banner vertical 155x600 ACI.jpg
banner vertical 155x600 ACI_1.jpg

Social

O macara prăbușită a făcut PRAF un autoturism. Totul a fost FILMAT - VIDEO

  



 

O macara industrială s-a prăbușit pe un șantier de pe strada Fabricii de Zahăr, din Cluj-Napoca, și a făcut praf un autoturism.

 

Din primele informații, se pare că ”Dorel” macaragiul a vrut să-și demonteze ”jucăria”, dar lucrurile au scăpat de sub control, iar toată instalația a căzut peste un autoturism marca Dacia Logan. 

 

Muncitorii au tăiat un picior al macaralei, care urma să ajungă la fier vechi. Din imagini se poate vedea că operațiunea a fost făcută de mântuială, pentru că zona nu a fost eliberată, fiind autoturisme chiar sub macara și câțiva privitori.

 

Autoritățile au declanșat o anchetă în acest caz.

 

Poliția s-a deplasat la locul incidentului, dar până acum nimeni nu a depus plângere, așa că nu a fost deschis un dosar de cercetare.

 

Video și foto: Facebook / Info Trafic jud Cluj

coral1_1_1.jpg
6-11-2018, 15:35
6151 vizualizări
30 comentarii
asd8-11-2018, 9:47
voi nu intelegeti nimic, a vrut sa taie macaraua si sa o incarce direct in Logan sa o duca la fier vechi
normal !7-11-2018, 23:17
POPOR BOC! Niste tarani!
ziar de rahat7-11-2018, 11:42
aveti noroc cu facebook-u altfel nu aveti ce publica
din diaspora7-11-2018, 7:20
In materie de constructii clujenii sunt varza. In trecut veneau romani din tara sa le construiasca blocurile si fabricile. Taranii raman tarani.
cjn7-11-2018, 8:22
Soldovene, clujenii nu lucreaza holoangari, la maturat ori strans gunoiul, de asta veniti voi, pleava Romaniei.
@din diaspora7-11-2018, 9:25
In materie de constructii... clujenii nu lucreaza in constructii, avem vinituri pt asta.
Aiurea !7-11-2018, 9:38
Astia ai bocului nu au fost capabili sa ambeleze telefoanele Nokia facute de altii. Nu-i duce capul. Constructiile sunt complicate pentru ei, afara fac munci brute.
andi7-11-2018, 9:39
ha ha ha, au la miticu...adica vrei sa spui ca deaia arata ardealu mai fain decat valahia ca nu o fo buni ardelenii cand o construit ardealu (bozgorii, rumanii, sasi, svabii...etc) si vi tu mare patriot si ne dai lectii, tare ma tem ca muncitorii aia is niste vinyituri "di pisti" munti care acum o pus mana prima data pe o scula si ei se pricep la "di tatye tor"... bobor de PSB
Virgil6-11-2018, 22:59
Loganul ca loganul, dar muncitorii de pe langa ("Doreii")? Asta tine si de ITM (Inspecţia Muncii), ma mir ca nu s-au sesizat, in mod normal ar fi trebui sa ii anunte politia.
vlad6-11-2018, 21:55
Pod rulant ajuns la fier vechi...un utilaj cu o valoare enorma sa ajunga taiat si aruncat pentru bani de nimic . Nu este macara ! este mai scump decat o macara oarecare plus sina pe care merge .
Sa intram putin si la protectia muncii - tai o structura cadru fara asigurare , fara o macara care sa sustina cadrul ce cantareste zeci de tone plus carul mobil cu troliu si motoare elctrice de forta , reductoare etc ce costa miliarde bune . Bataie de joc , un idiot care a vazut ca daca da foc in fata pistolului de autogen arde si poate taia tabla cu el, nu conteaza ce , cum dar el taie .
Podul si-a cerut tributul "ucigand" un Logan !
andi7-11-2018, 9:41
na vezi dragul meu, tu graiesti bine, problema e ca boboru ruman prima data face si pe urma gandeste.... vb aia din popor "noi muncim nu gandim"...
DECEBAL6-11-2018, 21:35
Afara cu bozgorii din tara!
RADU cluj 6-11-2018, 21:39
in mata !
RADU cluj 6-11-2018, 21:52
decebal ? te sinti DOREL ?
Decebal6-11-2018, 23:06
Nu ma "sint" DOREL, mai RADU cluj, dar tu sigur esti.
Eu sunt Decebal cu D mare( restul mic), tu esti , era sa uit in mat.a.
Dr7-11-2018, 7:15
Decebal, iarasi ai sarit gardul. Tratamentul nu l-ai luat. In salon plang dupa tine colegii Hitler, Ceausescu, Ulise, Contele de Monte Cristo si Ramaru. Hai inapoi si incepe-ti alocutiunile.
ozo7-11-2018, 10:56
Decebal e "d(r)acul" neinfricat care da picioare in gura profesorilor universitari. Meseria lui de baza.
@ozo7-11-2018, 12:05
Tuturor celor care promovează in țara haos și dezordine și care pune romanul unul împotriva altuia, inclusiv tie ,idiot cu scoala saufara dar fără caracter.
Tot eu pt ozo7-11-2018, 12:13
Corecție:

Pt idiotul cu scoala sau fără și caracter zero.
Decebal7-11-2018, 16:02
Si Elena Ceaușescu a fost mare profesor, cercetător om de știința academician si a-ti omorât-o fără sa va uitați la rezultatele acesteia.Rusine, ozo,dottore, fa tu tratamentul cu mat.a impreuna si revino-ti.
Burebista8-11-2018, 13:17
Învățați istoria adevarata, nu cea promovată la un curs de 6 luni pe dincolo, și nici cea comunista rău înțeleasă.
B01ERU6-11-2018, 18:33
"Ca boieru la volan, conduc dacia Logan, alb io am cerut culoare - ca atrage macarale"
Dancila6-11-2018, 16:44
Popor ca si mine.
Calin6-11-2018, 20:14
VA OBISNUITI INCET !!!

MULTUMESC MULT !
SANYI6-11-2018, 20:21
PROBLEMA MARE CA NU EVOLUEAZA NICI DUPA 2000 DE ANI LUMINA !
ZOLTAN6-11-2018, 21:29
Campioni mondiali la agatat de grinda! Mongolia! Mongolia!
DECEBAL6-11-2018, 21:38
bozgorii CALIN SANYI acelasi b***** frustrat. Tu ce cauti la noi in tara mongolezule. Felicitari ca ne-ai invatat limba bozgore.
bula7-11-2018, 10:04
numai bronzati indieni si-au botezat copii Decebal,Ronaldo,Messi,Jackson etc...haha
CLUJEAN6-11-2018, 16:19
Parca o stiut ala ce filma ca urmeaza ceva
tot clujan6-11-2018, 15:57
Asa s-a distrus toata industria romaneasca.
in loc sa o demonteze si o relocheze, o taie si o vand pe nimic.
Adevarate Genii