banner vertical 155x600 ACI.jpg
banner vertical 155x600 ACI_1.jpg

Social

Scandal în Piaţa Engels. Taximetrist căzut la pământ ca un fotbalist, pretinde că a fost lovit de un italian - VIDEO

  



 

Scene ce păreau la prima vedere dramatice, s-au petrecut marți dimineața, în jurul orei 9.10, în Piaţa Engels.

 

Un bărbat era întins pe asfalt și se zvârcolea ca și când ar fi fost lovit grav de un șofer. După câteva minute acesta s-a ridicat în timp ce vorbea la telefon cu Poliția și, când a fost întrebat dacă are nevoie de ambulanță și dacă este rănit, acesta a spus că nu are nimic.

 

Ulterior taximetristul a relatat că el circula în Piața Engels și se deplasa spre strada Constantin Brâncuși, iar dinspre strada Moise Nicoară, stradă cu sens unic, a venit un autoturism de teren care nu i-a acordat prioritate. ”A încercat să fugă și m-am pus în fața mașinii pentru a-l opri. Atunci m-a lovit și am căzut la pământ”, a spus taximetrstul. Acesta a mai spus că după ce l-a lovit și a căzut, șoferul de origine italiană a mutat mașina un metru înapoi. 

 

Șoferul acuzat se apără și precizează că taximetristul a încercat să intre dinspre drumul cu prioritate spre drumul cu sens unic și așa l-a acroșat în partea dreapta spate. ”El a incercat să intre pe strada pe care eram eu. Este un stand de taxi și poate a vrut să ajungă acolo. I-am acordat prioritate și apoi s-a pus în fața mașinii mele și s-a aruncat direct la pământ. Este un șarlatan. Vrea bani acum? A stat la pământ 10 minute și zicea că nu se poate ridica, iar acum este în picioare și vorbește la telefon”, a spus șoferul mașinii de teren.

 

Poziția acestuia este confirmată de un martor, care se afla pe trotuar și care spune că șoferul mașinii de teren nu l-a lovit pe taximetrist și că acesta s-a aruncat la pământ ca un forbalist care simulează.

 

Poliția a refuzat să se deplaseze la locul accidentului, pentru că nimeni nu a fost rănit. Cei doi vor trebui să rezolve problema pe cale amiabilă sau în tribunal

 

 

