Social

Primăria Cluj-Napoca a angajat un robot. E premieră națională

  



 

Emil Boc susține că Primăria Cluj-Napoca va avea ca ”angajat” un robot- funcționar public virtual.

 

“Funcționarul virtual se numește Antonia şi din 15 aprilie va lucra pentru a direcţiona cererile online depuse de cetăţeni”, a spus Emil Boc, la o emisiune Radio. Primarul Clujului se laudă permanent cu gradul ridicat de informatizare a municipalității, un etalon pentru România și chiar Europa.

 

”Robotul Antonia va prelua cererile online instant. Antonia nu va mai pierde o zi ca să distribuie cererile”, a mai spus Boc

 

Antonia va face cunoștință cu cetățenii în 6 luni. ”Vom avea o locaţie, unde un funcţionar public virtual, un robot, va fi 24 de ore din 24 la dispoziţie pentru a primi cereri virtuale şi pentru a putea face plăţi cu cardul şi vei putea 24 de ore din 24 să mergi la o locaţie a primăriei în care vei avea în faţa ta un funcţionar public virtual cu care vei putea interacţiona prin mijloacele tehnologiei, inclusiv prin plata cu cardul a impozitelor şi taxelor locale. Nu mai trebuie să mergi în timpul orelor de program. Încercăm să ţinem şi noi pasul cu oraşul care e un oraş viu, dinamic, digital”, a mai spus Emil Boc.

