banner vertical 155x600 ACI.jpg
banner vertical 155x600 ACI_1.jpg
Image 1 of 3

Social

Pui de pisică salvat de clujenii cu inimă! Pompierii au refuzat să se deplaseze - FOTO

  



 

O mână de clujeni inimoși a salvat un pui de pisică de la moarte sigură. Animalul s-a blocat într-o gură de aerisire din Mănăștur. 

 

Urgenta maxima, m-a sunat cineva ca o pisica micuta de tot este captiva intr-o gura de aerisire n cartierul Manastur, langa parkingul de la complexul Nora. Pompierii refuza sa vina, deja doua persoane au sunat. Va rugam, cine are ceva instrument sa desfaca, un flex sau orice idee sa vina urgent aici”, a sesizat pe Facebook Brain Eva.

 

Foto: Aerisirea în care a căzut pisica

 

Administratorul blocului a venit la locul incidentului și a ridicat din umeri. Până la urmă un meseriaș s-a deplasat la locul incidentului și a tăiat o gaură, iar animalul a fost scos.

 

A fost salvata - A fost salvat puiul, multumim tuturor care s-au implicat, oameni cu suflet. Rusine celor care au refuzat sa ajute”, a mai adăugat Brain Eva.

 

Rușinos este că într-un oraș de mărimea Clujului nu este pus la punct un sistem de salvare a animalelor în pericol. Se pare că pompierii intervin numai pentru animale cu stăpân, dar au fost nenumărate cazuri în care s-a intervenit în salvarea animalelor abandonate. 

coral1_1_1.jpg
15-9-2018, 17:23
174 vizualizări
23 comentarii
gica16-9-2018, 10:09
Cine va opreste sa faceti un ONG cu scop de interventie in salvarea animalelor? Inteleg placerea oamenilor de a impune animalelor sa le faca companie, ca o forma mascata de sclavism, dar sa intervina unitati platite din bani publici pentru salvarea, in regim de urgenta, a animalelor cred ca ne indepartam de la scopul pentru care a fost infiintata unitatea de pompieri!?
Eu16-9-2018, 11:27
Foarte corect.
@gica16-9-2018, 16:06
poi da,sa faca altii totul,tu sa stai si sa tragi partzuri toata ziua.
=))16-9-2018, 16:53
Cică "sclavism” :)))))) sclavagism, uăi!
@=))16-9-2018, 21:47
Esența ai inteles-o?
Poet local clujan15-9-2018, 23:05
Meine kleine katze/
Sufera de matze
Poiata locala fara clue16-9-2018, 8:44
vezi ca ai un "volkswagenizbitinzid", saracu' de tine.
Resist15-9-2018, 21:41
Jos pomperi criminali de pisici, in strada, la ora 23 la statuie cu pancarte vuvuzele tobe si megafoane, sa defilam in tot orasul sa aratam ca pomperii ne omoara animalele, jos pomperii. No ca mi s-o gatat iarba, baaa aduceti iarba ca intru in sevraj!
Bogu15-9-2018, 23:16
Da-ti rapid o palma.
@Bogu16-9-2018, 1:07
nu-i place cu palmutze,doar cu dildo in fund.
Jindaru17-9-2018, 9:05
Vedeti mai drogalai ca v-am ginit si-mi inmoi bastonul pe spatele vostru pupos de laba si iarba. Apoi va gazez ca biogaz propriu cu bulbuci, si va sting patimile cu pipi sanatos, soricei de branzica alterata!
..... 15-9-2018, 21:31
Vai de voi ziariști așa-zis Clujeni
alina ???15-9-2018, 19:33
s-a sticat PATEU-ul nu avea cine sa te linga in PASARICA ???
Alina15-9-2018, 18:28
Pompieri organizatie CRIMINALA !! PROPUN DESFIINTAREA ACESTEI INSTITUTII PLATITE DIN BANII NOSTRII, LA FEL CA SI JANDARMERIA !!
@15-9-2018, 19:30
Vai, tu, ce desteapta esti ... Acesti pompieri ucigasi astazi refuza o pisica, maine vor refuza un OMMM . . . !
RADU cluj 15-9-2018, 19:31
eu nu platesc impozite pentru toti zoofili ! care lasa animalele nesupravegheate si lasa sa se inmulteasca ???
Alina Gratiela15-9-2018, 23:22
Asi putea sa iti raspund imediat, dar prefer sa nu ma injosesc, sa ma cobor la nivelul tau ca sa iti raspund! Esti un frustrat, care simti nevoia sa te bagi in seama aiurea! Tare as fi vrut sa văd reacția ta dacă erai chiar tu pus in situația micutului pui de pisică, deci la moarte sigură, și mai apoi sa comentezi.
unu16-9-2018, 0:58
mai sa fie, adica sa fi fost el in teava respectiva ? ha ha ha ha
GRATIELA ???16-9-2018, 17:54
NU TE DU LA F,,, SI Ai GRIJA DE mita ? motan
saraci si PROSTI...15-9-2018, 18:07
...dar mai ales PROSTI si saraci!

Si pe vremuri se salvau pisici, dar nu era o informatie sa o afle tot "Muncipiul" ...
ROM15-9-2018, 18:02
Lasati ca peste 100 de ani noi sarbatorim CENTENARUL.

Aveti voi grija numai de caini si pisici !
La valoare de-aia mare15-9-2018, 17:55
ai de plm ce mai stire de stire