Image 1 of 3

Social

Produse Danone expirate, pe rafturi la Auchan FOTO

  



 

Un cititor Știri de Cluj a fotografiat produse Danone expirate pe rafturile de la supermarketul Auchan.

 

Am vrut să cumpăr pentru soția și fetița mea iaurt Actimel de la Danone. Noroc că am verificat data de fabricație, pentru că așa am văzut că erau expirate deja din 4 septembrie. Alții care nu le-au văzut, sigur le-au cumpărat”, ne-a scris Călin, un cititor Știri de Cluj.

 

Conform normelor în vigoare, angajații supermarketului ar fi avut obligația să verifice zilnic data de valabilitate a produselor și, pe cele expirate, să le retragă din consum. Iaurtul din imagini era expirat de apoape două săptămâni. 

 

Dacă ați surprins un incident care poate deveni o știre, puteți trimite imagini pe adresa office@stiridecluj.ro sau pe rubrica ”Fii reporter!”.

 


coral1_1_1.jpg
16-9-2012, 13:24
80 vizualizări
13 comentarii
mizerii infecte15-12-2012, 14:02
BA jigodiilor infecte, data de pe ambalaj la danone e data expirarii. PUNCT !

NU sta nimeni sa photoshop-uiasca asa ceva ca n-are nimic de castigat !

A vazut careva numele "reclamantului" sau ceva in genul ?!?

CHIAR eu am cumparat un iaurt de la auchan care urma sa expire in doar 2 zile !!! .. 2 zile MA ! cand eu m-astept sa tina macar 2 saptamani un iaurt cumparat de la un magazin care se respecta cat de cat ! Normal ca dupa 3-4 zile cand vroiam sa-l beau era expirat, sa-i f** in gura de mizerii ordinare mafiote cu cacati ordinari ca voi pupincuristi care scriu cacaturi mincinoase pe net si chiar cred ca fac din C****, FRISCA.

Indiferent ca puneti si caviar peste c****, tot a c**** miroase si are gust ! Va doresc doar o frumoasa toxinfectie alimentara de sarbatori, de Craciun si Anul nou, cei care le luati apararea celor de la Auchan (ca e doar vina lor !!!)
mrc17-9-2012, 16:13
si daca va uitati mai bine la poza este acolo in stanga un iaurt in ambalaj verde unde se mai vede o data 02.09 -si ala ar trebui sa fie expirat nu? si de 2 saptamani nimeni nu a vazut din auchan ca le expira marafa....stiri fumate. Din 02 sau din 04 .09 aia or umplut de 3 ori frigiderele alea de danone la cati clienti au.
mrc17-9-2012, 16:07
si in plus de asta domnii ziaristi ati verificat daca e sau nu adevarata poza , ati dat o stire asa pe ziar sa fie numa,. Daca e facut in photoshop si voi aruncati degeaba cu noroi in auchan si danone asa fara alte dovezi numa ca un cititor a facut o poza in magazin si ati primit-o voi pe mail.
mrc17-9-2012, 16:05
nu inteleg de ce ati mai scris si numele brandului danone in titlu, puteati doar sa scrieti produse expirate la auchan ca nu e vina celor de la danone ca expira produsele in auchan sau altundeva.
NU17-9-2012, 10:39
ATI BLOCAT COMENTARIILE LA ARTICOLUL CU REDBULL+DIAS SI ATI LASAT COMENTARIUL ACESTA??? SORRY, NU VREAU NICI SA MA GANDESC CE ERA SCRIS ACOLO....
Ionut17-9-2012, 9:24
Trimite-le nene si la OPC pozele si fa petitie , altfel n-are valoare ...
pop16-9-2012, 19:15
din pacate auchan devine un profi mai mare. servirea la case e tot mai proasta, marfa de la legume fructe e scumpa si de calitate medie. pacat.
a16-9-2012, 16:46
si eu ma stiu juca mai bine cu photoshopul! asta e o inscenare la adresa firmei Achan! nu zica asta ca imi place Auchan sau ca sunt angajat, spun doar ca am un ochi antrenat:)
Danone16-9-2012, 14:31
@serg s*** pula cu mata aia tarfa si prostituata care te-o fatat in troaca la porci in timp ce se futea cu porci si o spermau pe fata ta de gunoi cand erai pe jumatate lepadat din p**** de la mata
hmm16-9-2012, 14:28
scrie 24.09. ala e 2 nu e zero
serg16-9-2012, 14:14
@ danone : ba desteptovici, si iaurtul din dreapta a fost facut in 22.09.2012? retard, casca ochii... nici 20 nu ii astazi.
Danone16-9-2012, 13:59
la ala care o facut pozele fac referire