coral1_1_1.jpg
8-3-2018, 23:02
89 vizualizări
80 comentarii
Bocian11-3-2018, 8:49
Am stat ieri și m-am tot gândit, ajungând la concluzia ca sunt un tâmpit, care nu ma mai pot lua la trântă cu mulți postaci de-a lui Boc, sunt bine organizați și documentați, nu-s penali, nu-s rezistenți și aduc comentarii pertinente pe acest site minunat. Cred ca gasca cu care am început in a-l da jos pe BOC și TISE, a cam obosit, s-au prostit sau nu-i mai ajuta capul sa facă fata mai departe și mai mult de atât. Am încercat totul, dar nu am cu cine, văd ca Nutella a câștigat.
Plecăciuni și iertare.
Chiar asa?11-3-2018, 9:42
Mai papagal, tu nu esti Bocian, esti, buda lui Boc, WC, Hazna, Umblatoare, hardou, etc, chiar nu gasesti alte nume, ti-am sugerat cateva care ti se potrivesc ca o manusa, prezervativ, latex, anti sifilis, etc. Vezi, alte sugestii ti-am oferit, nefericitule care esti, sarac cu duhul si cu toate.
Bocian11-3-2018, 10:02
De sugerat sa-i sugerezi ma-tii proaste care te-a facut, jigodie nefericita, care nici timp de femeie n-ai stand toata noaptea pe internet,si eu ti-am spus ca toate acele nume ti se potrivesc de minune, cere-i părerea lui ma.ta, ea știe mai bine de unde te tragi, cu cine s-a batjocorit, mai cocalar cu 2 clase si fără minime cunostiinte despre ce inseamna o Primarie, dar care-ti dai cu părerea fără sa fi bine informat si rau intenționat.
Uita-te in oglinda, da-ti doua palme si trage un scuipat ca sa nu-ti trag eu, sifilitic comunist libidinos ce esti.
Clujean11-3-2018, 15:06
Dai in truda lor ca astias aia vejnic nemultumiti, ca daca so contruit de ce, daca nu de ce nu, daca o asfalat fain tot centru ca de ce nu pot mere cu TIRU, de ces cozi cand isi duc copii la scoala si ei is cu copii pe banchete si mai fac galagie ca ei is principali vinovati ca nui ecsclus sai vezi ca strica semnafoarele si intorc tablile de circulatie sa fie acidente sa deie vina pe primar. io ias streange la un l,oc si iasi pune la munca sa vada cum ii sa lucrezi sa arate frumos tat orasu
Vasile11-3-2018, 19:28
Foarte corect tot ce-ati scris stimate Bocian.Am cam ajuns la aceeasi concluzie,mai precis ca ne batem cu morile de vint.Tot piticul va triumfa.
Dan manastureanu12-3-2018, 6:40
NU MA VA IESI DE DATA ASTA LIVIUT PRIMAR SI PUGNA CITY MANAGER IN LOCUL LU SURUBARU
Rezistentu11-3-2018, 6:34
M-am trezit, am aruncat cateva postaciuni la gunoaiele care au treaba cu Primarul Nostru Cel Mai Cel, acusica sa intreb pe acilea , astazi nimica la Clopot, oi sta in casa si oi raspunde la aia ce vor sa deie Lovitura de Primarie? Hai ca se poate, hai sa ne intalnim la 17 , ca is ragusit de statut ca na-m zbierat si urlat de 3 saptamani si poate mai halesc o pizza gratis , un ceai acolo pe Dorobanti. Hai ca rezist. Nu mai pot, defapt vreau sa strig jos Dragnea, sus DNA, sus Codruta, sus Statu perpendicular sau cum o fi ala, haidati va rooog!!!!!
PSDu11-3-2018, 8:04
La cat timp din viată iti pierzi stand pe internet de pomană, ca fraierul, te sfatuiesc sa ti-l petreci cu familia, insă Invidia măruntului neputincios e Mare, te roade pe dinăuntru și te ulcerează rău, dar nu te mai ingriji tu de soarta lui Emil Boc aici in Cluj că nu e nevoie, ai tu greutati mult mai mari, orișicum un handicapat ca tine nu-i ajungi dumnealui nici la degetul cel mic, și, in plus, in 5-10 ani oricum vei fi oale și ulcele, vei impinge iarba in sus de la rădăcină, așa că sincer, pentru tine totul e chiar o frecţie la picior de lemn .
dunmnealui11-3-2018, 15:55
PSDu, asa se cheama noua hartie igenica de la cabinetul 1 etaj 2 Motilor? Si e si reciclabila? Ca vad ca mai carcoveste dupa ce ca-i uzata si plina de Nutella. Trageti apa oameni buni, ca ne infectam darcu' cu bacteriile astea de buda.
Tovarase Sile11-3-2018, 17:00
mai poti?
@dunmnealui11-3-2018, 17:14
postacule sile,sint sigur ca locuiesti intr-o zona saraca a Clujului,o mahala,pe linga bronzati,esti negru la suflet si inrait si inconjurat de o mana de nefericiti la fel de saraci ca si tine dar care iti dau tie impresia ca tot Clujul gandeste ca tine,ca e cazul sa preiei conducerea si ati fi,chipurile,majoritari.....vezi ca Clujul nu e ce crezi tu,Handikapatule
bronzatu12-3-2018, 5:30
Noi suntem vecinii lui Sile dar nu suntem cu el, ca Primarul ne da ajutoare si acum ne plateste si chiria, ne vom muta de pe Garbou spre Centru ca ne permitem acum cu bunavointa Lui. Il lasam pe Sile in igrasioasa sa garsoniera conf 5 cu o umblatoare la nivel de etaj. Votam Boc.
Moc an11-3-2018, 4:55
Asta ne lipsea? Ca si zilele lui pastarnac, Untold, Electrice si mecanice au adus turistii dar cu ce efect? Orasul nu are infrastructura, e blocat, nervi si necazuri. cam asta-i adevarul, rusine sa va fie edili nenorociti, in frunte cu stim noi cine, adulatul ridicat continuu in Slava! Iar pentru turistii adevarati e un calvar sa vina cu autocarul, am vazut autocar care a oprit sa viziteze Gradina Botanica si negasind parcate a plecat injurand pe Boc de mama! Dar asta nu conteaza, conteza robotii, porcariile de chefuri, prostitutia, etc, etc.
Bocila11-3-2018, 8:23
