banner vertical 155x600 ACI.jpg
banner vertical 155x600 ACI_1.jpg

Social

Parcare de șmecher pe Bulevardul Eroilor! A uitat că se află la Cluj - FOTO

  



 

Proprietarul unui SUV marca Merdeces și-a urcat ”tancul” pe pietonala de pe Bulevardul Eroilor, blocând pista de biciclete.  

 

Incidentul a fost surprins de un cititor, care a vrut să îl facă vedetă pe acest șofer. Din fotografie se poate vedea că cel de la volan putea parca foarte bine în locul special amenajat, având loc destul, dar nu i-a păsat că îi încurcă pe alții.

 

Pentru astfel de nesimțiți, amenda ar trebui stabilită în funcție de valoarea mașinii. 

 

Dacă ați surprins un incident care poate deveni o știre și aveți imagini sau probe, ne puteți contacta pe Facebook, pe email

coral1_1_1.jpg
8-11-2018, 14:19
7074 vizualizări
38 comentarii
x9-11-2018, 9:37
Oricum nimeni nu face nimic...oras de 2 lei
mario9-11-2018, 8:30
Daca veniti la Cluj s nu aveti unde parca, sa stiti ca se poate parca in curtea dlui viceprimar Dan Tarcea. Dupa ce ca nu sunt suficiente locuri de parcare acesta le desfiinteaza si pe cele care sunt fara a venii cu solutii prealabile. "Avem studii de prepreprefezabilitate pentru "n" parkinguri" sau "luati transportul in comun", zise "veorica" de la Cluj. Asta in timp ce E.Boc se lauda pe pagina de facebook cu doua locuri de parcare-statii de incarcare pentru autoturisme electrice. Crunta ironie. Eu zic ca ar fi bine sa va prezentati problemele pe pagina de facebook a dlui primar, care aparent si-a delegat din sarcini unui incompetent mai mare.
Bocian9-11-2018, 9:38
Nu mai bine pe Pavlov, țin minte ca eram copil si asteptam sa treacă vaca sa se balege sa-mi bag picioarele sa mi se-ncălzească.Asta inseamna sa fi clujean vechi roman stăpân in veci pe-acest pământ, cu 6 generații înainte pe aceasi strada.
Bocaiala9-11-2018, 18:18
Bocene, tu confuzi sezonul cu fazonul. Te dai udercover din amintirile altuia, compilate cu ale tale din catunul soldovesc din Raionul Faliceni, Regiunea Suceava. Lasa tu Pavlov Cj sau Primaverii Bucuresti, acolo nu era pentru lumpenii de la taranoaia nici pe vremuri apuse, natatarule! Aclo stau oameni care au cladit si facut in viata ceva, nu labagii Untoldistii semianalfabeti.
vaca9-11-2018, 19:06
cand venea stabunu tau din Margau sa vanda lapte si toate cele, balega umana.
cjn 9-11-2018, 21:19
Sa te bag la chizda lu aia ce te-o defecta in levigatul Paunist si Bochis, de vinituri purulente de Agres si Margau, jeguri de oameni ce ne-ati invadat cvultura, intimitatea si tot. Asa sa va ajute Dumnezio!Nu am putere sa va bleastam, orasul meu natal si fain a ajuns Tzigania tziganei. O sa dati socoteala gozerilor!
Bocian10-11-2018, 0:08
Voi ori nu recunoașteți trecutul, ori sunteti prosti.
"defecta"
"cvultura"
"Dumnezio"
Asta pt cjn idiotul analfabet.

"aclo"bivole BOCAIALA?
Labagista-i mat.a , Untoldista,curvustanca, bha semidoctule tantalau si lesbian.
Untoldeanu10-11-2018, 8:44
Ăștia nu vor sa învețe istoria adevarata, pun botul la trei lulele, trei surcele, informații trimise de dincolo de la niște trădători de țara, expulzați sau fugiți de cât rău au făcut țării, dar și-au lăsat progenituri aici sa ducă mai departe ura și prostia împotriva noastră. Gata, s-a terminat, trece centenarul,plecați și sa va întoarceți peste 100 ani pregătiți și nu mânjiți, mojicilor.
normalitate9-11-2018, 6:18
Normal ca stie ca este in orasul piticului. Taranii lui parcheaza unde vor. Poftim civilizatie de mokani!
@normalitate9-11-2018, 9:54
Bine ca tu cu ma-ta si cu tac-tu nu sunteti tarani, de 300 de ani familia voastra numai de la oras se trage
Teodosie9-11-2018, 5:58
Nu e una, sunt trei masini in situatii ilegale in acea poza.

