Social

PERVERS fotografiat la Cluj: Aveam spray-ul paralizant în mână!

  



 

O clujeancă, fostă jurnalistă, a trecut printr-o experiență semnalată și de alte clujence prin parcuri și străzile mai puțin umblate. Din nefericire, poliția nu îi prinde niciodată pe acești perverși. 

 

Ultima dată când am trecut prin asta, m-am mutat din cartier. De frică. Aveam spray-ul paralizant în mână și dacă mergeam până în capătul culoarului, s-arunc gunoiul la ghenă. Verificam holul înainte să intru în bloc și scara înainte să pășesc în lift. După ce se lăsa întunericul, am evitat să ies din casă câteva luni.

 

Nu mai vreau să-mi fie frică. Și-aș vrea ca nicio femeie să nu trăiască teroarea de a privi în ochi un bărbat pe jumătate dezbrăcat, care și-o freacă în timp ce se uită la ea ca la o bucată de carne.

 

(S-a urcat în mașină și-a plecat înainte să-i pozez fața. Dar i-am prins numărul.)



coral1_1_1.jpg
6-10-2017, 15:12
50 vizualizări
7 comentarii
Raluca7-10-2017, 23:56
Vasile Temle, eu pot sa empatizez cu ea deoarece aveam vreo 9-10 ani cand am vazut un jeg din asta. Imi amintesc si acum cum am luat-o la fuga si domnul se amuza de cat sunt de speriata si a grabit pasul dupa mine, sa se amuze. O perioada mi-a fost frica sa stau singura in casa, aveam impresia ca cineva forteaza usa, ca m-a urmarit, vorbeam pe fix cu bunicii pana ajungeau ai mei acasa.Pe langa casa tineretului, trebuia sa te uiti doar in fata, era plin de ei in tufe. Imi mai amintesc de unu' pe care l-au luat pe sus din tufele de langa scoala, l-au urcat in masina de politie. Pentru o fata, nu-s amintiri placute!
Carlos8-10-2017, 14:45
Adevarat, insa vacuta asta are 38 de ani.
Ioana7-10-2017, 7:10
Pe nesimtitul asta l-am vazut si eu in parcarea de langa Liceu Balcescu in vara, era complet dezbracat in masina si lucra de zor .
Carlos7-10-2017, 9:36
Si nu i-ai usurat munca ? :)))))
Carlos6-10-2017, 20:48
O scumpa de tine cum ai umblat cu sprayul la subrat sa poti umbla pe hol.
Intr-o mana sprayul, intr-o mana sacul de gunoi si potaia ? Potaia o plimbai in bota in clipele acelea dramatice ? Te-ai mutat din cartier de spaima scumpo.. insa te poti muta linistita din oras, nu o sa-ti simtim lipsa, ma jor !
lando6-10-2017, 15:59
Tare faina nu esti sa atragi sulele ca magnetul da in viata prin meseria de jurnalist ai facut mult rau si tu la altii , cu condeiul adevarat , e, acel rau se intoarce intr-un fel sau altul , asa ca nu te mira ! Vad ca iti scriu fotbalisti si sportivi pe facebook ca vin sa te ajute , da, dupa ajutor vine rasplata si iar tefoote , cel ce munceste trebuiefootot .
alak akbar6-10-2017, 15:40
asta e Clujul....e pe primul loc apoi urmeaza Vaslui..bleah