Ești un mare gunoi nefericit. Pune mâna pe păsărica la ora asta mai labarule și nu te mai îngrijora tu de soarta cheflangiilor, prostituatelor, și a celor ce suntem cu Boc. N-ai mama, sora,nevasta, frustratule?
rachitosu11-3-2018, 15:59
Extrauterin, fantastic, mirific, mirobolant, bravo, asa vom fi uniti in cuget si simtire, felicitari domnule Bocila, doar stans uniti in jurul lui Boc putem razbi printre mizeriile astea umane, pesedisto- comuniste care vor raul orasului asta frumos si de Boc facut si mai frumos!Ma bucur ca sunteti din nou alaturi de noi!
pe surse10-3-2018, 5:20
Dar de studentii dela Universitatea Tehnica care lucreaza sa ne duca numele peste hotare si vor sa lanseze de aici dela Cluj, primul satelit al Romaniei, denumit Boc1, ati auzit?
Bocian10-3-2018, 5:56
Doamne ajuta-i, poate s-a indupleca iubitul Primar sa fie primul Primar Prunariu, ce bine ar da in campania Prezidentiala. Si dupa cum merg treburile prin Romanica, poate si aia de la centrul de control al satelitului or incurca niste butoane si l-or trimite spre Pluton, sa implementeze vreun tiketing sau robotel, jurasik aqu park. Si bine va fi.
pe surse10-3-2018, 6:02
Bocian -tu esti sile postacul, am dreptate?
Bocian10-3-2018, 10:47
Iar tu esti calare pe surse, n-am drepatate?
pe surse11-3-2018, 5:27
Bocian -sau pot ca sa iti spun sile, pe numele tau- daca am scris o caterinca, asta nu inseamna ca imi place compania unuia ca si tine, asa ca nu era absolut deloc cazul sa sari cu aprobarile si cu linsul in fund.
Bocian11-3-2018, 6:13
Calaretule fara cap, unde vezi tu lins, companie ta cultivata, nick name-ul meu schimbat? Te exprimi pleonastic, greoi, multe ocolisuri de exprimare, "caterinca" , asta e de fapt o rabufnire nervoasa necontrolata. Ah ce-mi place sa ma joc cu mintea hiper odihnita al lingailor nutellisti. E usor, probabil lipsa hranei adecvate, a somnului linistit , mizeria in care isi desfasoara activitatile curente si odihna isi spun cuvantul, asta coroborat cu lipsa de inteligenta, educatie si experienta de viata, dau rezultatele care se vad.Iar chestia asta de expresie proasta "pe surse", se mai foloseste de propagandisti mediocri doar pentru a inlocui expresii mai elaborate gen din informatiile noastre, din sursele noastre, etc. Boculete, schimba-ti garnitura de scatofagi, deja sunt penibili, au obosit, au naparlit, ii mananca paduchii de vii, lasa-i in truda lor, adu oameni noi, intregi la bila, ti-e si mila, sincer, sa-ti combati un asemena adversar in a retoricelor suliti. Mergeti mai acasa la voi, sa va ingrijeasca bietii parinti ori va e rusine, sigur le-ati trimis selfy-uri cu Mercedes, BMW, din spatele unui birou, pe Riviera, sau ce naiba ati mai photo shopat, de va credea cel putin Secretari de Stat, acu' sa ziceti adevarul, e rau la Cluj si ne-a obligat sa .... Amarasteni de 2 bani, coate goale rupti in fund.
pe surse13-3-2018, 16:42
Du-te si canta pe la ceilalti, pe la alte mese, te rog. Cum faci de obicei.
poov9-3-2018, 22:22
A vazut prostu satui Elysium pe AXN, si acum s-a apucat de roboti.
Dan9-3-2018, 22:00
Bine ca au facut robot. Dacă vreau sa îmi plătesc abonament de parcare lunar pt zona 2 pe firma trebuie sa merg la sediu la ei ca nu pot on line si sa îmi emită factura virtual.
ION PISTEA MUIA GEMACULUI JEGUL9-3-2018, 22:10
BEIAS PUULA LA BOC CA DIN CAUZA LUI M-AM STRAMUTAT SI IO LA ORAS SA DAU LIMBI JEGOASE LA BUCILE MACARONARILOR LIBIDINOSI !!!
parerea lui Janos Csaba:9-3-2018, 20:34
-b o z g o r i i iubesc foarte mult pe romani si pe Boc . . .
ALT FABIAN9-3-2018, 20:03
Apoi dragilor clujeni, unanimitate nu a existat decat pe vremea lui Ceasca, altfel mereu se gaseste cate unul sa vina sa scuipe! Alo, cel de sub mine, ti-ai luat pastilele astazi? Nu cu urlete isterice se conduce Clujul! Parerea "noastra" conteaza si se spune la Vot, nu oricand ti se scoala tie... Care este problema ta, pina la urma, constructiile clujene, transportul public din oras, Bucurestiul, oile, Rachitelele, sau esti nef_utut.....? Din ce scrii nu se intelege nimic, ma, nici de atata nu-ti dai seama? Asa i-ai explicat si lui boc?
De ce nu iti dai numele, sa isi aminteasca boc despre ce caz e vorba, sau te feresti de el si de noi si nevricalele tale de doua parale sint doar pentru ochii prostimii? Sint convins ca nici cititorii nu au inteles ce-i cu tine si ce incerci sa spui. Ai o problema punctuala, concreta? Sau asa in general, te pishi in vint? Nu il poti suferi, il urasti pe boc? Pina la urma daca esti asa de convins ca ai dreptate, da-l in judecata domnule! Doar castigi! Nu doresti sa castigi?? Te opreste cineva sau te temi ca n-ai Dreptate?? Ca isteria si aruncatul cu c_acat sint mult mai simple si sportul national...
Mocaiala10-3-2018, 5:20
Stai jos imbecilule, nota 1.Nici nu merita sa-mi bat neuronii si degetele in tastaura cu tampiti scelerati ca tine. Iata cum arata un fanatic cu minte scurta, plin de efervescenta bochista. Ma intreb oare, neamul tau provine din porc ori din maimuta?
@Mocaiala10-3-2018, 5:35
extraordinar ,s a trezit postacul SILE ca sa ne souga poula de dimineata ,te ai spalat pe dinti ,ma ?
@ Sile10-3-2018, 5:38


