 OUG 195/2002 actualizata prin OUG 63/2006, abia apoi sa comenteze cum fac altii slalom. Si eu fac slalom pentru ca toti prostii circula pe banda 2 cu 30-40 KM/h (sau orice alta viteza) in loc sa circule pe banda 1 care este libera! Fratilor, invatati sa conduceti si apoi aratati pe altii cu degetul

art.42 OUG 195/2002 actualizata prin OUG 63/2006:
Cand circulatia se desfasoara pe doua sau mai multe benzi pe sens, acestea se folosesc de catre conducatorii de vehicule in functie de intensitatea traficului si viteza de deplasare, avand obligatia sa revina pe prima banda ori de cate ori acest lucru este posibil, daca aceasta nu este destinata vehiculelor lente sau transportului public de persoane.
...14-3-2018, 10:13
Defapt toti prosti merg cu 50 pe banda de la axul drumului... si tu cu 80 cam asa e corect.
Ion A.14-3-2018, 10:51
bai citizen, ia pune tu manuta pe Codul Rutier si spune-ne noua, prostii, care e viteza maxima admisa in orase pt BMW-uri? 80 kmh?
electorale14-3-2018, 1:22
Kokalarul asta voteaza BOK in mod sigur. S-a impuiat klujul de rakiteleni cu damf de grajdari.
George14-3-2018, 8:51
La cum te exprimi sigur tu esti ala de prin fermele de vaci din Bucovina. Întâmplarea face ca îl cunosc pe sofer , 'un pilot de raliu 'desavarsit după cum si poti vedea si ai vrea sa fii :)
Este chiar din Cluj si este un cetățean de 1000 de ori mai bun ca si tine . De la contribuții , taxe stat până la ce vrei tu .
Unu13-3-2018, 20:54
Iar v-ați adunat toti frustratii ? Clubul anti bmw ..corecții din trafic . Conduceți si voi cum puteti harburile voastre si va dati cu parerea .
Cine e si fraierul care filmează ? Sa se filmeze și pe el să îl vedem pe exemplul nostru din trafic , cel care merge cu maximum 50 km la ora prin oras , cel care crează ambuteaje , cel care iti trage cu cheia pe mașină daca i-ai ocupat locul de parcare , neplătit , de lângă tomberonul de gunoi , camuflaj pt gunoiul lui de masina .
@Unul14-3-2018, 7:14
Mai rar "Unul" ca tine asa de prost!!!!!
Unu14-3-2018, 12:09
Mai prost ca tine nu am cum sa fiu :) ai uitat ca tu erai cel mai prost din curtea scolii ..anii au trecut și ai ramas la fel :)
cluj13-3-2018, 19:35
Se grabea sa ia banii de la nevasta-sa din sensul giratoriu de pe produs
asd13-3-2018, 21:17
buna asta :))
Burdujel13-3-2018, 18:31
BMW e masina de tigani. La ce te poti astepta de la tigani?
Kkk13-3-2018, 18:53
Ai dreptate BMW e mașină de țigani dar bănuiesc că tu conduci Logan 1.4 Mpi cumpărat cu bani de la Provident....
SI ATUNCI...13-3-2018, 19:57
...VOLVO CE E ?
normalitate14-3-2018, 0:32
Toti mokanii din Rachitele isi iau bmw la mana a zecea. Sunt mai rai ca corturarii.
Pt Burdujel 14-3-2018, 7:45
Dupa nume esti t**** , dar nu asta e problema , probabil esti frustrat din nastere si nu are nimeni ce sa iti faca , cred ca genul de soferi ca si acest domn cu BMW sunt peste tot si nu toti conduc BMW , am vazut si alte masini in trafic cu un comportament asemanator , nu erau BMW-uri , nici nu conteaza ce marci sunt , conteaza persoana care conduce intr-un mod dezordonat , cred ca nu are sens sa ne jignim in functie de ce masini conducem
Ion A.1-5-2018, 17:12
Volvo e cea mai sigura masina din lume (pt pasageri si sofer) in caz de accident
Oda Prostiei locale13-3-2018, 15:11
Pai sigur ca s-a speriat cetateanul. Stie ca gioarsa ' dela A laBe ' ce o are el s-ar desface in bucati la asemenea manevre. Si volvo face la fel, ' se da-n spectacol, mai cetateni!!! ', dar a ramas omul, cetateanul onest, fara film.
Stefan13-3-2018, 12:45
Si ala care merge la nici doua secunde dupa beanveu, ala cu masina aia alba care nu e beanveu dece nu1i in stire. Titlu trebuia sa fie cam asa: UN BEANVEU AND CO FAC JALOANE CA SMECHERI PE CALEA CURVELOR!!!!! P.s. si amu postaciolor dati-va in spectavol
B13-3-2018, 12:12
Salutare, da am si eu BMW si da a mers cam aiurea omul, dar titlurile astea cu sofer de bmw sunt penibile, am si eu camera de bord si ai ramane surprins draga jurnalistule daca ai vedea cum conduc si alti soferi cu alte marci. Minte ingusa.. parca masina merge singura nu are nevoie de sofer. Iar legat de soferii incepatori, permisele se cam dau usor ...proba practica e slaba de tot. Bucurie mare daca copilul dvs ia permisul si nu prea stie sa mearga cu masina... dar tot el poate omora pe altcineva sau sa faca prostii in trafic. Nu am nimic cu domnul din filmare spuneam in general. O zi buna!
cocapiti13-3-2018, 15:44
eri am fost si eu urmarit in trafic de un AMG ! sti cum e sa fi urmarit in trafic de un AMG, NEGRU ??
b13-3-2018, 17:29
Ce legatura are cu ce am zis eu? am promovat cumva asta? nu ! Probabil nu ai fost urmarit degeaba ...
nae13-3-2018, 9:55
kaka-maka!
filmatorule care esti!...daca esti incepator circula pe banda care trebuie!
nae- cocalar13-3-2018, 10:05
pai era derbedeule pe banda care trebuie
Andy13-3-2018, 10:12
Ba, esti prost? Dar pe ce banda trebuia ma sa circule? Pe trotuar?
Lasa-ma sa ghicesc, esti si tu sofer smeaker de beamveu.
Ai fost la cules de capsuni toata vara si ti-ai luat si tu un e36 cu 500euro si acum te crezi regele soselelor?
Andi13-3-2018, 11:03
ba da nu stiu ce va tot manca in c**...
rr13-3-2018, 11:58
Indiferent de banda, limita e 50!