Social

Protest pe grindină, al Noii Drepte, la Cluj. Militează pentru familia tradițională FOTO/VIDEO

  




Un grup de aproximativ 50 de membri și simpatizanți ai grupării Noua Dreaptă au organizat, sâmbătă, o manifestație pentru susținerea ”familiei tradiționale”.

Aceștia s-au adunat în fața Catedralei Ortodoxe din piața Avram Iancu, dotați bannere și pancarte prin care cer referendum pentru căsătoria doar între un bărbat și o femeie.

Manifestanții au avut parte de vreme rea, cu ploaie și grindină.

Tot sâmbătă, de la ora 17.00, va avea loc la Cluj marșul Gay Pride, de susținere a comunității LGBT.

-------------------

 

UPDATE

 

Liderii manifestanților au condamnat faptul că Primăria Cluj-Napoca a autorizat marșul comunității LBGT. ”Condamnăm inițiativa Primăriei de a autoriza această paradă a homosexualilor. S-a consultat domnul primar, Emil Boc, sau cineva din primărie, cu clujenii? Au fost niște discuții libere? Să fie măcar întrebați cetățenii acestui oraș, dacă doresc marșuri ale homosexualilor pe străzile noastre, în fața copiilor noștri, a familiilor noastre. Din nou, anul acesta, parada are loc în zona Sălii Sporturilor ”Horia Demian”, pe lângă parc, dar s-au plâns că nu sunt lăsați în centrul orașului. Unde doresc să facă anul viitor parada homosexualilor? Aici, în fața Catedralei Ortodoxe? În fața statuii lui Avram Iancu? Pe străzile noastre, în mijlocul orașului? Așa ceva nu putem tolera în orașul nostru. Cerem domnului primar Emil Boc să organizeze un referendum pe plan local în care să ceară opinia clujenilor, dacă doresc pe viitor astfel de parade în orașul nostru. Așa este democratic să votăm acest lucru. Cum este democratic să votăm și dacă dorim sau nu căsători între homosexuali, în România”, a spus Codrin Goia, președintele Noua Dreaptă Cluj