Sile , tu știi bancul cu albinele?

Mocaiala10-3-2018, 5:48
Scuzati, dar cred ca de la nervi tocmai m-am ca-cat pe mine! Asa, de inceput de weekend...
Mocaiala10-3-2018, 5:59
Deci eu, chiar cu alfabetul putin care il am, eu ma i-au la tranta cu oricare clujean de aici care nare aceasi parere cu mine, ca care nu e cu mine deci e cu dujimanii mei, deci in consecinta ei v-a pierde pe termen lung
Moc an10-3-2018, 10:56
Tulai Silvie cum sar popandaii, ca arsi. Mai limbrici de hoit putred, nici macar un nume , alfabetul si limba romana permite, nu sunteti in stare sa va dati, de exemplu buda lui Boc, inghititorul de rahat, limbric sef adjunct, tenia de serviciu, prostu' satului, etc, etc. Atat de lipsiti de imaginatie sunteti, voi astia perspicaci ( sic), scatofagi, Untoldai si balegi imprastiate prin subsolurile pline cu sloboz?Ma rad de cat de lipsiti de viata sunteti, parca sunteti un rahat in ploaie, se incheaga, se intareste, apoi putrezeste. Bietele voastre mame mai bine faceau asta, decat sa va suporte candeala de H2SO4.
Dan manastur10-3-2018, 18:40
Mai MOC AN, oricare din numele menționate ti se potrivesc de minune.
Ca sa-ti fie mai ușor, ma.ta poate te ajuta.
Moc an10-3-2018, 19:17
Da mai "nume ciordit", cand am sa ajung sa halesc fecale pe bonuri si poate nici macar atat. Dar cat timp am coloana vertebrala dreapta, nu-mi permit astfel de denumiri. Poate vreun necaz ma va face sa accept si asemena umilinte de compromisuri, atunci DA, o sa-mi fie atat de scarba de mine incat o sa fur nick name-uri si o sa ma simt ferict, poate, ca nu stiu cum e sa traiesti din mila altuia sau pentru o Nutella moca. Deocamdata ma pot uita in oglinda dimineata si nu o scuip. Tu poti face asta, hot de identitate?
@ Sile10-3-2018, 19:39
Eu nu pot crede ca ai tu coloana dreapta, ca doar numai pe mine ma soogi in fiecare zi... Si banuiesc ca si pe altii... Am observat chiar cu tristete ca ai dezvoltat o cocoasa de toata frumusetea, de la o vreme incoace, de la cat timp stai aplecat si in genunchi. Si cu siguranta ca te uiti in oglinda inainte sa imi bat poola de fata ta:)
Dan manastur10-3-2018, 20:57
BOC, președinte.
TISE, primar.
Bădescu premier.
Morar, DNA.
Doar asa scăpam de tampiti, gen Moc an,ai cărui mama jegoasa e o scorpie.
FABIAN9-3-2018, 19:10
SA VA FIE RUSINE DL. BOC !!! CAND V-AM INTREBAT IN PRIMARIE PE CORIDOR DE CE NU RASPUNDETI LA CERERILE DEPUSE IN 30 DE ZILE RASPUNSUL DVSTRA A FOST " DATI PRIMARIA IN JUDECATA " SI ATI SPUS ASTA DE 3 ORI . CHIAR NU VA ESTE RUSINE SA IESITI CU ASEMENEA POSTARI SI LA RADIO SI LA TV. OARE ACESTE PROCESE NU TOT DIN BANII NOSTRI SUNT SUPORTATI ???? SUNTETI DEPASIT DE PROBLEMELE CLUJULUI. ATI SUFOCAT CLUJUL CU CONSTRUCTIILE APROBATE, SI TOT PE NOI VRETI SA NE OBLIGATI SA CIRCULAM CU TRANSPORTUL PUBLIC ??? NOI CLUJENII NU VREM SA AJUNGEM CA BUCURESTIUL !!!! PAREREA NOASTRA NU CONTEAZA???
ATI FACE MAI BINE SA VA MUTATI INAPOI LA RACHITELE CA DOAR AVETI TEREN DE FOTBAL SI AU NEVOIE DE JUCATORI DE TALIA DVSTRA. SI INCO O DATA RUSINE PENTRU RASPUNSUL DAT DE UN ASA NUMIT PRIMAR AL CLUJULUI DE 5 STELE. LA OI CU ASEMENEA SPECIMENE !!!
Mitica9-3-2018, 19:24
La Bucuresti se circula mult mai bine decat la Cluj, au construit 8 pasaje si se circula, la ore de varf se mai creaza blocaje dar e mai OK decat aici. Pe cine sa prinda rusinea, domnule? Il doare la patina, are votul asigurat cat traieste, asta-i nivelul votacilor, le place mahalaua, parangheliile si haosul.
abc10-3-2018, 5:14
Astea sa le spui dupa ce inveti romaneste. De abia legi 2 cuvinte, nataraule, si pe alea prost.
Dan manastureanu10-3-2018, 6:24
Da tu muio cate cuvinte legi le aicea bemeiai puulaul jegule ? Folosesti punctul prost ca tine muio.
abc10-3-2018, 13:22
Locul tau e la gradina zoologica, sper sa nu deranjezi bietele animale, mult superiore tie la intelect!
Dan manastureanu10-3-2018, 20:20
Cine esti muio lumineazati fataul , oi fi tu un intelectual pierdut pe pagina asta de oligofreni
def10-3-2018, 21:57
Sunt muio folosit de ma-ta.
radu9-3-2018, 19:01
Dar de unde Antonia ? ce v-a determinat sa-i puneti acest nume .
Putea fi Lememuiela, Rodospinoza, Eulalie, Frosa sunt atatea nume cu rasunet si voi gasiti chiar Antonia .
Robotul Anton9-3-2018, 18:33
Dar oare cand vom avea un Primar-Robot care sa-si faca treaba cu adevarat?
jean pensionar manastur9-3-2018, 18:19
Felicitari Domnule Primar Emil Boc! Lasati carcotasii sa isi bata capul, noi va votam si va iubim!
Moc an9-3-2018, 18:15
Da clujului roboti?, acest om va taiat voua pensiile si salariile voastre mai oameni, bunicutele voastre au ramas fara painea si imbucaturile cele de toate zilele, da, el, Boc, ca la el ma refer, la cine alcineva, s-au aruncat oameni dela etaj din vina lui si voi inca i-l mai laudati?? Dar prostia clujenilor si mita politica este mare in orasul nostru! Azi maine o sa puneti iar STANPILA pe el : VOTAT BOC !!
poov9-3-2018, 18:00
Nu e nici o noutate, un roBoc lucreaza de mult ca primar.