Mercedesul, duba rosie si masina Fan Curier.
Zona pietonala e de altfel parcare pentru curieri.
curier9-11-2018, 6:24
Avem coletarie, pachete, corespondente, etc in zona. Unii politisti ne iarta, altii ne amendeaza, daca ati locui in zona aceea, ce ati face?Unii trebuie sa facem si asta si crede-ma, nu ai dori sa fii in situatia asta, mai ales daca accesul e blocat mereu de cocalari , ca asta .
cosming9-11-2018, 7:10
@Teodosie - ai uitat scuterul din dreapta plus cei 2 porumbei de pe pista de biciclete. In Cluj nici macar porumbeii nu stiu sa circule regulamentar...
exe8-11-2018, 22:22
Spalatii pe creiere au crezut ca-i ceva X6 la prima vedere a pozei...

:::)))))::::))))))))))))
Vasâle9-11-2018, 0:09
Prostie omenească. Sigur nu avea loc în momentul când a parcat (dar desigur daca vede că nu are loc, atunci trebuia să-și caute în altă parte, dar râma târâtoare ii e lene). Referitor la celelalte din poza, erau prinse în mișcare. Nu fiți atât de ratați. Voi ne duceți țara în jos.
Pexe9-11-2018, 12:11
Mai Pexe se pare ca ai prins banda. Noi spalati pe creier si tu ai creierul blocat. REcunoaste ca te-ai blocat in bmw cand ai bagat scula in teava de esapament.
lulu cluj9-11-2018, 18:44
EXE ? CRED CA AI CEVA RALA ALBA PE DIMBOVITEI ,,,,
RADU cluj 8-11-2018, 20:19
un gunoi ! de ce NU se vede numarul ? ,,cevaSUGACI !!!
Ionut8-11-2018, 20:00
Pe astia trebuie ridicati...nu masinile care nu incurca cu nimic circulatia de pe toate stradutele
Radu8-11-2018, 19:48
Cel care a facut fotografia trebuia sa sune imediat la politie si sa solicite ridicarea masinii. Cocalarul care a parcat trebuia incatusat pe loc in momentul cand mergea sa-si ia masina.
Sorin9-11-2018, 17:08
"incatusat", auzi :)))) mai nou e infractiune sa parchezi ca un nesimtit :))
Doc8-11-2018, 15:58
si celelalte dube pe trotuar si pe pista de biclete nu conteaza? fix melteanu asta incurca cel mai tare?...

@Doc8-11-2018, 16:37
Pai in duba rosie se vede ca este soferul - probabil atunci a intrat si merge in gang .
Duba de la fancurier ocupa doar o zona din trotuarul lat, este loc destul pe langa.
Asta cu "melteanu " blocheaza cam mult si daca nu ii era lene putea sa puna masina drept ca incapea acolo, pun pariu ca nu le prea are cu parcarile,
Doc8-11-2018, 16:47
Mda, cele doua dube sunt clar in zona pietonala, deci clar au trecut de indicatorul "accesul interzis tuturor vehicolelor), plus ca in Cluj este interzista aprovizionarea intre 07-18 (lege idioata, dar valabila momentan). Deci 2 soferi din poza is pasibili sa ramana fara permis, iar unu a parcat prost...hai sa-l foootem fix pe ala.