coral1_1_1.jpg
23-6-2018, 12:42
152 vizualizări
36 comentarii
Alex25-6-2018, 16:24
Oameni bolnavi si periculosi!!! HI Hitler
teribil25-6-2018, 12:33
io batut si dumnezo cu grindina aia, daca nu-si iubesc semenii, de prosti ce sunt...
bravo!25-6-2018, 8:35
Baietii astia sunt romani adevarati comparativ cu slugile lui seoreos care mitingesc la ordinul lui Borno si Ciolosh.
aaaaal25-6-2018, 10:42
MAcar astia vorbesc roamneste, ceilalti nici jumate nu cred ca vorbesc roamana.
Irina24-6-2018, 13:03
La puscarie fascistilor!
Sebi24-6-2018, 21:59
Spre binele tau ar fi sa stii sa faci m_uița perfect, ca la altceva nu te pricepi...
@25-6-2018, 1:09
nostalgica te uiti la filme facute pe vremea lui ceasca,cu fascistii,sau esti chiar de pe timpurile acelea ?
....25-6-2018, 10:37
A auzit si ea un cuvant si il foloseste fara sa stie ce inseamna. Si pomeneste si de puscarie cand se vb de principii. (Daca te uiti in oglinda, o sa vezi ca fascista e acolo)
andrii popa24-6-2018, 12:16
asta este noua dreapta?pai nici la fund nu ma pot sterge cu ea.
mno24-6-2018, 20:08
no dute la dracu sa te vanture....mogar ce esti
Ok23-6-2018, 23:55
De acord cu voi.... Dar ce caută acolo Mărincur? Care cândva se freca în c** Pentru un ciolan pe care vroia să și-l înfigă tot în c** :)))))
ASD23-6-2018, 20:05
Cand nu stii sa te imbraci adecvat vremii de afara, clar, esti o vinitura de taran...::))
.....23-6-2018, 22:16
Cu pantaloni scurți pe vremea aia...cocalari :)
Adi23-6-2018, 19:47
Oraș mulți cultural, modern, european dar lupta ptr a se pune plăcute bilingve la întrările în oraș au întârziat ani de zile sa apară. Va vreti emancipati, dar va împiedicati de o simpla parada.. Luptând împotriva cu toate mijloacele posibile. Mai era puțin și se escava tot Clujul... în timp ce manifestări ale extremei drepte sunt permise în centrul orașului. Un oraș de încuiați, ar trebuie sa fie numit oraș de încuiați. Va supăra adevărul, știu, sunteți orgolioși, dar fricoși și lași. Va temeți de o mana de oameni cu câteva steaguri colorate, dar lăsati toți hoții sa stea cu mâinile pana la coate în buzunarele voastră. Oraș de lași, fricoși și ipocriți. Asta sunteți. 5 stele...care se vad abia când oua iar orașul e în apa pana la gat. Stați în trafic cu orele pana ce va va face Boc metrou. Pe lângă ca sunteți prostalai mai sunteți și idioți. Fiți mândrii de orașul vostru de 5 stele...vorba aia nu e destul ca ești prost, trebuie sa fi și fudul.
Alin C.23-6-2018, 20:09
Corect !... Mai bine să fim mândri(i) că ne -o dăm la ochiul maro... Ce legătură au nemulțumiri față de Boc Emil cu problema homo?? Fudulul și prostul ești chiar tu! Mai lucrează la clasele primare, băiețel, mai lucrează la Gramatică.
@23-6-2018, 20:22
Dar ce au placutele bilingve cu homosexualii? Incerci sa-i faci pe unguri, homalai?:-)Si mai vedem ca incerci sa te excluzi dintre romani "cu mandrie" prost inteleasa. Capsunar, cumva, si ne tii predici despre "valorile" Vestului?
raul23-6-2018, 20:26
nu tot ce vine din Europa este bun,30 de ani post 1989 au demonstrat cu prisosinta
Mda23-6-2018, 21:18
Ma, nu stiu ce sa zic, dar parca un pic de mindrie nu ne strica si ne prinde mai bine decit o eterna mentalitate de slugoi.
Tie ti-ar placea sa vizitezi sau sa traiesti intr-o tara unde poporul nu mai are nici un pic de demnitate?

Toronto24-6-2018, 4:29
Spalatule pe creier, cum ar fi sa calatoresti tu intr-o tara, sa ceri sa mananci mancare traditionala si sa ti se raspunda: "...noi nu avem traditii, noi suntem o tara de kkt...", sa intrebi despre istoria respectivei tari si sa-i observi ca incep sa se dea cu capul de pereti, sa-si injure istoria si pe proprii bunici si strabunici, pretinzand ca au fost ultimii oameni, fricosi, lasi, ipocriti si asa mai departe?
Ce parere ti-ai face tu despre o asemenea tara?
cjn24-6-2018, 7:50
Cand posta unul de aici, ca suntem popor Dancila, l-ati improscat cu rahat, cand va spune unul , ca si Adi sau altii ca suntei niste spalati pe creier, si se exprima eufemistic, iara sariti si va legati de o virgula sau o litera. Sa va ia naiba de provinciali, subjugati de o propaganda mincinoasa si bombastica. Adevarul va iesi la suprafata, traiti intr-un rahat invelit in ciocolata fina belgiana, rahatul asta se va pravali pe voi la orice, ploaie, eveniment, etc , nimica din ce s-a facut in luminosii ani Boc nu e de calitate, nimic cu adevarat util, nu tu un pasaj, centura ocolitoare, o pista de biciclete , tiketingul e complect nefunctional, vai de voi si himerele voastre. Hedonisti pe banii vostrii, va scoate ochii cu un Untold sau zilele luminii de lanterna, lasere, batai cu perne, etc. Infantili si prosti!
felix24-6-2018, 17:32
@Adi+cjn

Ai dreptate, "Adevarul va iesi la suprafata" si deja a iesit: esti un postac frustrat si prost facut gramada, esti unu si acelasi individ, care te chinui sa prostesti cititorii. Doua vorbe, trei lulele, de la popor dancila ai sarit direct la boc si Untold, exista un singur tampit care mai face legaturile astea" numele lui este imbecilul SILE!......

























