banner vertical 155x600 ACI.jpg
banner vertical 155x600 ACI_1.jpg

Social

Mai rar așa oameni! Clujeanul care le-a tuturor o lecție

  



 

Un clujean a postat pe Facebook un comentariu prin care caută un șofer pentru a-i returna o sumă de bani. 

 

Mai precis, Ghiță Nicula a alimentat la pompă și din grabă, la casa de marcat, a plătit carburantul altui șofer. Diferența este de 164 de lei și îl caută pe șofer pentru a-i returna banii. Probabil majoritatea ar fi profitat de situație. 

 

Daca azi dimineață la 7:08 ai alimentat la Motorina de 146 RON la MOL Florești către Gilău trebuie să mă contactezi de urgență!! La casa ți-au încasat pompa mea , mai exact 310 RON. Tu ai platit in graba cu cardul și nu ai observat. Am platit eu bonul tău și trebuie să îți dau diferența.

 

Daca te identifici cu cele prezentate sa mă contactezi in privat. Pls share să găsim persoana”, le cere clujeanul pe grupul Info Trafic jud. Cluj

coral1_1_1.jpg
13-10-2018, 14:23
423 vizualizări
40 comentarii
hihihi15-10-2018, 16:52
In contradictie cu cel de mai sus, un bistritean cu Porche Cayenne a alimentat pe T Vuia la Petrom de vreo 200 si ceva de lei si a plecat fara sa plateasca! Hi Hi Hi
andi15-10-2018, 9:58
"care le-a tuturor o lecție " - ce-i cu asta gazetarule?
Mihai Isus15-10-2018, 11:46
*PE CARE !!!
Romanul15-10-2018, 12:55
Ce, care , cum , când , ceva nu va convine, bolovanilor. E nemaipomenit la Clujjjjj.
e clar ca buna ziua14-10-2018, 20:40
Domnul primar merita cu varf si indesat un nou mandat. Asa ceva nu vezi pe plaiurile pastorite de olguta sau firea.
dasdasd15-10-2018, 9:05
Mars in cotet javra. Nu mai politizati totul
Cros Cris14-10-2018, 17:07
MOL Floresti ?
Cred ca e de evitat!
Am plătit si eu 1000 de lei in loc de 100 la AGIP , vizavi de OMV din Luna -zisa Lona.
Ulterior am am aflat de pe extras, am contactat AGIP si mi-au transferat diferenta de 900 de lei pe card.
De atunci verific atent bonul si tranzacția de pe card.
Domnul Poligan14-10-2018, 17:11
Iar ti-ai smuls perfuziile din cap
Domnul domn15-10-2018, 12:53
Auzi poliorhidie fără scula, da ce te bagi in povestea omului dacă e spusa adevărat ?
Fiecare are drept la opinia lui, așa ca nasul mai Jos de buric!!!
iuliu14-10-2018, 11:25
Sincere felicitari domnule Boc pt modul in care ati invatat locuitorii orasului sa se poarte in societate. Respect vesnic si etern.
...15-10-2018, 9:06
Mars in cotet javra. Nu mai politizati totul
Clujean sănătos la cap14-10-2018, 9:39
Pana la urma zvonul ca masina era pe firma e reala, asta ar fi foarte interesant de aflat, ca am înțeles ca sâmbătă nu se pot deconta cheltuielile?
Ca dacă-i așa acel om cumsecade al Clujului ar trebui răstignit , încercând sa fraudeze statul , prin nedeclararea sumei reale.Pt cel ce a plecat plătind mai puțin e mai grav aducând grave prejudicii statului dacă s-a scăzut pe firma cu combustibilul, el nefiind in interesul firmei la acea ora matinala, doar secretara fiind cu el .
Tot eu14-10-2018, 9:41
E real .
Domnul Poligan14-10-2018, 11:13
iar ti-ai smuls perfuziile din cap
@Domnul Poliorhidie de deasupra14-10-2018, 12:58
Ești tare ma, de pe la 7 dimineata .
hopaa14-10-2018, 8:14
Domnule Boc tot respectul. Asa cetateni onesti si cumsecade nu gasesti in alte parti.
Mitica14-10-2018, 9:08
Chiar Boc era.
Omenos, săritor,și bun colector de taxe dar , ce-i a lui nu-i numai a lui , e a întregului oraș clujenii nu au ce pierde și nu pot pierde nici un bănuț in defavoarea lor. Merita votat încă 5 mandate.
Mitica 14-10-2018, 9:13
Fără o virgula înainte de "și " , nu de alta dar academicienii cu masterate pe la birturi luate ma vânează cu ardoare, iar eu nu cad in plasa lor și aici toată lumea e foarte evoluată , mult mai mult decât acum câțiva ani
dasdas15-10-2018, 9:07
Mars in cotet javra. Nu mai politizati totul
Dicu14-10-2018, 8:08
Mai aveti camere video vezi nr de matriculate .
Puteti merge la polite aflai adresa si il contact pe cetatean.
Nicu14-10-2018, 1:01
Sorry, dar nu asa se face. Daca eu am alimentat la pompa nr X de 310 RON nu ma misc de acolo pana nu imi elibereaza aia bon de 310 RON si platesc 310 RON. Nu ma intereseaza ca au scos aia bonul deja si l-au dat altuia, nu e problema mea. Legal sunt obligati sa-mi elibereze bon. Daca nu imi elibereaza bonul MEU e frauda fiscala. Daca ma duc de acolo platind mai putin si cu bon de valoare mai mica decat am alimentat deja sunt eu in culpa pentru frauda, furt sau mai stiu eu ce. Omul in cazul de fata a fost bine intentionat, cinste lui, dar nu asa se procedeaza...
Nelu Santinelu14-10-2018, 6:26
Ia mai dute-n poooula mea... de destept!!!
dasdas15-10-2018, 9:08
CU siguranta cei de la benzinarie nu il cautau sa ii dea banii, asa ca e mai bine asa.
Untoldeanu13-10-2018, 15:47
Cine pune pariu ca dacă masina nu era pe firma sa deconteze combustibilul și sa se trezească ca are mai puțin de câștigat de pe urma alimentarii, nici dracul nu știa de el?
Dacă nu-i așa atunci bravo lui ca e cinstit , sigur vreun simpatizant de-a lui Boc care nu are nevoie sa fure, vreun clujean sănătos la cap și sigur roman .
Nico13-10-2018, 19:10
Firmele nu alimenteaza sambata, numa in timpu programului. Altfel nu se deconteaza, mai cu nume de festival liric.
???nico 13-10-2018, 20:34
sambata ??? nu faci nimic ??? >>>restul NU zic caest








































