banner online_1.jpg
banner online.jpg

Social

Miting aviatic la Cluj, în 26 octombrie! Cum vor fi selectați clujenii pentru zborul inaugural al pistei de 2.100 de metri?

0
Distribuie
  
0
  
  
  



 

Noua pistă a Aeroportului Internațional Cluj va fi inaugurată în 26 octombrie cu un miting aviatic. Participanții vor putea câștiga un loc într-un Boeing care va survola orașul și va inaugura astfel pista.

 

Mitingul aviatic va începe la ora 13.00 și va dura până la ora 15.30. Accesul se va face începând de la ora 11.30.

 

Clujenii care vor să zboare cu primul avion care va utiliza pista noua vor trebui să participe la un chestionar. Vezi AICI detalii. Înscrierile vor începe din 14 octombrie, iar norocoșii vor fi aleși dintre participanți.

12-10-2013, 14:53
18 vizualizări
5 comentarii
Pop Marcel28-10-2013, 16:37
Filmari de la eveniment am gasit aici :
https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=N3zpgyO11O8
Simion14-10-2013, 17:11
Eu cred ca avioanele sunt vechi..o sa fie cam periculos...sincer nu m-as incumeta sa ma inscriu la o astfel de experienta...mai ales ca am calatorit cu Tarom si CarpatAir...si nu m-am simtit in siguranta.. scartaiau la greu aeronavele....pe langa vechimea mare pe care o au...
Ciprian23-10-2013, 22:27
Nu sunt fan tarom, cel mai des zbor cu Lufthansa, dar am zburat si CJ - Buc cat si international, avioanele sunt ft sigure si bine intretinute , ar fi bine sa te documentezi de ce inseamna mentenanta unui avion civil si ce verificari se fac inainte de un zbor, nu sa vorbesti aiurea. nu se suie pilotul in el in el si pune contactul. E multa munca in spate si verificari, indiferent de companie. Totusi e cel mai sigur mijloc de transport din lume.

EXASPERAT14-10-2013, 9:24
si pentru privitori trebuie platit PRETUL NESIMTIT de parcare in aeroport ?
Boilor, ati umflat pretul si d'abia umpleti un sfert din ea...halal management.(sau sunteti pe-o mana cu taximetristii ?(MAI ALES HOTII DE LA "STUDENT TAXI")
assd14-10-2013, 14:11
cu ce avioane se fac zborurile inaugurale? cu cotetu SRL ?