Creatorul e Traian Basescu, dupa ce l-a folosit o perioada in Bucuresti, l-a mutat la loc la Cuj.
hai9-3-2018, 16:36
Pune stampile robotul. Daca nu, nu-I bun! La noi totul functioneaza pe baza de stampila, care se pune la alt ghiseu!
Bocila9-3-2018, 14:58
Dara unde-i tuneleul, Somesu navigabil, monoraiul, unde-s pasajele, despre Centuri ... Cu acesti roboti cumparati pe banii nostrii, situatia va fi si mai jolnica, poti pune roboti mult si bine. Dupa reabilitarile lui peste prajit din 2013-14 cand ni se spunea cat de mult va fi descongestionata circulatia, cat de lejer se va circula, acum ni se promite descongestionarea birocratiei, de fapt ea se v-a ingreuna si mai mult prin lipsa totala a unei viziuni urbane! Domnule Boc, nu aceste tziganii de 2 lulele vor descongestina functinari publici, faceti pasaje, centuri, parkinguri, nu risipiti banii pe aqua prostii sezoniere si apoi va vaitati ca nu sunt bani, am inteles ca urmeazaq untoldu, campania electorala si da bine la popor si e nevoie de bani de la firmele de casa, dar asa nu ve-ti rezolva situatia. Poate va ganditi sa va retrageti din functie, ca poate ati obosit dupa atatea neprecupetite eforturi pentru binele clujenilor, si veti lasa sa vina oameni noi, tineri cu idei si energie.
Dan manastur 9-3-2018, 17:47
Da, sa vina Tise, PRIMAR.
Bocila9-3-2018, 14:55
Boc, președinte!
Tise, premier!
Bravo primarului pt inițiativa buna.
Alin9-3-2018, 14:39
ALEGĂTORII CLUJENI AR TREBUI SĂ-ȘI ALEAGĂ UN ROBOT-PRIMAR. SETĂM ”BOCUL-ROBOT” ȘI GATA CU BANII ARUNCAȚI PE ALEGERI !
Ina9-3-2018, 14:35
Impertinența lui Boc, nu cunoaște limite! Auzi mostră de abureală, cică " oraş viu, dinamic, digital”!
Azi, mîine, ne-om virtualiza (digitaliza) și noi, cetățenii, că loc în Cluj, nu mai avem.
Infrastructura slabă, traficul infernal, lipsa parcărilor, nerespectarea drepturilor cetățenești și al ordinii publice (untold) și câte și mai câte...

