Social

Șofer de 18 ani, prins cu 255 km/h pe Autostrada Transilvania. Și-a luat permisul de câteva luni

  



 

Un șofer a fost depistat cu viteza de 255 km/h, pe Autostrada Transilvania, la kilometrul 42.

 

Polițiștii Brigăzii Autostrăzi și Misiuni Speciale au depistat un bărbat care conducea un autoturism cu viteza de 255 km/ h, pe Autostrada A3. ”Acesta a fost sancționat contravențional cu 1.125 de lei, totodată, fiindu-i reținut permisul de conducere în vederea suspendării exercitării dreptului de a conduce autovehicule pe drumurile publice, pentru 90 de zile”, precizează Poliția.

 

Șoferul de 18 ani din Mureș a fost depistat în 26 septembrie, pe sensul Turda - Gilău, conducând cu viteză excesivă.

 

Acesta a fost surprins cu ajutorul aparatului radar, la kilometrul 42, în timp ce conducea un autoturism, cu viteza de 255 km/ h.

 

Polițiștii l-au sancționat cu amendă de 1.125 de lei, iar, ca măsură complementară, i-au reținut permisul de conducere, în vederea suspendării exercitării dreptului de a conduce, pentru 90 de zile”, susțin polițiștii.

coral1_1_1.jpg
26-9-2016, 22:54
31 vizualizări
17 comentarii
lex2-10-2016, 16:11
confiscarea masinii @@@ scoaterea la licitatie@@@ donarea banilor obtinuti la SMURD !!!
Nedumerit27-9-2016, 15:20
Oare ati inflorito?? ieri se vorbea de 170 Kh acum 255? ori cum ala ai un copil prost dar na se pare ca dezinformati cititori.
Gugu27-9-2016, 11:02
S-au trezit găinile sa comenteze, ce gândire de 2 bani aveți! În Germania pe același tip de autostrada nu exista limita de viteza, vita ta ii pusa în pericol pe autostrada aia pe care merg 3 mașini în 30 de minute? Ce afirmatii faceți :))vai de voi!
@27-9-2016, 11:38
"in Germania..." poti merge sa te dai mare acolo, nu aici, au alta mentalitate, alta civilizatie , sunt cu 2-3 ere in fata noastra asa ca te vei simti ca picat din cer . Dar pana atunci respecta legea de la noi isr pentru viteze super mergi in concediu la ei.
@gugu27-9-2016, 11:45
copil copac,in germania sunt portiuni de autostrada unde nu ai limita de viteza,altfel si acolo e limitata viteza la 130,120 sau chiar 100
Mda27-9-2016, 13:35
Ai auzit și tu de la vecini ca legenda zice ca nu e limita de viteza în Germania. Este limita de viteza pe toate autostrăzile din Germania și exista mici porțiuni pe câteva autostrăzi unde nu se specifica viteza maxima. Dar alea au 3-4 benzi pe sens nu doua.
Z27-9-2016, 14:49
@Mda Ai dreptate toti taranii neciopliti dau cu parerea la astia nu mai conteaza siguranta
Christ27-9-2016, 16:04
@gugule, in germania ai nevoie de cel putin 6 luni si vreo 4 probe practice ca sa iti iei permisul, stai jos. apropo, gaina-i ma-ta de te-o ouat
Gugu28-9-2016, 1:12
Găini! :))
strul28-9-2016, 7:20
Guga proasta, pe langa ca esti neumblat in lume, esti si sfatos, nevoie mare. Daca esti mai redus si plin de angoase, stai naibii in banca ta, adica in tarcul- cotetul tau!
z27-9-2016, 9:14
Barbat?E un copil tampit care nu se gandeste la consecinte.Bai putoiule macar sa ai 100.000 km condusi si dupa aceea sa incerci sa vezi ce stie masina ta.Pacat ca mata nu te-a inghitit atunci cand ai fost conceput.
TotEu27-9-2016, 7:37
Ii doresc sa nu apuce 19 ani, sa-l pupe c.u.r.v.a de ma-sa rece si homosexualul de tac'su sa-i planga la cruce!
Christ27-9-2016, 9:04
amin
dps26-9-2016, 23:57
astia de omoara pe strada http://stirileprotv.ro/stiri/actualitate/destinul-dramatic-al-unui-tanar-de-18-ani-trebuia-sa-dea-bacul-si-sa-plece-in-germania-dar-a-pierit-intr-un-accident-tragic.html
exe26-9-2016, 23:48
cred ca avea bemve
Mata27-9-2016, 19:51
Cred ca mata s*** pula intr-un Bemveu,frustatule
Vulturul26-9-2016, 23:02
Felicitări poliției autostrăzi....numai așa ii oprim pe cei care ne pun viața in pericol!