Social

MIG- uri și elicoptere deasupra Parcului Central. Trupele speciale coborât în lac și au dinamitat o baracă - VIDEO

  




Exerciții de amploare ale militarilor clujeni în Parcul Central, luni, cu ocazia Zilei Forțelor Terestre.

Astfel, garnizioanele Diviziei 4 Infanterie ”Gemina” au desfășurat o serie de exerciții antitero.


Mai exact, este vorba despre un în zona exercițiu demonstrativ al cercetașilor Regimentul 317 ISR „Vlădeasa", cu sprijinul mijloacelor tehnice aeriene ale Bazei 71 Aeriană „General Emanoil Ionescu" și în cooperare cu militari din Brigada 6 Operații Speciale „Mihai Viteazul"; în scenariul exercițiului: inserția echipei de atac, realizarea sprijinului de foc, anihilarea santinelelor de către echipa de siguranță, capturarea liderului și exfiltrarea forțelor.

De asemenea, patru avione de luptă MIG au survolat zona centrală, și Parcul.

În cadrul evenimentelor organizate de armată se mai numără și expoziții de tehnică, armament și echipamente militare, concursuri pentru copii și concerte.

 

 

 

 

coral1_1_1.jpg
23-4-2018, 15:05
1025 vizualizări
16 comentarii
copil handy25-4-2018, 7:53
ne simtim in siguranta, si in parcuri ne pazesc mascatii din helicoptere, tancuri si taburi, mitraliere si grenade, pistoale si puscaoace, o sa fuga toti pedofilii si homalaii care ne pandeau in vremurile apuse, acum ne apara NATO si moderna invincibila armata romana, asa cum ne-a aparat si de Teroristii cei rai din 89 care trageau cu gloante videa prin peretii de beton, desantau din avioane si vase de pe Somes, de stateau parintii in scara blocului cu cozi de lopate si tarnacoape sa ajute mandra armie romana.
...... 25-4-2018, 9:38
Foarte bine punctat. Dacă vreți să vedeți trupe speciale uitați-vă pe Youtube: L'insider cu Alain Filanz
Bocila28-4-2018, 16:35
Boc isi bate joc !
gunoieru24-4-2018, 10:58
un rahat de parc ciuntit si ras-rupt este si in mizeria asta de targ, si acolo vin cateva ratuste si isi mai fac viata cateva animalute iar idiosincopatii astia fac razboi acolo! luavar naiba de mercenari afurisiti! NU AVETI PIC DE RESPECT PENTRU VIATA, BOLNAVILOR DE MOARTE!!!
VOTATI BOC24-4-2018, 15:30
VOTATI BOC !!
bulina24-4-2018, 9:21
da este vorba de baraca in care vor sta Untoldistii care se drogheaza.liderul rapit la exercitiu de catre trupele speciale este Boc.vor si dusmanii sa isi faca metrou si nu pot fara boc sa il construiasca.nu trebuia facut un studiu de prefezabilitate pentru exercitiul asta mai intii?
bulina24-4-2018, 9:02
nu stiti nimic.acestea sint pregatiri pentru festivalul Untold cind vin toti cocalarii in cluj.
mike24-4-2018, 8:57
traiasca Boc! fara el nu am fi nicaria. il iubim pa el, si pa neamu lui. este cel mai bun primar din rromania.
bulina24-4-2018, 8:55
iar MIG-uri?pai nu s-au cumparat F-16 aruncate de altii pe care noi le-am luat de bune/
nu s-a spus ca MIG-urile au durata de exploatare depasita?
Bocila24-4-2018, 5:39
Urmeaza zilele Clujului, asta-i doar asa o adiere, sa vada votantii needucati tancuri, pusti, sarituri din elicoptere in apa de 1/2 metri, trupe de comado, combinezoane negre si mascati cu AKM, incendieri de baraca din carton, ca asa au vazut si in filmele pentru prosti cu Stalone si Van Damme, apoi canta fanfara, prostanii cu degetu'-n gura ca Boc e cu ei si NATO, ne apara de triburile de aborigeni ce ne ameninta suveranitateta locala, nationala si galactica. Pacat de fauna de acolo si asa precara. Ati stresat niste necuvantatoare simpatice cu stupizenia asta de "comando", puteati aduce tancurile alea vechi de 50 de ani si niste TAB-uri la fel de antice si sa lasati copii si parintii- bunicii votanti sa le vada, atinga . Apoi Stalonii- Rembo sa le prezinte automatele si AG-urile, in liniste si fara pocnituri cu cartuse de manevra, cu balciul de rigoare. Slabuti adulatori ai Boc, in orasul academic si cultural. Sper sa te duci la catedra sa scapam naibii odata!
v23-4-2018, 17:38
Foarte esucativ....asta e viitoarea educatie a violentei
BIAg23-4-2018, 18:24
Taci dracu in p*** mea, nu mai lasati in pace voi astia care comentati la orice. Du-te si aranjeata-ti florile in gradina si taci
popm23-4-2018, 17:11
Sa ne bucuram si sa ne facem selfie cu tancul, ca e masina de facut popcorn, nu de ucis oameni. Sa le dam la copii mitraliera sa se obisnuiasca cu ea, ca e unealta de gatit, nu arma letala. Tot inainte veseli pionieri!
@mpop23-4-2018, 18:28
Mancaleai mitraliera la toti militarii de la demonstratie. Armata ne apara de pericolele externe, a noastra si a tarilor aliate, nu retardatii ca tine care comenteaza de prosti.
Dottore23-4-2018, 22:17
Taci dreacu' bolundule cu armata ta cu tot! Cei mai prosti si mai puturisi oameni sunt in armata! Am facut armata Toti! Dar Toti ngajatii mancau si furau de la popota