Oricum nimeni nu s-a gandit ca poate acolo nu era loc fizic cand s-a urcat jumate pe pista de bicilete, ulterior parcand o masina mai mica (clio in poza)...
coD8-11-2018, 19:12
Bha Dancila bha, no hai sa-l fu.. si pe altul ca io am miertan si-s jupan ...Boule
@doc9-11-2018, 8:08
in toata europa civilizata sunt zone in care aprovizionarea se face in afara intervalului 7-18. nu e deloc o lege idioata.
@Doc9-11-2018, 12:06
Fa o tura pe acolo si o sa vezi ca este intrare facuta special pt a intra in gang. Cum sa intre aia in curte? Poate mergea in curte (gang), poate mergea unde e ala de la fan.
Toata diferenta e ca aia se straduiesc sa nu incurce. Masina e unde e trotuarul lat. Ignoranta celui cu meltanu merita pedepsita.
bula8-11-2018, 15:47
si celalalte dube?
Mihai8-11-2018, 14:45
Nu mai ascundeti numerele de inmatriculare celor care in mod constient si evident incalca legile..
andi8-11-2018, 14:34
e ruman, cu masina luat in rate, se vede dupa numar, la pariu ca sta intr-un amarat de apartament de 50-60mp dar el are masina mai scumpa decat casa....tipic rumanesc...si si aia luat in rate.
Calin8-11-2018, 14:39
PROBLEMA MARE CA LA ACESTE SPECIMENE SUNT BANII.

TOCMAI CATEGORIA CARE AR TREBUI SA ARATE EXEMPLU SE COMPORTA IN ACEST FEL.

SI POPORUL DANCILA TOLEREAZA IN CONTINUARE !
andi8-11-2018, 15:53
ce sa-i facem, pe zi ce trece sunt tot mai mandru ca-s "b*****" pentru unii, macar am o coloana mai dreapta decat unii cu care traiesc... nu degeaba boboru e PSBHT...
asdasas8-11-2018, 16:39
Cu siguranta nu a facut cinstit banii de masina aia...
Ala8-11-2018, 16:51
un GLC poti lua lejer la 30k Euro, iar daca il iei in leasing dai 25% avans si vreo 500-600 euro/luna rata.
La cat a urcat Olgutza salariile bugetariilor, se prea poate sa fie un angajat in aparatul de stat, care sa-si permita "cinstit" banii aia.

Altfel, un angajat mediu intr-o firma face 1000 euro pe luna lejer, din care poate sa dea 500 pe o rata.

Daca ar fi o masina de 200k sau ceva de genu...dar 30k Euro chiar se pot face si cinstit in ziua de azi
@andi cocoșatul8-11-2018, 17:40
Ma fac pe mine de ras când ma gândesc ca te cunosc și-ti știu trecutul rușinos, mai ai tupeul sa spui de coloana dreapta când stăteai aplecat și câinii in călduri te căutau si te împungeau. Nu-ti place ungure poporul asta de romani pt ca n-ai reușit aici, doar sa le canti in struna de ocupat ce erai cu propaganda anti Boc, Tise și anti clujenilor și mai ales ardelenilor, așa ca locul tău e in alta parte acolo unde nu e Jandarmerie , poliție , ordine și disciplina. Ai renunțat la pașaport românesc, ești bun de carne de tun, pleacă și nu te mai uita in urma sa nu te gonim noi.
Adas9-11-2018, 7:03
Si noi facem pe tine. La cat de tampit esti, facut pe tine, logoree in care amesteci rahat la greu, unguri, Boc Tise, anti Boc, clujeni-ardeleni- romani, esti o biata oaie Dancila, holoangar sau ajutor de lucrator comercila pe la Kaufland, vai de putulica ta microscopica, incultule agramat si agresiv. Pe cine gonesti tu, ma facutule pe tine? Poate pe mat.a sau muiera din casa cand vi matol, derbedeule viteaz!
@Adas9-11-2018, 7:19
N-ai inteles. Pe mat.a inculta ce-a dat naștere unui idiot ca tine,pe tine umflat descreierat ce esti si pe toti cei ce va dați limbi zilnic.
Unita 9-11-2018, 7:56
Bha, ADAS, faci cu ușurintă pe clujeni,primar, ziaristi,cititori, ai aere de superioritate care din mat îți ies pe gura, mai zăoaie stanilista, stahanovist care-si poposește mizerabilul si abjectul dos plin de bube sovieto-maghiaro pe aici prin zona.Nu meriti decat sa-ti trag un scuipat intre ochi, ghebosule fără scrupule, mincinos si fariseu măgar ce doar de îmbârligat oamenii slabi esti bun!!