banner vertical 155x600 ACI.jpg
banner vertical 155x600 ACI_1.jpg

Social

Modificări de trafic pe 21 Decembrie 1989

  



 

Traficul pe Bulevardul 21 Decembrie 1989 suferă unele modificări în zona Sora

 

Primăria Municipiului Cluj-Napoca anunţă implementarea unor modificări în ceea ce privește circulația, în scopul îmbunătățirii fluenței acesteia, după cum urmează:

 

Virajul la stânga pentru traficul general de pe Bulevardul 21 Decembrie 1989 înspre str. Bolyai Janos se va efectua cu asigurare prealabilă, pe culoarea galben intermitent.

 

Circulația mijloacelor de transport în comun și a bicicletelor pe axa E-V, Bulevardul 21 Decembrie 1989 la semaforul de la centrul comercial Sora se va desfășura atât în faza dedicată, pe culoarea verde a Semaforului „BUS”, cât și în faza de circulație a traficului general pe culoarea galben intermitent, cu obligativitatea de a se asigura în prealabil, până la finalul secvenței de verde.

 

Virajul la stânga pentru autovehiculele dinspre Piața Cipariu înspre str. Posada se va efectua pe culoarea galben intermitent, cu asigurare prealabilă și cu acordare de prioritate pietonilor angajați în traversarea străzii Posada.

 

Virajul la stânga pentru autovehiculele care circulă dinspre latura estică a Pieței Avram Iancu se va efectua pe culoarea galben intermitent, cu asigurare prealabilă și cu acordare de prioritate pietonilor angajați în traversarea pieței.

coral1_1_1.jpg
16-2-2018, 15:11
43 vizualizări
15 comentarii
Speranta17-2-2018, 7:03
Felicitari oamenilor din primarie care se ocupa de siguranta traficului. Au luat in ultima vreme niste masuri si au executat niste lucrari care au eliberat muuult traficul in anumite zone critice. Sa o tineti tot asa.
Dio17-2-2018, 7:36
Siguranță zero pt pietoni. Vezi trecere la the office unde mașinile trec pe rosu!!! Boc idiotule
dan17-2-2018, 0:34
Domnule Boc aveti asigurat votul meu. Multa sanatate!
Boc isi bate joc17-2-2018, 1:30
Mie nu-mi mai ramane decat ca sa va urez binecunoscutul VOTATI BOC !!..
Hmm16-2-2018, 21:43
Tot respectul primariei si domnului primar in special.
Emil Boc17-2-2018, 0:31
hmmm,ce limbutze finutze,printre cele mai finutze de pana acum,mai vreau din acestea.
Va multumesc!
Adela.16-2-2018, 19:50
Mai multe accidentări pe trecerile de pietoni cu șoferi veșnic grăbiti și pietoni adormiti gură -cască.
sofer16-2-2018, 18:59
In sfarsit se lucreaza si pentru cetatean! Chiar trebuie incurajat transportul in comun si sa mai lase oamenii masinutele acasa. Scopul lor sigur e pentru siguranta in trafic. Bravo!
Moc an16-2-2018, 16:44
VOTATI BOC !!..
moc o fan16-2-2018, 17:51
Da, votam sa plece naibii si sa ne lase in pace cu implementarile lui peste prajit. Nu-i destul niumurusag cu porcaria asta de trafic ca vine cu idioteniuile astea care vor termina pur si simplu si adierea de unda verde. Nu mai e verde intermitent ci e galben, ce sa mai intelegi, adica daca pana acum puteam face stanga de acuma nu se mai poate decat la galben clipocit?
Moc an16-2-2018, 18:49
Semafoarele vor fi si ele dupa model Rachitele de unde s-a ridicat Piticul sa ne fie conducator si Profesor Universitar!
Ffff16-2-2018, 19:07
Esti un frustrat, fa altceva mai util pt societate si pentru viata ta...spre exemplu pleaca in strainatate ca o sa ti fie mai bine
moc an16-2-2018, 23:07
Boc, președinte!
Tise primar!
Dan17-2-2018, 9:34
:)))))))))))Imparat la opera!.....
Cu asta am fost la orgie17-2-2018, 15:17
HAHAHAHA !!! Asta e buna ! Esti tare !