@felix24-6-2018, 19:54
Felix fix pix, astea sunt problemele clujenilor, cele reale si de care ne batem zi de zi si nu numai, ma doare la banana de lesbieni si vechea dreapta, de politica si Mitropolitul turnator, pe unii dintre noi ne doare ca suntem axfixiati de gazele de esapament, de circulatia asta infioaratoare, de spitalele infectate care dainuie de peste 100 de ani, de orasul supra populat si ca nu se face nimica sa ducem o viata cat de cat normala. Ai priceput ma idiotule si retardatule care esti, gaina proasta?
Ada pt @felix24-6-2018, 21:34
Dar de UNTOLD ce parere ai ?...
altul25-6-2018, 10:41
Aceasta manifestare a venit ca opozitiea la cealalta manifestatie care e prea fortata. Daca te plimbi printe cei care au fost la cealalta lgbt si pedofili o sa observi ca nici jumate nu vorbesc romaneste.
Grigorescu23-6-2018, 18:07
Mi se pare foarte normal. De ce sa existe numai marsuri ale extremei stangi(Homosexualii)? Nu vi se pare suspect?
Cand se vorbeste despre homosexuali, astazi, suntem pusi sa batem din palme, ca asa "da bine", exact ca si pe vremea lui Ceausescu. Nu mai exista pluralism de opinii? De ce trebuie sa fim de acord cu de-a sila?
Ei, homosexualii, au ajuns sa ne impuna sa ii consideram la fel de normali ca si noi. Dar daca practicile lor duc la disparitia speciei umane, oare pot fi considerati normali?
Razvan24-6-2018, 20:11
Ce treaba are marsul LGBT cu orientarea de stanga sau dreapta ? Extremismul de stanga a fost demonstrat de Stalin, Hrusciov si Brejnev. Cel de dreapta, de Hitler.
Ce are una cu alta ???
Singura mica legatura e ca gasca asta de omuleti cu steagul verde viseaza, probabil, la o noua rasa ariana. Dar cine-i baga in seama ?

Avem probleme mai presante de rezolvat, si in Cluj, si in tara! Buba e ca pentru Cluj nu exista nici o varianta de anticipate. Cine l-a votat pe mocan, sa si-l ia si sa si-l f***. Eu am votat cu Roschfansky, mergand pe varianta eliminarilor - Boc nu, Alexa nu etc.
Bogu23-6-2018, 16:45
Cam putini...sunt obositi de la mitingul PSD din Bucuresti.
Napoca23-6-2018, 15:57
SA FIE INTREBATI CETATENII DACA VOR PARADA GAY SAU NU
.23-6-2018, 15:29
Bocul utecist executa tot ce ii ordona stapanii din olanda , statele unite si germania . Pentru el nu e greu, e obisnuit cu linsul , functie de stapan e comunist sau liberal . Tot inainte , bocule !
Moc an23-6-2018, 15:19
Dreapta sau stanga cu care ma sterg eu pe undeva, sa mai spuna cineva ca nu-i democratie la Cluuuujjjjj, bulangii defileaza, leghionarii asisderea, in Centru cortorarii, prin cartiere drogatii si talharii, prin banci jefuitorii, pe strazi barci si mertane, in aer poluare si Boeing-uri, in subsoluri inundatie si Nutella, ce mai, trai pe vatrai, ceee faaaiiiiinnnnn iii laaaa Cluuuujjjjj!!!!!!!!!!!!!
radu23-6-2018, 14:52
Tara arde si ...fraierii se piaptana...
imda23-6-2018, 14:44
frustratii patriei
Ion A.23-6-2018, 18:46
te referi la tefelisti?
Eu23-6-2018, 20:16
Aceeasi !
Stefan23-6-2018, 13:19
NU! agendei cominterniste şi internaţionaliste a extremei stângi anticreştine!
@24-6-2018, 23:08
pupator de moaste c acat la c ur :=)