Image 1 of 4

Social

Proteste la Cluj-Napoca! Oamenii strigă ”Hoții”

  



 

Clujenii au ieșit în stradă miercuri seara, cu toate că protestele au fost suspendate în urma morții Regelui Mihai. 

 

Mobilizare urgenta! Hai in stradă ! Apărăm democrația!

 

În acest moment legile Justiției sunt votate în plen. Dezbaterea a fost boicotată și procedurile nu sunt respectate. Suntem în situația în care o gașcă de infractori vor să treacă pe repede înainte legalizarea furtului.

 

Urmăriți liveurile din timpul dezbaterii și dacă considerați că trebuie să ieșiți in stradă ca să apărați statul de drept acum este momentul.

 

Ne vedem la Clopot!

 

P.S. : Facem apel către toți cetățenii :

 

FARA VIOLENȚĂ!!! Fiecare persoană trebuie sa fie raspunzatoare de faptele sale și sa răspunda în fața legii, transmit organizatorii.

coral1_1_1.jpg
6-12-2017, 20:36
2310 vizualizări
15 comentarii
Mertzanu8-12-2017, 10:15
Bai jegosi de moime urlatoare, daca mai blocati circulatia prin Marasti va iau pe capota si pana la Pata Rat nu opresc, mai oameni buni, nu pot sa-mi fac promenada ca ii si vezi cum behaie in coloana pe Dorobantilor si se indreapta ca dibolii spre giratoriu, si inapi pe 21 dec spre Prefectura.
Ce-i asa greu sa luati M.O si sa cititi, anal; fabetilor, legile sunt bune, raspunderea magistratilor mi se pare chiar OK. Si alegera Procurorilor sefi, a Presedintilor de inalte Curti, etc. Ce nu va convine, balegi umane?
bulina7-12-2017, 17:32
miscarea rezist# ideologie marxista,progresista,anarhista,internationalsta si globalista.prost e cine mai vine cu voi.
FGG7-12-2017, 10:29
USRisti jegosi, nimic altceva , un manifestant a incercat sa strige si anti USR si o stoarfa a sarit la el . e clar manifestatie de opozitie si nu una originala. de aia lumea nu mai iese cu marxistii aia.
intremarea puterilor7-12-2017, 8:46
atentie la mine, dupa protest ne adunam toata lumea la o prajitura cu ceai cald la Nuka Bistro ca incapem cu totii
mirosirea puterilor7-12-2017, 10:40
meri ma , hai la langoshe ca is mai bune
bulina7-12-2017, 18:58
mergeti la soros sa va dea cite o acadea sa o s*****.
Foarte bine!7-12-2017, 8:09
Foarte bine ca s-a iesit. Ce tot strigati "stop joc" si "pauza" bai bulangiilor. Se vede ca n-ati facut sport in viata voastra :))) ! Apararea statului de drept nu sufera amanari/suspendari de actiune. Bolsevicii din parlament se distreaza cu legile in zile de doliu - sa-si suspende activitatea si ei!

Eu am gastrita si stomacul nu a incetat sa ma doara pentru ca era ziua mea de nastere.

Nu mai umblati cu sofisme obezilorl! L-ati mai vota o data pe Funar, este? Primarul gospodar!
Varza7-12-2017, 7:02
Isteria cuprinde Romania sau mai bine spus Clujul. Ce aveti mai cretinilor, faceti un dus rece sa va treaca nervii! Adica daca Parlamentul ia decizii voi nu, unde-i democratia? De ce sa nu raspunda magistratii pentru actiunile lor? Adica te trimte in temnita nevinovat si despagubirile le plateste poporul, nu? De ce va cramponati de Kovesi? E problema ca va fi schimbata? Se trag sfori sa ramana acolo, sa apere niste funduri? La Cluj nici o ancheta, desi exista plangeri catre DNA, Parchete, SRI, DIICOT, nimeni nimica nu face, azi maine ajunge levigatul in Cluj, suntem expusi noxelor cancerigene de la masinile care stau cu orele blocate in intersectii, Clujul e intr-o vale si gazele toxice persista mult si bine. Ne miram ca facem cancer chit ca am avut o viata relativ echilibrata. De ce nu iesiti pentru asta in strada, pentru trafic, levigat, lipsa parcarilor in cartiere unde nu exista trotuare liber5e de masini, garaje peste tot, oameni pe strada. Rusine Boc si Tise ca incurajati huliganii!
andrei7-12-2017, 15:36
Corect. Foarte corect!
ca sa vezi !7-12-2017, 0:47
Taranii tot tarani ! Nici o urma de respect pentru istoria adevaratilor romani ! Astia il considera regele lor pe sorross .
Ion6-12-2017, 22:04
Oameni fara minte. In loc sa iesiti in strada din cauza traficului infernal din oras, (asta e doar un exemplu) , din cauza faptului ca in Romania mor anual in accidente rutiere aproximativ 3000 de persoane din cauza lipsei autostrazilor, din cauza taierilor de paduri ilegale, etc, unii ies in strada ca oile conduse la pasunat. Pe Septimiu Albini de 1 luna jumate se tot fac lucrari si inca nu e gata.
Dan Manastur6-12-2017, 21:46
Pt ce dracu protestați, poate cineva sa-i verifice nițel ce vor?
nuni7-12-2017, 3:29
oare cine sa-i verifice, cine ii scoate in strada?
pai nu vedeti ca asta-i statul paralel?
doar nu lui Robi din centrul Clujului i-o fi frica de raspunderea magistratilor!
nelson7-12-2017, 10:09
Maaaaiiii.... e Manevra!!!!
Punct6-12-2017, 21:37
3 zile nu puteti sta locului, penibililor ONG-isti?