sambata ? NU ? faci nimic ??? te alimentez pe firma si ? esti cam ???







...
Eu14-10-2018, 8:44
Stai jos , Nico aerian(a), i-ai intimidat pe toți , nu vezi ca se bâlbâie sa-ti răspundă oligofrenii.
No , asta n-am știut, cea de rasul curcilor cu sâmbătă, cum poți debita așa ceva când de 28 ani eu îmi decontez carburanți in contabilitate fiind sambetist sl predicator profesionist sâmbătă la biserica . Poate Anaf-ul nu îndrăznește sa-mi scoată aceste cheltuieli sa nu le fac slujba împotriva ?

Menționez ca in alte zile nu circul cu masina și nu-mi fac plinul, dar fac in fiecare sâmbătă 4 ore pana la slujba și 4 ore înapoi . Asta mi-e serviciul de f mulți ani.
@ Nico14-10-2018, 9:29
Ai dreptate nume frumos, firmele nu alimentează, doar mașinile.
Du-te de te leagă cu o frânghie de prima creanga dar sa faci nod marinăresc sa ai șanse reale.
hszb13-10-2018, 14:59
Mihnea, despre ce "vinituri" vorbești? Nu este menționat niciunde cum că ar fi o vinitură... ești un imbecil și jumătate :)
**********13-10-2018, 14:55
Benzinaria nu are camere de supraveghere?? Nu se poate gasi soferul dupa numarul de inmatriculare de pe masina? Ce ne-am face fara facebook?
Facebook13-10-2018, 15:34
Dar mare galagios esti ma prostovane, cine crezi tu ca identifica numerele de inmatriculare, benzinarul, cetatenii?
Mihnea13-10-2018, 14:49
Vreo vinitura inceata la minte nu a observat prostia ce a facut-o. Luati lectii de omenie viniturilor, sa fiti si voi bune la suflet ca acest clujean mandru.
boco13-10-2018, 14:57
Vb mihnea vinitura! Boschetarul fara omenie!
Emil13-10-2018, 14:57
"Mihnea" draghe, de-ai ştii câte vinituri sunt din Harghita şi Covasna la Cluj-Napoca! Politica talibanică UDMR-istă i-a forţat să plece de acolo. Nu investiţii, nu drumuri, nu locuri de muncă, doar puritate etnică. Noapte bună!
hopaa13-10-2018, 16:18
BOC cel Poc din Rachitele, intaia vinitura a Clujului.
lulu cluj13-10-2018, 20:29
ce comentari de S***** !!!CAM MERITATI CEVA DIN PARTEA psd m>>eeeeeeee !!!
Ciuca14-10-2018, 5:39
Sa fi fost oare dracnea?
Maciuca14-10-2018, 8:47
Grav asta de tot , atunci nu-i de treaba dacă nu-i de-alnostru !!!
@Jessica Smith15-10-2018, 14:42
NU ti rusine sa ne injuri aici pe toti? Daca vrei un streang it dam, numa sa nu ne mai injuri.
Moc an15-10-2018, 17:39
Isi permit multe ungurii ăștia?
Unul merge in vacanța de 10 ori pe an.