Social

Mașină furată din Cluj! A închiriat-o și a dispărut - SHARE / FOTO

  



 

Un autoturism închiriat în Cluj-Napoca a dispărut fără urmă, iar cel care a închiriat mașina este căutat. 

 

Proprietarul a anunțat cazul la Poliție, dar se consideră că este abuz de încredere, nu furt. ”Am găsit-o prin GPS in Sebeș, dupa aceea nu am mai dat de ea de azi noapte de la 11”, a mai spus Eliana Petrea, pe grupul Info Trafic jud. Cluj.

 

Cel care a închiriat mașina și-a lăsat cartea de identitate, așa că poate fi identificat ușor. Cei care au citit postarea clujencei se tem că mașina ar putea fi deja la dezmembrări. ”Un prieten a patit asa un urma cu cativa ani ... dar norocul lui a fost ca a avut gps si a plecat noaptea dupa ea pe dim la 5 a ajuns la o firma de dezmembrari... a chemat politita si doar asa a reusit sa o recupereze.. foarte greu fiecare ora ie importanta pana o gasiti ... succes !”, a adăugat cineva.

 

Dacă aveți detalii despre caz, puteți contacta proprietarul AICI

 

coral1_1_1.jpg
22-2-2018, 17:20
106 vizualizări
23 comentarii
inchirieri auto cluj26-2-2018, 9:52
Ar fi trebuit sa inchirieze de pe FocusRent si nu ar mai fi avut probleme. http://focusrent.ro
T shape23-2-2018, 8:41
"Ie" importanta fiecare ora....
casco23-2-2018, 7:12
Nu ar trebui sa se agite atat de tare, doar avea casco, nu? Polita sper ca era si pentru furt si era trecut utilizator societatea de inchirieri, nu? Ori afacerea se derula la negru? In acest caz , bine va facut!
Wow rent a car 23-2-2018, 13:57
Masinilor mai vechi de 10 ani nu se poate face casco. Politia este anuntata , toate demersurile sunt facute. Garantez pentru societatea pagubita ca are masina pe firma , plateste taxe si tot ce plateste un srl. Nu se lucreaza la negru.
casco23-2-2018, 18:34
Domnule, scuze dar masina din poza nu pare asa de veche.
Tesa Eugen Calin26-2-2018, 18:10
Firmele de asigurari nu despagubesc abuzul de incredere chiar daca polita CASCO este pentru rent a car. Am patit-o si noi la Kamo Auto Expert www.kamoauto.ro.
Iov22-2-2018, 23:01
PH = Patria Hotilor
pop22-2-2018, 21:54
stire falsa.
KKK22-2-2018, 20:24
1. Cum sa-ti lase cartea de identitate ca asta contravine legislatiei? CI nu se lasa, nu se instraineaza, nu ai dreptul sa o retii! Cu atat mai mult cu cat ala a plecat la volanul unei masini. Daca il opreste politia de unde isi prezinta cartea de identitate daca e lasata gaj la inchirieri auto?!?
2. Cand vezi cartea aia de identitate, moaca, domiciliul, nu te intrebi cum de are asta de inchiriat o masina tocmai din Cluj? Ii dai masina pe mana iti asumi ceva riscuri...
Cristi23-2-2018, 8:49
Probabil au facut doar o poza inainte sa incheie imitatia aia de contract. Trebuie sa fi batut in cap sa nu faci un minim backgroud check cand vezi fata omului. Dupa 1 minut am gasit ca are dosare in justitie si ordine de restrictie.
Kkk22-2-2018, 20:22
Toți proști au mașini de închiriat sper sa o găsească la remat
Rrrr22-2-2018, 20:25
Proasta p*** a fost la curu lui ma-ta.
Kkk22-2-2018, 23:47
Corect știu dar mată încă mă s*** și o și plătesc 1leu
Rrr23-2-2018, 1:43
Ma-ta se scrie, agramatule, in primul rand , il al doilea rand mi-e mila si de ma-ta si de tine si de copiii tai. In prost ne-am i ai bagat. Uite din cauza unora ca tine cu coeficientul intelegientei sub nivelul marii, avem o tara care merge " prea bine "
Kkk23-2-2018, 5:58
Ai dreptate știu că am copii proști tu ești unul .Asta e prezervative proaste..scuze
Kkk22-2-2018, 20:13
L-a platit pe tzigan sa o fure...sa ia prima de la asigurarea CASCO.
George23-2-2018, 1:35
Esti foarte foarte prost!
Crys23-2-2018, 7:02
Ești tu puțin prost.. Casco nu te despăgubește pt ca nu e furt
Ion Pistea muia gemacului 22-2-2018, 20:04
Beias puula la boc ca el ma facut sa ma stramut la oras si sa dau limbi jegoase la macaronari
IBRM22-2-2018, 20:11
Esti bolnav rau...rau...rau de tot !!!
Bula22-2-2018, 20:03
Apar datele din CNP si seria/numarul cartii de identitate jos...numa' zic