Social

Percheziții după vandalizarea sediului PSD Cluj. Un bărbat a fost reținut

  





Polițiștii clujeni au depistat, în urma unor percheziții, un bărbat care ar fi fost implicat în vandalizarea sediului PSD Cluj, de pe Bulevardul Eroilor, din Cluj-Napoca.

La data de 27 februarie a.c., poliţiştii din cadrul Serviciului de Investigaţii Criminale, împreună cu luptători de acţiuni speciale şi criminalişti, au efectuat o percheziţie domiciliară pentru probarea activităţii infracţionale a unui bărbat bănuit de tentativă la distrugere”, informează IPJ Cluj.

Din cercetări a rezultat că bărbatul, în vârstă de 40 de ani, din Cluj-Napoca, ar fi fost implicat în incidentul înregistrat în noaptea de 22/23 februarie a.c., la sediul unui partid politic de pe strada Eroilor, din municipiu.

Referitor la acest incident, la data de 23 februarie a.c., poliţia a fost sesizată prin apel 112 cu privire la faptul că persoane necunoscute au ars ziare în faţa sediului şi au stropit zona cu substanţă inflamabilă”, mai spun polițiștii clujeni.

În urma percheziţiei efectuate, au fost ridicate obiecte de îmbrăcăminte şi alte bunuri care prezintă interes pentru rezolvarea cauzei.

De asemenea, bărbatul a fost condus la sediul inspectoratului pentru audieri, urmând a fi continuate cercetările faţă de acesta sub aspectul săvârşirii infracţiunii de tentativă la distrugere prin incendiere, faptă prevăzută de Codul penal.

 

 

-----------------------

 

UPDATE

 

Oamenii legii au reținut persoana suspectată de vandalizarea sediului PSD Cluj

 

În urma probatoriului administrat, poliţiştii au dispus reţinerea bărbatului pentru 24 de ore.  Acesta urmează a fi prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Cluj-Napoca pentru dispunerea altor măsuri preventive”, anunță IPJ Cluj.

coral1_1_1.jpg
27-2-2018, 10:06
45 vizualizări
26 comentarii
hm28-2-2018, 21:15
omul merita o medalie
Da28-2-2018, 21:51
Una cu rahat.
Sile28-2-2018, 19:48
Cretinul REZIST a fost desconspirat, e o jigodie din Satu Mare, ex student si angajat la o firma de IT din Cluj. Avea obsesia armelor, cutitelor si un comportament deviant si la locul de munca si in strada. A participat la adunaturile Rezist din cluj si instiga oamenii la violenta. cat de curand ii veti vedea poza si o sa-l recunoasteti.
Dreptate28-2-2018, 13:13
Asta-i sigur un it-ist, "Rezist",din gasca penală, extinsă.
Eu28-2-2018, 14:04
Ce vreți, daca salariul era condiționat.
.............28-2-2018, 12:02
Sa fie un avertisment? Protestele incep sa aiba forma naturala? Era si timpul!
Asta e semn ca s-a "umplut carul"
mda28-2-2018, 15:03
asta e un semn ca sunteti niste tarani primitivi oricat de parveniti ati ajuns la baza sunteti niste oameni ai cavernelor fara directie morala.
mda...27-2-2018, 21:18
Sa se spuna daca piromanul este membru PNL sau USR ? Precis insa ca este un votac de-al piticului incult.
Real BOCILA27-2-2018, 21:10
BOC, președinte:TISE,primar:MORAR,DNA:BASESCU,premier:
a27-2-2018, 16:27
ziceti adevarul , e Rezistac sau PSDist? cred ca Soros rade cu gura pan la urechi de el.
Corect !27-2-2018, 21:29
Va spune el cine l-a platit pentru a provoca incendiul. Cand se va afla sorosistii nu vor mai rade.
Bocila27-2-2018, 13:56
Oare nu-s cei care vor sa-l dea jos pe Boc și Tise, sa-și pună gasca lor de infractori, mulți dintre ei fiind comentatori pe aici.
Bocila vero27-2-2018, 17:16
Idotul de serviciu. Ma mir ca ai reusit sa silabisesti titlul, poze nu prea sunt sa intelegi si tu ceva. Hai marsh la REZIST!
Bocila27-2-2018, 19:11
Handicapat ce esti.Dupa ce ca furi curent grămada, nu esti in stare sa iti găsești un nume, te dai in locul altora. Si apropo, idiot e cel ce te-a proiectat, si cea care te-a fătat, la fel.
Bocila vero28-2-2018, 9:12
Esti mai analfabet decat buda plina cu sloboz. Asa poti fi deosebit de Bocila real, ala nu pune virgula inainte de SI, construieste frazele coerent, asezand predicatul la locul lui. Se vede ca n-ai citit nimica, in afara de Filcau si Dama de Trefla si alea prost, ca de aceea esti mereu coate goale si pe la Nutella moca din closet. Lindina lesinata.
Bocila real28-2-2018, 10:19
Nimica, bravo istețule.Ma faci sa rad.
Continua, altceva?
Bocian28-2-2018, 14:07
Va pupaaaa tata, cu ciocanul.
Psdistu'27-2-2018, 12:02
La lumea in care traim, ar fi chiar normal sa aflam ca respectivul era un PSD-ist care doar a inscenat un incendiu (de fapt, ce vorbim? a ars ceva in afara de niste foi de hartie?) ca sa-i compromita pe cei de la #REZIST.
Ion A.27-2-2018, 12:38
relax, e doar un nefericit isterizat de propaganda isterica a sorosistilor
Iona27-2-2018, 12:47
Asa s-ar dori sa para.
#hasishtag27-2-2018, 11:52
Acel moment cand crezi ca daca o pupi in koor pe kovesi n-o sa ti se intample nimic daca faci ilegalitati. Saracii aia din strada #rezist nu-si dau seama ca ei nu conteaza in ecuatia asta decat ca turma de manevra, ca indivizi sunt fix zero barat, nu da nimeni nici o ceapa degerata pe ei. #pieleapoolii
...27-2-2018, 11:12
pe cand perchezitii la dragnea & co?
rezistu27-2-2018, 10:54
Ce avem noi aiciiii, probabil o surpriza, oare care din cacofonicii oratori a fost, pe cati ii va mai da in gat, oare cat REZISTA? Hai Kovesi, scoate-l din belea, ori doar daca-i implicat si....?
riv27-2-2018, 15:27
Free Base ! Free Dragnea ! Free Tariceanu ! Free Nuti ! Free Sebi ! etc Toti sunt vinovati, nimeni nu a furat nimic ! Noi populatia am furat ! Kovesi a furat !
Ion A.27-2-2018, 18:24
spre surprinderea ta, a furat si Kovesi (dosarul de hot al fratelui ei sta bine ascuns), iar populatia fura de vreo 2000 de ani