Avem nevoie de un clujean get-beget în fruntea urbei noastre, în locul pripășitului din Răchițele.
Bogu9-3-2018, 14:39
Un clujean din Manastur sau Marasti, cam cat de putin taran sa fie? Tu nu vrei un primar bun? Urmatoarea remarca e sa nu fie cumva pe jumatate ungur. Nici nu sti ce vrei, poate ceva pe gratis....ce sa-ti iasa si tie
@ "Ina"9-3-2018, 14:44
Ma "cetățene", ma bolovane , Untold inseamna "nerespectarea drepturilor cetățenești". . . . ? ?
@"ina"9-3-2018, 15:19
Se referea la untold legat de ordinea publica nu legat de drepturi. Cititi pe diagonala?!?
sorin9-3-2018, 15:36
Ina + @"ina" -- vezi ca ai pus un 'si', acolo. . . . 'nerespectarea drepturilor cetățenești SI al ordinii publice (untold) ' . . . deci se referea SI la drepturi cetatenesti.
Tu de unde stii asa de bine la ce se referea, tu ai scris postarea?. . .
Pe urma 'AL ordinii' -nu suna a limba romana. . .
Mihai9-3-2018, 14:31
Fain robot ! Nah cu stirea asta, uitati degetul ala lung, ridicat, il vedeti, ala il baga Boc in anusul postacului Sile, de aia a sarit postacul asa ca ars! Desi pina la urma s-ar putea sa-i placa...
Vali639-3-2018, 14:18
Domnule Boc asa ceva nu am pomenit nici la munchen. V-am votat de 3 ori si acum vad ca am votat bine. Multa sanatate!
Emilut9-3-2018, 10:31
Pe linga angajarea de roboti in birourile primariei voi continua si proiectul atit de necesar pentru bunul mers al urbei"Imprejmuirea spatiului verde al blocuriloe cu gard metalic".Va salut cu mult respect.
Ducu9-3-2018, 10:28
Bine-ar fi sa dea afara toti functionarii din primarie si sa angajeze numai Antonii, poate asa ar iesi mai repede si celelalte hartii, de pe la serviciul de fond funciar si alte servicii de care au nevoie cetatienii Clujului...
Pavel9-3-2018, 8:55
Cand il aud cat e de informatizata Primaria Cluj-Napoca imi vine sa imi trag un glont in cap!
poov9-3-2018, 8:30
Va rog sa angajati si un robot care sa repare gropi!

