You need flash player 11 or greater.

Get Adobe Flash player

Social

S-a însurat ”prințul” țiganilor din Cluj. Lui Dragoș Roșianu i-au cântat Florin Salam și Sandu Ciorbă - FOTO

7
Distribuie
  
17
  
  
  



 

Țiganii din Cluj au chefuit duminică la nunta nepotului lui Aurel Roșianu, președintele Partidei Romilor din Cluj, dar și șeful țiganilor din Gilău.

 

La nuntă au fost invitați deputatul romilor, Nicolae Păun, nașul mare, dar și maneliști de primă mână, Florin Salam și Sandu Ciorbă, care au întreținut atmosfera.

 

”Prințul Dragoș” și aleasa lui au ajuns la Primăria din Gilău pentru cununia civilă, duminică seara, în jurul orei 19.30. ”Asta-i nuntă de valoare, se dansează de plăcere când e vorba de lovele”, a cântat manelistul, care a încasat 200 de lei de la ”prinț”, pentru efort. Primarul comunei Gilău, Dumitru Sfârlea, a fost chemat la microfon, în curtea Primăriei, pentru a-i întâmpina cum se cuvine pe cei doi miri, dar a refuza pentru a nu se face de râs. Deputatul Păun, nașul mare, a fost și el stânjenit de toată nebunia din curtea Primăriei din Gilău. 

 

Preotul din comună, Iosif Hulpe, a fost și el la dispoziția cuplului ”princiar”. El a așteptat alaiul la biserică mai bine de o oră, deoarece mirii au întârziat, fiind opriți pe drum de țigani de nenumărate ori pentru a-i felicita. După ceremonia religioasă, alaiul s-a dus direct la Teatrul Naţional din Cluj, pentru pozele de nuntă, accesul fiind prelungit până după ora 22.00 pentru ca ”prințul” Dragoș să se simtă cât mai bine. 

 

Petrecerea de nuntă a avut loc la Hotelul Napoca, după ora 22.30. Cap de listă au fost maneliștii Florin Salam, Sandu Ciorbă, dar şi alte staruri locale ale muzicii de petrecere. Au lipsit politicienii, mai puțin consilierul judeţean Mihai Szeplekan şi primarul din Gilău, Dumitru Sfârlea. 

 

Mesenii au fost tratați regește, cu purcei în lapte, somoni sau păstrăvi şi până la băuturi fine. Petrecerea s-a prelungit până târziu în noapte.

coral1_1.jpg
27-5-2013, 12:47
90 vizualizări
25 comentarii
da2-6-2014, 12:08
URAM CIORILEE ! IMPUSCATI-LE !!!!
claudiu15-6-2013, 6:05
astia is cei mai infecti oameni din cluj
claudiu15-6-2013, 6:00
sai va f** in cura de ciori spurcate,si umflate de boschetari nespalati
gigi28-5-2013, 14:17
Daca mai lasam sa se imulteasca ciorile si sa-si faca de cap in tara tuturor ilor , o sa ajungem sa le platim bir acestor nespalati pentru aerul inspirat....distrugeti ciorile!
NO GIPSY28-5-2013, 9:21
MANELISTI DE PRIMA MANA ???......POATE DE PRIMA LABBA !!!.....ORICUM BORATURI
Hermann28-5-2013, 7:33
Nu cumva acest Dragos este fiul lui Monica ?
Acest exemplar acum cativa ani a provocat un accident in centrul Gilaului (neavand permis, binenteles !),cam cu 50 metri mai inspre Oradea de Primaria Gilau, distrugand 2 autoturisme, 1 spatiu comercial si mai grav si 3 persoane (2 copii si un adult). Ca intodeauna Politia si-a facut datoria. Aceasta a dovedit ca la volan se afla bunicul acestui nesimtit si ca in fine acesta nu stiu din ce motiv nu trebuie sa suporte tigoriile legii.Ei, asta-i Romania ce sa-i faci.
gigibaston28-5-2013, 0:06
STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE C**** STIRI DE CACATV
gigibaston28-5-2013, 0:06
SA IMI TRAG P*** IN NEAMUL LOR DE CIORI JEGOASE MA CAC PE MORTI LOR SI AI VOSTRI ASTIA DE LA STIRI DE C****...
cioara27-5-2013, 22:06
stiri jegoase despre jeguri.......afara... cu tiganii din transilvania
io27-5-2013, 21:00
@dar era ortodox? Ce importanta are daca "Preotul din comună, Iosif Hulpe, a fost și el la dispoziția cuplului".
Bogdan27-5-2013, 20:07
StiriDeCluj ... Nu mai scrieti despre ciori. Sa mearga toti in Anglia ca are grija de ei sefa lor, Regina !
Serpico27-5-2013, 17:07
Fiscul ce pazeste? se leaga de flecustete, iar pe banditii astia ii lasa in pace? ei, ce revolutie pe bune se cere in tara asta...
io27-5-2013, 20:57
S-a dat salam la Cluj, sau nu am inteles eu bine?
dar era ortodox?27-5-2013, 16:52
zice in articol ca "Preotul din comună, Iosif Hulpe, a fost și el la dispoziția cuplului ". Ma intreb daca era ortodox, catolic, reformat, penticostal, etc. Presupun ca preotul ortodox a asteptat. In cazul acesta ma intreb daca si-a platit contributia la biserica si daca s-a spovedit inainte. :))

Pfffooooi c important27-5-2013, 15:53
Aha deci s-o insurat nushce pulitician tzigan si su servit la nunta ciorba de salam? =)))))
Oricum fiind din politica e tot rahat indiferent de etnie si ar trebui pushcati toti!
Vladl27-5-2013, 15:07
Stire de interes national.
Sparanghel27-5-2013, 14:54
Plin Clujul de evenimente culturale si nu numai cu ocazia zilelor orasului si aici stirea zilei e o nunta de tigani... asta spune multe despre fituica asta de "ziar"
io27-5-2013, 20:50
Ce ca nunta printului nu e stirea zilei culturale?
g27-5-2013, 14:49
nu era si boc pe-acolo ?
nelu27-5-2013, 13:49
coloratii....
regele cioaba27-5-2013, 13:03
Da poza cu piranda nu aveti? Sa vedem cat e de neagra
rin27-5-2013, 13:01
asta da stire s-a insurat p***
monn28-5-2013, 11:04
De unde ati scoso si ascu cu printul?de cand un infractor are titlu nobiliar?este print la infractiuni el si toata familia,astia numai din asa ceva traiesc ca nu au lucrat niciodata nicaieri
este o rusine pentru tot judetul sa se mandreasca cu acesi puscariasi si oameni fara caracter, asta nu stie sa scrie sa citeasca,si are permis,cumparat bineinteles,are o gramada de doasare penale,ce face politia?SRI? parchetul?dormiti cumva sau doare va faceti ca nu vedeti?cine apara infractorii?
ggi6-6-2013, 22:53
invidiosilor..ca muriti ce ciuda... creapa inima in voi si o sa crepe in continuare.....jegosilor...hotilor...Fam ROSIANU este o familie unicata.. a fost o nunta foarte frumoasa si cea mai tare...
Ion A.14-6-2013, 17:21
da, bai Hackle, mor de ciuda si crapa inima-n mine ca n-am gasit la timp un ciolovec de la care sa cumpar vreo doi "ananasi" pe care sa vi-i daruiesc voua, la nunta, cu cuiele scoase :)))