banner vertical 155x600 ACI.jpg
banner vertical 155x600 ACI_1.jpg

Social

Neatenția face din nou victime la Cluj! Un tânăr a fost lovit de mașină în timp ce traversa strada neregulamentar, pe trotinetă FOTO

  





Un accident rutier, soldat cu rănirea ușoară a unei persoane, a avut loc, joi seară, pe strada Fabricii de Zahăr, din Cluj-Napoca.

Potrivit reprezentanților IPJ CLuj, un tânăr care s-ar fi angajat în traversarea neregulamentară a străzii, în timp ce se afla pe trotinetă, a fost acroșat și lovit de un autoturism care circula regulamentar.

În urma impactului, tânărul a suferit răni ușoare.

De asemena, autoturismul a fost avariat, acesta oprindu-se într-un copac de pe marginea străzii.

FOTO: Facebook - Info Trafic jud. Cluj


coral1_1_1.jpg
6-7-2018, 9:37
43 vizualizări
10 comentarii
mda...6-7-2018, 23:19
Asta cu trotineta este sigur de la USR. Astia sunt cu capul plecat.
bulka6-7-2018, 20:16
bine ca nu se afla peobruneta.
jon6-7-2018, 14:29
Probabil individul cu trotineta avea şi căştile telefonului în urechi, că doar se poartă!
Asta aşa, ca tacâmul să fie complet!
Dinu6-7-2018, 10:03
Sicner, cei cu trotinetele astea electrice sunt cei mai periculoși participanți la trafic. Mai nici unul nu poartă cască, vehicolul lor este destul de instabil în cazul unor gropi/denivelări, nu e foarte manevrabil ca să poți face în siguranță manevre. Și cel mai grav e că sunt foarte indisciplinați. Merg haotic, urcă pe trotuar de pe stradă, vin pe contrasens, se bagă printre mașini etc.

Din păcate trebuie să ne așteptăm la tot mai multe incidente de acest fel.
alo gramatica6-7-2018, 10:13
*vohocolol
Ion A.6-7-2018, 10:47
bai, dobicreti, esti destul de neinstruit incat sa confunzi greselile de tastare cu cele gramaticale :)))
Eu6-7-2018, 16:21
Începe, analule cu majuscula, idiot cu ochi!
@Eu 6-7-2018, 16:52
Și tu, gaura de c**, ai mai întâlnit vreodată in existența ta invizibila de pana acum, o virgula? Ca habar n-ai cum se folosesc :))
Eu7-7-2018, 19:55
Da, știu cum sa folosesc virgula și unde sa o pun gunoiule cu ochi, analule, sper ca acum a ieșit mai in evidentă cuvântul potrivit de minune tie!
drumeag7-7-2018, 21:46
Ba sula de bascula, tu ai macar permis de trotineta? Te bagi in orice discutie de'am sula rectala, virguliti-as muma si sora pana in terminal> sau pe limbaj de sofer, dati-as pedala in dos de sa zbiere muma-ta, in virgula