Social

Parcare de ”barosan”, pe Aleea Bizușa din Cluj-Napoca - VIDEO

  



 

Un șofer și-a ”plantat” mașina pe o alee și așa aglomerată din Cluj-Napoca și s-a dus la culcare.

 

Probabil, șoferul a fost sătul să mai caute un loc de parcare sau nu s-a chinuit deloc și s-a gândit că nu încurcă pe nimeni dacă blochează banda de circulație. 

 

Trecătorii i-au ridicat ștergătoarele, dar mai bine ar fi sunat la Poliția Locală pentru o atenționare mai serioasă. 

coral1_1_1.jpg
20-8-2018, 10:25
383 vizualizări
7 comentarii
paulescu22-8-2018, 11:04
Cel cu masina de MS e de vina... ce naiba cauta el in CJ? Puscarie!!!!
rte21-8-2018, 10:31
Nu am vazut daca este un semn cu oprirea interzisa. Daca este, atunci e vinovat, dar daca nu, atunci ce atata tevatura? E dreptul lui sa opreasca pe banda lui de mers.
aaa22-8-2018, 10:14
Oprirea si parcarea sunt notiuni total diferite. N-ar fi rau sa te documentezi. Pe de alta parte nu ai dreptul de a parca daca exista numai o banda pe sens, indiferent daca este vren indicator sau nu. Sa-nteleg ca ai permis?!? Eu nu ti-as fi dat...
S-a abrogat legislatia rutiera in Cluj-Napoca20-8-2018, 18:55
Primaria si politia rutiera au decis ca in Cluj-Napoca nu se aplica legislatia rutiera. In fiecare cartier e plin de masini parcate nelegal, iar asta se intampla de ani de zile. Din cauza unor astfel de masini parcate chiar si pe colturile intersectiilor, nu te poti asigura. Din cauza unor astfel de masini parcate neregulamentar, esti nevoit sa incalci marcajul continuu. Din moment ce nu se ia nici o masura, inseamna ca e voie sa se parcheze asa.
bla bla20-8-2018, 11:48
astept cu drag sa vina unu sa ne zica "pai daca nu sunt parcari unde vrei sa parcheze", vesnica replica data de bipezi sau taximetristi pentru a justifica o parcare im mijlocul drumului

imi aduc aminte acu ceva vreme un hot roman din suedia spunea reporterului "pai daca astia au si eu nu am nu e normal sa iau de la ei", acelasi rationament
20-8-2018, 22:48
Omul a lasat loc de o masina asa ca nu a blocat strada! De altfel parcarea de acest gen este o normalitate in zona. Iar ala de mai sus lasa taximetristii ca nici pe tine nu te-o fatat mata printisor!
da bla21-8-2018, 5:43
Normalitate in zona, asta sa o crezi matale. Tarani neblejnici veniti la oras cu lapte si branza si insurubati aici, needucati.