Multumim!
As plusa:9-3-2018, 17:59
Un robot care sa rezolve criza traficului clujean si care sa evalueze angajatii primariei.
Bocila9-3-2018, 6:47
Primare, in Cluj mai sunt strazi fara canalizare, neasfatate, avem trafic mai rau ca in Banglades, ne pica in cap tencuiala de pe cladirile istorice, oare cat costa SF-ul asta si cine-l "implementeaza". Esti chiar dus cu pluta pe Becas spre Zavodie prin levigat.
Murphy9-3-2018, 12:19
Ai fost și-n Bangladesh, de știi atâtea, tuca-te Nelson sa te tuce!
Eu9-3-2018, 12:54
BOCILA- ANTONIA
HANK REARDEN-ANTONIA
Așteptăm noi informații utile.
vai de c*ru tau9-3-2018, 14:16
Crepi de ciuda, SILE!

Astia frustrati in halul in care esti tu, nu imi pot inchipui cum va taraiti zilele, de la una la alta...
Eu9-3-2018, 14:53
"Crapi de ciuda”
"Tarați zilele”
"Frustrații”
De al tău cap e vai de el, idiotule.
@ Eu9-3-2018, 15:03
dar tu ? te-ai simtit .. ? te simti ??:)
Da9-3-2018, 17:29
O simt pe ma-ta, întreab-o!
@ Eu9-3-2018, 18:06
o simti bine ?? ma bucur ca o simti .. e moarta din 1988 ..
Da9-3-2018, 19:57
Mai bine asa. Macar nu vede ce prost esti.Imi pare rau de ea, sincer, dar eram sigur ca un senil comunist besinos esti.
@ Eu9-3-2018, 20:16
pai e "mai bine asa" -numai pentru ca iti place sa "ti-o simti" in cadavre .. spor la "placeri" de genul si la footaiuri in continuare ! .. by the way, aveam 2 ani cand a murit
ION PISTEA MUIA GEMACULUI JEGUL9-3-2018, 22:14
BEIAS PUULA LA BOC CA DIN CAUZA LUI M-AM STRAMUTAT SI IO LA ORAS SA DAU LIMBI PE BUCILE MACARONARILOR LIBIDINOSI !!!
@@eu10-3-2018, 8:04
Se vede ca de la 2 ani, iti lipsesc cei 7 ani de-acasă, plus primii 2 ani de scoala.
Apropo, ai tu doar atâția ani cum sunt eu popa, comunistule libidinos.
ha ha ha !9-3-2018, 0:19
L-au impaiat pe cosasul analfabet si-l trag altii din spate de sfori.
Marioneta9-3-2018, 17:56
Sforile le avea legate de cand baseaua tragea de ele. Nici cand a trecut la liberali nu s-a rupt de ele. Cand udrea facea campanie la Turda s-a dus cu ea s-o sustina desi erau in partide diferite. Interesant ca niciunul din colegi nu a luat atitudine. Ca sa vezi verticalitate in politica romaneasca.