coral1_1_1.jpg
16-10-2018, 9:41
220 vizualizări
28 comentarii
realitate17-10-2018, 21:58
Toti ceapistii au schimbat carul tras de boi cu taxiurile. Ce poti sa le pretinzi?
J16-10-2018, 16:27
Cum puteti spune ca ala e taximetrist? I-ati verificat atestatul? Taxiul unde e? E al lui sau e angajat la o firma? Daca e angajat, are carte de munca? Daca langa el e oprit un taxiu, nu inseamna ca are legatura cu evenimentul.
Pe filmare nu se vede decat un idiot care se tavaleste pe jos si apoi se ridica si face scandal. Se mai vad si alti cativa idioti care se uita ca prostii la cel intins pe jos.
A, sa nu uitam, mai este si Soica care filmeaza si in mintea lui se gandeste deja la cate vizualizari va avea dupa ce posteaza filmarea.
M16-10-2018, 17:12
Da Stoica e in Cluj , ca am bani la el ?
@J 16-10-2018, 17:35
Esti bou. Sigur esti taximetristul Costin :)) Numa ala e atat de prost. Pai daca este sofer pe taxi nu e taximetrist?
J16-10-2018, 21:11
@M: tu ai vazut ce nume am scris?
@17:35 : Bou a fost tac-tu ca nu o folosit prezervativ. Stii tu ca e sofer de taxi? Nu e sofer de taxi. E un idiot care se tavaleste pe jos. Dar astia ca tine nu puteti intelege nimic. Mars la munca cu voi, imputitilor
M16-10-2018, 22:15
Eu știam ca Stoica il cheamă, tata mi-a zis ca asa se numește si are o duzina de bani de luat de aceea nu am mai reusit sa ma duc la scoli înalte ca toti banii mi i-a luat cu Caricasul lui cu tot.
bula16-10-2018, 14:34
ce se tavaleste ditamai bivolul, namolul ii mai lipsea sa fie fericit.
andi16-10-2018, 12:14
na vedeti cat e de prost boboru....
aa16-10-2018, 20:28
mars pe fundul volgai,bozzzgore
madriano16-10-2018, 12:03
Mai bine il calca pe gunoiul de taximetrist. Nu era nici pe trotuar, nici pe trecerea de pietoni.
da16-10-2018, 12:03
Vezi cum se comporta taximetristii astia si inca nu ai cont Uber? ce mai astepti ? fa-ti unul.?
iuliu16-10-2018, 12:14
l-am dezinstalat. numai de studenti pierduti in spatiu am dat. nu stiau unde e cinema republica sau polus. clar ca au aterizat ieri in oras.
@iuliu16-10-2018, 13:31
Sigur esti taximetrist. Eu circul cu cei de la Uber si niciodata nu mi s-a intamplat sa nu stie sa ajunga unde voiam eu. Culmea ii ca nici n-au incercat sa ma duca pe rute ocolitoare sau sa nu aiba sa dea rest, asa cum mi s-a intamplat cu unii taximetristi. Nu mai vorbesc de masini si de faptul ca totusi is mai spalati cei de la Uber
@iuliu 16-10-2018, 14:17
Esti p**** sau ce-i cu tine,uber sa-ti de-a rest,hai mai dute-n coie de mintitor!
Andrei16-10-2018, 15:39
Pe mine ma cauta tot prin spatele blocului si sunt it-ist nu taximetrist
taxi16-10-2018, 19:23
tu trebuie sa mergi cu ratucul cu 2.5 lei sau cu uber sa platesti cu cardul. ai personalitatea milogului pretentios. nu avem nevoie de asistati social. ne bucuram ca a aparut uber si am scapat de cursele de 7 lei.
Andrei16-10-2018, 11:53
Minte cu nerusinare acest taximetrist.eram exact acolo ca mergeam la munca si era bine mersi.nu a fost lovit cu masina nicidecum si a mai sunat un prieten de al lui sa meargă la politie!la un moment dat zicea (da l in p... mea ca i italian,hai sa mergem la politie) eram cu geamul lasat si asa am auzit ce spunea.chelul ala este un escroc!un mincinos!
cucu16-10-2018, 11:25
asa tara asa oras
@dasda16-10-2018, 11:02
Dasda nu fi proasta și comenta aiurea . In zona sunt camere , din video nu îți dai seama ce sa întâmplat. Sau i fi tu mama omida . Vomiturile societății sunt peste tot . Poate pt alticeva , tu ești o vomitura , nu ai de unde sa știi !
lasa_camerele16-10-2018, 12:33
tu nu vezi ca prostu ala sta pe jos si se scarpina? :)) voia sa ciupeasca si el ceva idiotu. dumele astea merg la iditoii din SUA, nu aici
dan16-10-2018, 11:01
cat de fomist sa fii sa te dai lovit atunci cand ai o mica altercatie cu un strain?doar doar imi iese ceva din asta,se gandi probabil taximetristul...
dasda16-10-2018, 10:33
taximetristii is vomiturile societatii. circulati cu uber/taxify. Se vede clar in video ce idiot e taximetristul. Exact la fel se coiesc si cand trebuie sa dea rest de plata. Porsti ce is si tarani. Scursuri si mizerii ale clujului. Ar trebui desfiintat serviciu de taxi din cluj
si mie16-10-2018, 12:09
si ti-e ti-o regulat nevasta un taximetrist? :))
Tibi16-10-2018, 12:30
Ce tupeu are zilierul!!!Probabil a vrut bani ca sa-si plareasca chiria la patron pe luna trecuta!!
@si mie16-10-2018, 13:33
„ti-e”? Asta-i scris de taximetrist cu 3 clase
@ si mie16-10-2018, 18:50
Oooooo pe Cristina si alte 3 neveste de taximetristi ....vai, vai ce neglijate:) no, bine ca soti ies mult la taxi sa faca bani ca de nevestele lor ma ocup eu:))))
taxi16-10-2018, 19:19
taxiul nu e pt saraci care dau o bacnota de 10 lei pt. o cursa de 9,20 lei si asteapta rest. Va miroase mana a bara de troleu. :))
helena10-11-2018, 21:16
Nu vă mai faceți griji cu privire la problemele pe care le aveți, frații și surorile, vă rugăm să ne contactați mulțumesc.
Ofertă de finanțare fiabilă.
helenalagarde8@gmail.com
helenalagarde8@gmail.com