Social

Polițistul de nota cinci de la IPJ Cluj ar putea fi promovat la București, adjunct al șefului Poliției Române

  



 

Adjunctul șefului IPJ Cluj, comisarul șef Ciprian Miron, ar fi favorit pentru numirea pe postul de adjunct al șefului Poliției Române.

 

Ciprian Miron a condus IPJ Cluj mai bine de un an de zile, dar la organizarea concursului pe post a luat numai nota 5 și a fost respins. Pentru a fi salvat, ministrul de Interne, Carmen Dan, l-a numit în funcția de adjunct al șefului IPJ Cluj.

 

Între timp, din noiembrie 2017, când a avut loc concursul unde a luat nota cinci, Miron a stat la umbra altui șef numit tot cu împuternicire, comisarul șef Constantin Ilea. În prezent, susțin surse avizate, Miron ar fi în cărți pentru ocuparea prin delegare a funcției de adjunct al șefului IGPR, scrie evz.ro.

 

Numirea în funcția de adjunct al șefului Poliției Române ar trebui semnată de ministrul de interne, Carmen Dan.

 

Miron a fost atașat pe probleme Interne, în Statele Unite ale Americii, iar din 2014 a revenit în Poliția Română, un an mai târziu fiind ”plantat” la IPJ Cluj în diverse posturi ca împuternicit (fără concurs). Prima dată a condus Secția 2 de Poliție din Cluj-Napoca timp de un an, iar apoi a fost numit șef al Poliției municipiului Cluj-Napoca. În final, a ajuns șef al IPJ Cluj, unde a stat 6 luni până la concurs.

 

Comisarul Ciprian Miron nu a putut fi contactat pentru a răspunde dacă va fi, din nou, promovat, în funcția de șef al Poliției Române.

 

Din funcția de adjunct al IPJ Cluj, comisarul șef Ciprian Miron a coordonat în ultima vreme proiectul european de renovare a sediilor Poliției de pe străzile Traian și Decebal, proiect în valoare de 80 de milioane de lei. 

coral1_1_1.jpg
28-3-2018, 16:29
87 vizualizări
16 comentarii
Bogdan29-3-2018, 7:28
Cand vrei sa terfelesti un om, il dai pe mana presei. Evident e zvonistica care nu are legatura cu realitatea. Comandantul Miron mai are treaba la IPJ Cluj, nu se va lasa dus de aici mai ales in perspectiva lucrarilor ce vor avea loc la IPJ
Johny29-3-2018, 14:24
Era o vorba cu desteptul care nu-i fudul nu-i destept destul. Pare ca se aplica aici. http://www.comunicare.mai.gov.ro/stiri.php?subaction=showfull&id=1522318150&archive=
Hopaaa29-3-2018, 5:12
Daca o avem pe Vasilica-Viorica Dăncilă prim ministrareasa.. ce ne miram ca Dorel cu nota 5 ajunge seful politiei. Pentru ca PSD. Si Dragnea.
Pe loc repaos!29-3-2018, 3:25
Godina asta sa stea acasa printre incompetentii sai. Tot ce a trimis Clujul in Bucuresti incepand cu piticul impostor a pricinuit numai necazuri tarii. Romanii s-au lamurit de incompetenta ardelenilor chiar daca se lauda cu diplome UBB. Ca kukuvika mov!
Srg29-3-2018, 0:10
Un ra hat de doi bani
Tatiana28-3-2018, 22:40
Nu stiu de ce va luati de dl. Miron Adrian, este un domn, a reusit performante notabile atat ca simplu politist, cat si ca sef, peste tot pe unde a fost a lasat lucrurile in ordine, a fost un promotor al dreptatii si a dezvoltarii multilaterale a politistilor. Ii doresc tot binele din lume. E adevarat ca traim vremuri mai grele pentru politisti, dar cu timpul aceste probleme se vor rezolva iar rautaciosii sa stea deoparte.
Stef28-3-2018, 22:46
E Ciprian Miron, nu e Adrian. Sau poate stii tu alte nume. De unde le cunosti Tatiana draga? Hopaaa!
Stefan28-3-2018, 20:38
Votaţi ciuma roşie! Votaţi P.S.D.!
Dodu28-3-2018, 22:31
Halo! Aici nu e articol politic! Vezi ce vorbesti ca s-ar putea sa nu se stie...aviz tuturor celor care comenteaza negativ
Alex29-3-2018, 13:43
Dodule, pe undeva tu ai dreptate! Dar, este un articol cu un puternic substrat politic. E precum în anii 1950 când se luau tipi mărunți și erau puși în niște funcții la care ei nu întrdăzneu să viseze. Astfel, obții niște marionete obedinete și fidele SISTEMULUI.
Burdujel28-3-2018, 20:32
De aia putem avea incredere in Politie, ca promoveaza retardati in functii de conducere. Retardati recunoscatori si loiali.
Dan manastur28-3-2018, 22:19
Mâncate-ar ăștia de la crima organizata, sa nu mai spui atâtea!
Dorel28-3-2018, 18:44
Felicitari domnului Comandant! Ca in orice domeniu, cei care exceleaza, ajung in pozitii de management cheie, pozitie din care poate face mai mult pentru cetatenii romani si de ce nu, pentru cetatenii Clujului, pe care sunt sigur ca nu-i va uita.
Gigel28-3-2018, 17:46
La mintea cocosului !!! Omu a fost in State. a semnat unde era de semnat și-a luat dubla ca agent si acum americani si nu Carmenita !!! il postează unde au ei nevoie de el nu ca la Cluj nu lear fi bun dar probabil au pe altcineva