Social

Pasarela peste Someș a fost redată circulației FOTO

  





Primăria Cluj-Napoca anunță că pasarela pietonală de pe râul Someșul Mic, care face legătura între cartierele Grigorescu și Plopilor, din apropierea parcului ”Iuliu Hațieganu”, este acum accesibilă circulației.

Lucrările la partea de suprastructură au fost finalizate vineri, 21 iulie 2017, iar pasarela a fost redată circulației. Pasarela a fost
închisă pietonilor, în vederea reabilitării, în urmă cu o lună (în data de 21 iunie 2017).

În prezent, se lucrează la partea de infrastructură. Se execută lucrări de înlăturare a tablei striate erodate și corodate, acolo unde
e cazul, se va face verificarea stării de coroziune a profilelor și a îmbinărilor și sunt înlocuite elementele degradate.

Lucrările în valoare de 432.692,48 lei au ca termen de finalizare luna octombrie 2017.

coral1_1_1.jpg
2-8-2017, 9:43
57 vizualizări
14 comentarii
.......4-8-2017, 9:34
Cum apare o stire ca se face ceva la cluj, sau s-a intamplat ceva, sunt 3-4 postaci care incep comentariile. Nici nu isi dau seama ca au aceleasi texte de fiecare data si nu au nici o logica. Asa de rau au ajuns cei anti boc? CU astfel de comentarii nu aveti nici o sansa la alageri, sunteti pe spate ca una de pe centura.
cosma5-8-2017, 20:48
SUBSCRIU
Bocian4-8-2017, 9:30
Multamim Boc Emil.Treaba buna ai facut!
ionut3-8-2017, 5:14
antoldeanu,luate-ar hingherii,voi vota Emil Boc numai in ciuda ta !!
antoldeanu2-8-2017, 14:55
Ati aparut deja, cat va mai rabda pamantul cu minciunile voastre? Mai papagali imitatori, fani Bocisti si fazani untoldisti, eu nu-s Bocitania, n-am nevoie de lins si periat, sunt jupan si ma doare la banana de voi, asta pana ce nu-mi calcati pe coada. La mine se vede diferenta: gramatica, caracter, asumare! Am vazut cateva specimene postaci platiti untoldisti cu barba verde, albastra, fete cu diverse sepcute gen scutec, pantaloni rupti si la genunchi si intre picioare. Una era pisata sau la ciclu, dar la cat de colorata era, nu-ti dadeai seama daca era diaree ori menstruatie, dar dupa duhoare amanadoua. Frumos Primare, am ajuns WC-ul Europei, asa sa-ti ajute Dumnezeu!
Asa ca nu uitati, va urmaresc si care a picat de fazan va avea de curatat cu limba toata strada, asta ca sa nu va dau la Politie cu prafuri cu tot. Si daca sunteti obraznici, pana vine garda, bat la voi ca la fasole, Auzita-ti? Lindine lesinate.
Bocian2-8-2017, 15:12
Descriere corecta si punctuala. Mare dreptate ai!
GRAMATICA2-8-2017, 18:36
Ma Sile, ma da' tu stii o GRAMATICA, pfuuu, mai ceva ca Nelson mondialu :-)))))))
Nelson4-8-2017, 7:15
Mai gramatic, nu oi sti eu gramatica dar tu esti zero mai penis de rata, macar taci din tastura daca esti prost si fara scoala, virgule halite, apostroafe lipsa, onomatopee anapoda. Si te mai numesti gramatica, mat.i de idiot, frecate-ar pomohaci de bulangiu!
dan4-8-2017, 18:35
Nelson, sa i-o iei in gura lui Emil Boc!
antoldeanu2-8-2017, 14:41
Lingai de doi lei!! Niste jeguri obsedate va-ti adunat aici platiti de el ca sa insultati Clujul!
Bocian2-8-2017, 15:15
Sincer imi pare rau ca suntem asa de putini astia care recunoastem cum sta situatia in realitate in Clujul Bocitaniei adulate!...
Paul2-8-2017, 14:04
O investiție de 95 de mii de euro bine meritată. În sfârșit avem loc să trecem trei persoane deodată și bicicliștii au pistă separată pe aceeași paralelă ca să nu se mai încurce oamenii între ei. A job well done.
Ioan2-8-2017, 13:55
Multamim Boc Emil.Treaba buna ai facut!
vio3-8-2017, 8:32
Tuca-l in kur Ioane pentru ca ti-a festit puntea cu 500000 lei.